خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در سراسر کشورجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

اخبار حج و فیش حج

چهل درصد ودیعه‌گذاران حج تمتع فقط اطلاعات خود را به‌روز کرده‌اند

به گزارش « سایت فیش حج »، اکبر رضایی، سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه روند اجرایی برنامه‌های حج تمتع سال آینده در حال انجام است، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم قبل از اعلام فراخوان حج تمتع سال ۹۹، تکمیل و به روز رسانی اطلاعات ودیعه‌گذاران حج تمتع است.
وی با بیان اینکه از سال گذشته چندین بار فراخوان تکمیل و به‌روز رسانی اطلاعات ودیعه‌گذاران حج تمتع اعلام شد، افزود: متأسفانه با وجود اطلاع‌رسانی گسترده هنوز بسیاری از ودیعه‌گذاران حج تمتع اطلاعات خود را به روز نکرده‌اند.

چهل درصد ودیعه‌گذاران حج تمتع فقط اطلاعات خود را به‌روز کرده‌اند
رضایی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در صف انتظار حج تمتع هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۰ درصد ودیعه‌گذران حج تمتع اطلاعات خود را تکمیل کرده‌اند. البته برخی تصور می‌کنند که فراخوان به‌روزرسانی اطلاعات تنها برای افراد مشمول حج تمتع سال ۹۹ می‌شود، در حالی که تمام ودیعه‌گذاران باید با مراجعه به سایت سازمان حج و زیارت اطلاعات خود را به روز کنند.
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت هدف از به‌روز رسانی اطلاعات ودیعه‌گذاران حج تمتع را برنامه‌ریزی مناسب به منظور اقدامات اجرایی، آموزشی و فرهنگی حج تمتع عنوان کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت‌نام حج تمتع سال ۹۹، به زودی فراخوانی برای تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات افرادی که سال آینده به حج تمتع مشرف می‌شوند، اعلام می‌کنیم و یکی از شروط ثبت‌نام در حج سال آینده نیز به روزرسانی اطلاعات آن‌ها است.

منبع: فارس

الزام دارندگان حج تمتع سال 99 برای به روز رسانی اطلاعات

به گزارش سایت فیش حج به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت و به منظور برنامه ریزی برای تشرف زائرین در سنوات آینده، ضرورت دارد ودیعه گذاران حج تمتع با مراجعه به سامانه https://reserve.haj.ir برای ویرایش، تکمیل و به روزرسانی اطلاعات خود اقدام کنند.
همچنین سامانه ای به نشانی https://tasharof.haj.ir برای تسهیل واگذاری اسناد و نقل و انتقال فیش های ودیعه گذاری حج تمتع راه اندازی شده که هر فرد با مراجعه به آن می تواند درخواست خود را نسبت به واگذاری یا تهیه قبض، درج و در ادامه، روند نقل و انتقال را در حیطه محل سکونت به صورت غیرحضوری دنبال کند.

الزام دارندگان حج تمتع سال 99 برای به روز رسانی اطلاعات

فیش حج, نقل و انتقال فیش حج, فرآیند حج تمتع, قیمت فیش حج تمتع 99, تهیه قبض حج

رئیس سازمان حج و زیارت از شهادت حاج قاسم سلیمانی می گوید

به گزارش سایت فیش حج از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، آقای علی رضا رشیدیان روز یکشنبه 15 دی ماه 98 در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان حج و زیارت ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سرافراز اسلام و جمهوری اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای گرانقدر اقدام تروریستی اخیر امریکا گفت: شهادت بهترین پاداش کسانی است که عمر خود را در مسیر جهاد در راه خدا صرف کرده اند و حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرینه خود که رسیدن به مقام شهادت بود، نائل آمد.
رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به توئیت رئیس جمهور امریکا مبنی بر هدف قرار دادن 52 نقطه از مراکز فرهنگی ایران در صورت اقدام انتقام جویانه جمهوری اسلامی را استدلالی احمقانه توصیف کرد و اذعان داشت: این استدلال احمقانه ترامپ این حق را برای ملتها و کشورهایی که طی این سال ها مورد استعمار ، استثمار و حملات وحشیانه این کشورها قرار گرفته اند فراهم آورده تا به تعداد انسان ها و آسیب‌های وارد شده به کشورهایشان از امریکا انتقام بگیرند.

رئیس سازمان حج و زیارت از شهادت حاج قاسم سلیمانی می گوید
دکتر رشیدیان در ادامه با بیان اینکه خواسته همیشگی سردار سلیمانی این بود که مسیر نورانی زیارت خصوصا در عراق و سوریه باز بماند و این تعامل بین ملت ها حفظ شود، خاطر نشان کرد: سازمان حج و زیارت با بکارگیری تمامی ظرفیت های جامعه زیارت کشور باید تلاش کند در راستای تحقق این مهم گام های جدی ، مستمر و موثر بردارد.
وی اظهار داشت: دشمن در این سال ها با طرح هایی از جمله تربیت رهبران جوان دنیای آینده ، ایجاد جنگ های روانی در فضای مجازی و شبکه سازی اجتماعی و دیگر اقدامات کینه جویانه سعی در ایجاد شکاف میان دو ملت ایران و عراق داشت که شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و دیگر شهدای این اقدام تروریستی امریکا ، این توطئه را خنثی کرده و فضای اتحاد و همدلی و اخوت را میان دو ملت تقویت کرده است.
رئیس سازمان حج و زیارت یاد آور شد: با توطئه دشمن برای اختلاف افکنی در جهان اسلام کار تا به آنجا پیش رفت که آن روزها شاهد بودیم که این کشورها دشمنی امریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را فراموش کرده و درگیری و دشمنی با سایر کشورهای اسلامی را در اولویت قرار داده بودند اما شهادت حاج قاسم و همرزمانش ملت های مسلمان بویژه ملت های منطقه را نسبت به خطر دشمنان واقعی شان، هشیارتر و بیدارتر کرد.
اصلاح ساختار سازمان حج و زیارت و تشکیل معاونت جدید امور عتبات عالیات
آقای رشیدیان در جلسه شورای مدیران و معاونان سازمان حج و زیارت به برنامه های در دست اجرای این سازمان در جهت توسعه و ارتقای خدمات رسانی به زائران حج و عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: با توجه به کارشناسی های صورت گرفته در جهت ارتقای سطح کیفی و تخصصی تر شدن ماموریت ها، اصلاح چارت سازمان در دستور کار بود که با پیگیری های صورت گرفته چارت جدید با سه معاونت به سازمان ابلاغ شده که امیدواریم معاونین جدید بتوانند این ماموریت مهم را به سرانجام برسانند.
رئیس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که با ساختار جدید ، وظایف و ماموریت ها در تحقق منویات و اهداف سازمان، تخصصی تر، کیفی تر و با جدیت بیشتری دنبال شود .
این گزارش حاکی است درجلسه شورای معاونان و مدیران سازمان حج و زیارت از تلاش های همه مسئولان و معاونان قبلی این سازمان تقدیر به عمل آمده و برای سه معاون جدید این سازمان آرزوی توفیق شد.
بر اساس این گزارش آقای قربان میرزایی به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت، آقای اکبر رضایی به عنوان سرپرست معاونت امور حج و عمره سازمان و آقای محمد آزاد به عنوان سرپرست معاونت امور عتبات عالیات سازمان منصوب شدند و احکام نامبردگان در این جلسه تحویل ایشان شد.

اعزام صدهزار نفر به حج تمتع 99

به گزارش «سایت فیش حج»، حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه ۱۹ دی و فداکاری حضرت امام خمینی (ره) و رهروان امام راحل قرار داریم و همیشه باید قدردان آغازکنندگان این حرکت باشیم.
وی خاطرنشان کرد: حج امسال با عنایات الهی حجی آرام و مشحون از موفقیت برای زائران خانه خدا بود؛ برای اولین بار بعد از نزدیک دو دهه همه زائران با هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران نقل و انتقال یافتند و برخلاف تنش زائدالوصف دو کشور، میهمانان خداوند با ادب اسلامی وظایف خویش را به انجام رساندند.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان نسبت به ضرورت احراز توانایی روحانیون اعزامی، اظهار داشت: ملاک حضور روحانیون در حج، «توانایی» روحانی است و سن برای ما حد نهایی همکاری را معین می‌کند و ما موظفیم افرادی را که دارای توانایی خدمت به زائران هستند، به حج اعزام کنیم.
وی بیان داشت: امروز قریب یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای حج تمتع و قریب به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای سفر عمره در نوبت قرار دارند و باید روحانیونی برای این عزیزان انتخاب شوند که توانایی انجام کارها را داشته باشند.

اعزام صدهزار نفر به حج تمتع 99
حجت الاسلام نواب تصریح کرد: اشخاصی که الان مشرف می‌شوند، قریب به ۱۳ سال قبل ثبت نام کرده‌اند و ما موظفیم که با انجام مصاحبه، افراد توانای جسمی و دارای حضور ذهن مناسک و احکام حج را انتخاب کرده و اعزام نمائیم؛ چون حق زائران داشتن روحانی تواناست و این حق الناس به عهده بعثه است و باید به آن پایبند باشیم.
روحانی حج باید بتواند پاسخگوی نیازها و پرسش‌های حاجیان باشد
وی ابراز داشت: امروز روحانی حج باید در مباحث گوناگون به روز بوده تا بتواند پاسخگوی نیازها، سوالات و پرسش‌های حاجیان باشد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: حج تمتع امسال، حج بی دغدغه و بسیار خوبی بود و توانستیم برنامه‌های خود را مطابق با برنامه ریزی ها انجام دهیم.
وی تصریح کرد: امسال گران‌ترین، سخت‌ترین و طولانی‌ترین حج را داشتیم؛ اما به لطف خدا بسیاری از مشکلات به راحتی حل شد و توانستیم حج خوبی را پشت سر بگذاریم.
حجت الاسلام نواب بیان داشت: ما به عنوان خادم مردم موظفیم به فکر آنان باشیم و از مشکلات آنان بکاهیم تا در سفر حج به راحتی بتوانند اعمال خود را انجام دهند.
وی اظهار داشت: پس از رایزنی‌ها با عربستان، در حج ۹۹ حدود ۱۰۰ هزار نفر اعزام خواهند شد تا از تعداد افرادی که در نوبت قرار دارند، کاسته شود.
درباره شهدای منا تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ابراز داشت: یکی از مسائلی که با عربستان رایزنی شده، پیشنهاد مسقف کردن مسیر چادرهای حجاج ایرانی در شرق منا تا جمرات در غرب مناست که کلیات آن پذیرفته شد و ساعت آغاز حرکت حاجیان ایرانی برای رمی جمرات نیز از ساعت ۱۰ صبح به هشت صبح تغییر یافت.
وی در پاسخ به سؤالی درباره دیه شهدای منا، خاطرنشان کرد: ما دو گروه شهید در سال ۹۴ داشتیم که شهدای مسجدالحرام و شهدای منا بودند و تاکنون دیه شهدای مسجدالحرام از عربستان دریافت شده و قرار است خانواده شهدا به عمره مشرف شوند تا بتوانند دیه را دریافت کنند؛ اما درباره شهدای منا تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم و مسئولان عربستانی بیان می‌کنند که ما هنوز در بررسی و تحقیق هستیم و پاسخ روشنی نمی‌دهند.
وی در پاسخ به این سوال که تکلیف روحانیونی که آزمون داده؛ اما اعزام نشده‌اند، چیست؟ تصریح کرد: ما در خدمت این عزیزان هم خواهیم بود؛ چون تعداد اعزام‌ها کم شده نمی‌توانیم در خدمت همه باشیم؛ اما با افزایش اعزام به حج و عمره، اعزام روحانی نیز بیشتر خواهیم داشت.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت اظهار داشت: برای برپایی عمره در حال مذاکره هستیم؛ البته باید شروط ما هم مورد قبول طرف عربستانی قرار بگیرد تا بتوانیم این اعزام را داشته باشیم و به اقتدار نظام خدشه وارد نشود.
حج امسال بسیار باشکوه برگزار شد
همچنین در این جلسه، حجت الاسلام حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به ایراد سخن پرداخت و گفت: امروز در خدمت شخصیتی هستیم که تلاش بسیاری برای حوزه‌های علمیه؛ مخصوصاً مجمع نمایندگان طلاب و فضلا انجام داده‌اند و باید از ایشان تقدیر و تشکر کرد.
وی اظهار داشت: طرح حوزه انقلابی مجمع نمایندگان طلاب از جمله طرح‌هایی بود که با حمایت حجت الاسلام نواب جزو طرح‌های بالادستی حوزه قرار گرفت و به تمام مدیران استانی ابلاغ شده است.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: حج امسال با توجه به مشکلات میان عربستان و یمن، حج بسیار باشکوهی بود که مرهون زحمات مخلصانه نماینده محترم ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و همکاران ایشان بوده است.
باید زهد و تقوا و طهارت نفس در حوزه حرف اول را بزند
حجت الاسلام سید مرتضی صالحی ساداتی، نماینده طلاب و فضلای بروجن و لردگان نیز به عنوان ناطق اول پیش از دستور در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: حوزه‌های علمیه میراث دار فقها و علمای بنام مانند شیخ صدوق، شیخ مفید، شیخ طوسی و مقدس اردبیلی هاست؛ امروز سوال این است که آیا ما توانسته‌ایم این امانت را به درستی حفظ کنیم و این میراث گرانبها را به خوبی به نسل کنونی و آینده منتقل کنیم؟
وی اظهار داشت: علی القاعده باید با انقلاب شکوهمند و بی بدیل جمهوری اسلامی که خون هزاران شهید پای او ریخته شده است فرصت بیشتر و زمینه بلامانع تری را برای احیای تراث علمی و اخلاقی علمای سلف پیدا می‌کردیم؛ اما چه شده است؟ کجای کار ما ایراد دارد که با این همه امکانات در مقایسه با قبل از انقلاب و حکومت‌های طاغوت گذشته قابل قیاس نیست، نتوانسته‌ایم صدوق‌ها، مفیدها و مقدس‌ها با وجود توسعه در امکانات تربیت کنیم.
نماینده طلاب و فضلای بروجن و لردگان ابراز داشت: آیا وقت آن نرسیده است که بعد از گذشت چهل سال از این انقلاب عزیز که لحظه لحظه آن مرهون خون هزاران شهید است، حوزه علمیه در روش علمی و تربیت خود تجدیدنظر کند؟ آیا وقت آن نرسیده است که مدیران و دست اندرکاران اداره حوزه چه دست اندرکاران رسمی شاغل در مدیریت حوزه از خرد و کلان و عالی و دانی و چه مؤثرین در اداره و تربیت حوزه اعم از بزرگان مراجع و مدرسین والامقام طرحی نو ارائه دهند تا اینچنین شاهد بی انگیزگی و بی نشاطی طلاب نباشیم؟
حجت الاسلام صالحی ساداتی خاطرنشان ساخت: چه شد آن اخلاق راقی پیامبرگونه که مرجع تقلید و طلبه مبتدی را در بزم محبتی کنار هم جمع می‌کرد و تمام زندگی استاد برای طلبه الگو و درس بود و این همه اختلاف طبقاتی نبود و دسترسی شاگرد به استاد آسان و سهل بود و رابطه رفاقت و پدر و فرزندی حاکم بود.
وی تصریح کرد: نمایندگان طلاب و عزیزان تأثیرگذار؛ بیایید کاری کنیم که زهد و تقوا، طهارت نفس، تهجد و شب زنده داری و … در حوزه حرف اول را بزند؛ اگر بقا این انقلاب را می‌خواهیم و اگر روحانیت بقا خود را می‌خواهد و اگر رابطه از دست رفته نسل جوان و جامعه را با خود می‌خواهد باید به ارزش‌های واقعی خود برگردد.
نماینده طلاب و فضلای بروجن و لردگان بیان داشت: اگر روحانیت می‌خواهد رسالت اصلی خود را حفظ کند، باید به شعار اصلی و لباس اصلی خود که لباس تقوا و تهذیب است، برگردد.
حجت الاسلام صالحی ساداتی اظهار داشت: بنده از مدیران عالی حوزه تقاضا دارم کمی از برنامه‌های گوناگون و شغل‌های متنوع خود بکاهند و با بازکردن بیشتر درب اتاق‌های خود به روی طلاب و ایجاد رابطه محبت آمیز، با سعه صدر به داد طلاب عزیز و خانواده‌های آنها برسند.
وی ابراز داشت: امروز صدها طلبه مستعد به جای تحقیق و تحصیل و یا تبلیغ برای گذراندن زندگی به کارهایی گوناگونی روی آورده‌اند که دل انسان می سوزد و این در حالی است که هزاران مسجد و مدرسه نیازمند حضور آنهاست.
نماینده طلاب و فضلای بروجن و لردگان خاطرنشان ساخت: همانطوری که تملق، بدزبانی و هتاکی مذموم و مردود است، نگفتن عیب‌ها مخصوصاً نسبت به کسانی که عمل و رفتار آنها در جامعه تأثیرگذار است، مذموم و محکوم است؛ پس بیاییم امر به معروف را از خودمان در حوزه و از مدیران و دستگاه‌های مربوط به خود شروع کنیم تا ان شاءالله بتوانیم به رسالت تاریخی خود که احیا ارزش‌های علمی و اخلاقی سلف صالح ماست، عمل نمائیم.
حجت الاسلام صالحی ساداتی در پایان گفت: پیشنهاد بنده نسبت به هیأت رئیسه و نمایندگان طلاب و فضلا این است که تهذیب و احیا ارزش‌ها و تراث علمی و عملی سلف صالح را از مسئولین مطالبه نمائیم تا ان شاءالله شاهد حوزه‌ای باشیم که مورد انتظار صاحب اصلی آن است و مبادا از این موضوع مهم غفلت نمائیم که هر آسیبی حوزه و اسلام دیده است، از جدی نگرفتن این مسائل می‌باشد.
همچنین حجت الاسلام سیدحسن فتحی، نماینده طلاب کوهدشت نیز در این جلسه به عنوان ناطق دوم پیش از دستور به ایراد سخن پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۶۹ خطاب به نمایندگان بیان کردند: «من به حضور نمایندگان طلاب در سطوح تصمیم گیری حوزه معتقدم و عقیده دارم که اشتراک نمایندگان طلاب در سطوح تصمیم گیری به بسیاری از چیزهای خوبی که می‌خواهید در حوزه اتفاق بیفتد کمک خواهد کرد و حرکت و شور نشاط جوانی را در طلاب احیا می کند».
وی اظهار داشت: سوال این جاست که آیا بعد از ۳۰ سال از سخنان رهبر معظم انقلاب، به این مطلب حضرت آقا رسیده‌ایم؟ آیا نمایندگان طلاب در مسائل حوزه دخالت دارند؟ آیا نشاط در طلاب ایجاد شده است؟
نماینده طلاب کوهدشت ابراز داشت: در حوزه علمیه بعد از ۴۰ سال، آیا برنامه ریزی صحیحی انجام گرفته است؟ آیا امروز آمار دقیقی از تعداد طلاب و اساتید وجود دارد؟ آیا توانسته‌ایم در موضوع پذیرش حوزه، بهترین افراد جامعه را به حوزه دعوت کنیم؟
حجت الاسلام فتحی خاطرنشان ساخت: ما در کشور قریب به ۶۰ هزار مسجد غیر از مدارس، نمازخانه‌ها و ادارات وجود دارد؛ سوال اینجاست حوزه علمیه در طول این ۴۰ سال چه مقدار مبلغ، امام جماعت و روحانی پرورش داده است؟
وی تصریح کرد: امروز در بحث هجرت که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، چه مقدار کار کرده‌ایم؟ همچنین بحث ازدواج طلاب نیز از دیگر مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.

منبع : شیعه نیوز

ثبت نام برای جذب نیروی معینه کاروان‌های حج تمتع

به گزارش سایت فیش حج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام علی پروانه مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثـه مقام معظم رهبری در گفت و گوی خبری در این باره گفت: نحوه جذب وگزینش معینه‌ها در راستای بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت بالای حوزه‌های علمیه سراسر کشور و استفاده از توان علمی و عملی خواهران مبلغه واجد شرایط در چرخه حج وزیارت طی اطلاعیه‌ای به استان‌ها ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اینکه دراین اطلاعیه شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان ذکر شده است، افزود: قرار است آزمون کتبی به صورت متمرکز روز جمعه ۲۹ فروردین سال آینده در شهر مقدس قم برگزار شود.
وی ادامه داد: از میان افرادی که حد نصاب لازم را در آزمون کسب کنند برای مصاحبه دعوت بعمل می‌آید و پذیرفته شدگان در مرحله مصاحبه شفاهی ملزم به ارایه یک لوح فشرده (CD) از جدیدترین سخنرانی خود برای ارزیابی به دفتر نمایندگی بعثه در استان‌ها یا مناطق هستند.
مدیر جذب و سازماندهی بعثه با اشاره به اینکه داوطلبانی که موفق به کسب حداقل ۶۰ درصد امتیاز در مرحله ارزیابی نوار شوند برای گذراندن آموزش بدو خدمت معرفی خواهند شد، گفت: یکی از شروط اعزام، کسب حداقل معدل ۷۰ درصد از مجموع آزمون کتبی، مصاحبه، ارزیابی سخنرانی و آموزش است.
حجت الاسلام پروانه درپاسخ به سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون افزود: کلیه مراحل ثبت نام آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام اینترنتی از طریق پایگاه مدیریت جذب و سازماندهی به نشانی azmoon.hajj.ir صورت خواهد پذیرفت.
وی با بیان اینکه هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون ۵۰۰ هزار ریال بوده و با استفاده از کارت‌های عضو شتاب و از طریق درگاه مدیریت جذب و سازماندهی صورت می‌پذیرد، افزود: ثبت نام برای آزمون بصورت اینترنتی و همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) از ۱۱ تا ۲۵ دی و در پایگاه مدیریت جذب و سازماندهی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بارگذاری تصویر مدارک همزمان با ثبت نام در سامانه آزمون ضروری است، اضافه کرد: کلیه متقاضیان باید حداکثر یک هفته بعد از ثبت نام به دفتر نمایندگی بعثه محل سکونت خود مراجعه و اصل و کپی مدارک خواسته شده را تحویل دهند؛ تا پس از تأیید و صحت سنجی، مجوز شرکت در آزمون برای آنان صادر شود.
وی ادامه داد: مدارک لازم برای بارگذاری در ثبت نام اینترنتی و ارائه به دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و منابع آزمون کتبی در اطلاعیه جذب و گزینش معینه‌ها ذکر شده و در سایت azmoon.hajj.ir برای متقاضیان قابل دسترس است.

نحوه نقل و انتقال فیش حج ۹۹ اعلام شد

فیش حج : اکبر رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی برای حج تمتع ۹۹ اظهار داشت: فراخوان‌های کارگزاران و عوامل اجرایی حج تمتع آینده، منتشر شده است و ما نیز در حال مذاکره برای برپایی مطلوب حج تمتع ۹۹ هستیم.

اولین مذاکرات حج تمتع ۹۹ در آذرماه در عربستان

وی با بیان اینکه نخستین گروه سازمان حج و زیارت برای انجام اقدامات برپایی حج تمتع ۹۹ و مذاکرات نهایی با طرف سعودی دو هفته آینده به عربستان اعزام می‌شود، خاطرنشان کرد: این گروه به منظور مذاکرات و تفاهم‌نامه به عربستان اعزام می‌شود تا علاوه بر مقدمات اعزام زائران، ارزیابی و بررسی وضعیت عربستان برای تأمین امنیت، عزت و کرامت ایرانیان را صورت دهد. رضایی با اشاره به اینکه لزوم تکمیل اطلاعات ودیعه‌گذاران برای ثبت‌نام حج تمتع، گفت: تمامی ودیعه‌گذران حج تمتع باید اطلاعات خود را در سامانه رزرو به روزرسانی کنند، چرا که پس از اعلام اولویت سهمیه حج تمتع ۹۹، تنها از بین افرادی که اطلاعات خود را در سامانه تکمیل کرده‌اند، نام‌نویسی صورت می‌گیرد.

نحوه نقل و انتقال فیش حج ۹۹ اعلام شد

راه‌اندازی سامانه تشرف برای انتقال فیش‌ حج تمتع اعزامی سال 1399

معاون حج و زیارت در ادامه به نحوه انتقال فیش حج تمتع اشاره کرد و افزود: سازمان حج و زیارت برای انتقال فیش‌های حج تمتع ودیعه‌گذاران و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری و سودجویی، کاهش نقش واسطه‌ها، امکان شناسایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در موضوع واگذاری و یا تهیه اولویت‌های تشرف به حج تمتع برای کسانی که به دلایل و ملاحظات مختلفی قصد واگذاری و یا تهیه اینگونه اولویت‌ها را دارند، سامانه‌ای را نظر گرفته است. رضایی با بیان اینکه افرادی که قصد فروش یا خرید فیش حج تمتع را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه تشرف اقدام کنند، خاطر نشان کرد: پس از ثبت‌نام در این سامانه، اطلاعات و درخواست افراد در دفاتر زیارتی مجاز صورت جلسه و به سازمان حج و زیارت اعلام می‌شود و افراد با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی فیش حج تمتع را منتقل خواهند کرد. وی با اشاره به اینکه درخواست واگذاری اولویت تشرف به دو صورت انجام می‌شود، گفت: افرادی که قصد واگذاری فیش حج تمتع خود را دارند، می‌توانند یکی از دفاتر کارگزاری حج را با توجه به آدرس آن به منظور انجام روال انتقال سند خود انتخاب کند. در غیر این صورت، در خواست واگذاری اولویت برای عموم متقاضیان نمایش داده می‌شود و پس از انتخاب سند حج توسط یکی از متقاضیان و انتخاب کارگزاری از سوی ایشان، پیامک آن برای ودیعه‌گذار ارسال خواهد شد. همچنین درصورت لزوم اگر کسی از واگذاری فیش حج منصرف شد، در سامانه امکان انصراف نیز وجود دارد. به گزارش سایت فیشحج ، امسال قرار بود ۸۶ هزار و ۵۵۰ نفر به حج تمتع مشرف شوند که با موافقت عربستان درباره افزایش سهمیه مازاد ایران، ۲ هزار زائر دیگر به جمع زائران حج تمتع ۹۸ افزوده شد، به طوری که تعداد زائران حج تمتع امسال به ۸۸ هزار و ۵۵۰ نفر رسید.

منبع : سایت خبری حج و زیارت

سامانه رزرو حج تمتع سال 99 آماده ثبت نام

سایت فیش حج : براساس اعلام سازمان حج وزیارت دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع می‌توانند با مراجعه به سامانه رزرو حج به نشانی reserve.haj.ir، اطلاعات خود را تکمیل کنند.
به گزارش خبرآنلاین براساس این اطلاعیه، هدف از فراخوان آن است که ودیعه‌گذاران حج تمتع، اطلاعات شخصی خود را در این سامانه تکمیل، اصلاح و به روز رسانی کنند تا علاوه بر ساماندهی کلی، اولویت‌های باقی مانده در نوبت تشرف به حج، برقراری ارتباطات بعدی سازمان حج و زیارت با ودیعه‌گذاران، اطلاع‌رسانی نسبت به اولویت ها، برنامه‌های آموزشی و توجیهی تسهیل شود.

سامانه رزرو حج تمتع سال 99 آماده ثبت نام
ودیعه‌گذاران حج تمتع می‌توانند خود به سامانه مراجعه و اطلاعات فردی خود را تکمیل کنند و یا با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت مبلغ پنجاه هزار ریال (پنج هزار تومان) نسبت به تکمیل اطلاعات فردی خود، اقدام کنند.
در این اطلاعیه آمد هاست؛ این فراخوان به معنی اعلام اولویت‌های حج سال آینده نیست و اولویت‌های تشرف به حج سال ۱۳۹۹ به تناسب سهمیه تعیین شده از سوی کشور میزبان و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

فراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99

سایت خرید و فروش فیش حج به نقل از سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ودیعه‌گذاران حج تمتع می توانند شخصا به سامانه یاد شدهفراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع مراجعه و یا با رفتن به دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت پنج هزار تومان نسبت به تکمیل اطلاعات فردی خود، اقدام کنند. در ادامه آمده است؛ ودیعه‌گذاران، اطلاعات شخصی خود را در این سامانه تکمیل و اصلاح کنند تا ضمن ساماندهی کلی اولویت‌های باقی مانده در نوبت تشرف به حج ، برقراری ارتباط با ودیعه‌گذاران، اطلاع‌رسانی اولویت ها، برنامه های آموزشی و توجیهی امکان‌پذیر شود.

فراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99
گفتنی است این فراخوان به معنی اعلام اولویت های حج سال آینده نبوده و اولویت های تشرف به حج سال 1399 به تناسب سهمیه تعیین شده از سوی کشور میزبان و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 99, قیمت تمتع 99, خرید و فروش تمتع 99, اخبار حج تمتع, اخبار حج تمتع 99, اخبار تمتع 99, قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99, قبوض حج تمتع سال 99

کدام وسیله نقلیه به کربلا در اربعین ارزان تر است؟

به گزارش سایت فیش حج : ۲۷ مهر ماه امسال برابر با ۲۰ صفر و اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است که در سال های اخیر و پس از سقوط رژیم بعث، به یکی از بزرگترین میعادگاه های جهان تشیع تبدیل شده و هر ساله گروه عظیمی از عاشقان امام حسین (ع) از سراسر دنیا که گاه تا ۲۰ میلیون نفر تخمین زده می شود، عازم عتبات عالیات در عراق می شوند. در سال گذشته تعداد ایرانیانی که از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، تا ۲ میلیون نفر تخمین زده شده بود که با توجه به حذف روادید عراق از سفرهای اربعین امسال و همچنین افزوده شدن مرز خسروی به مجموع مرزهای تردد میان ایران و عراق، پیش بینی می شود جمعیت زائران ایرانی اربعین امسال به حدود ۳ میلیون نفر افزایش یابد.

جزئیات سفرهای جاده ای اربعین

بر اساس برآوردهای انجام شده، پیش بینی می شود ۵۰ درصد زائران ایرانی از طریق حمل و نقل جاده ای عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری های تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه اتوبوس های درون شهری تحت نظارت شهرداری ها به مرزهای ۴ گانه سفر کنند که بر اساس گفته عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۱۵ هزار دستگاه انواع ناوگان جاده ای زائران امسال را جابه جا خواهند کرد.

کدام وسیله نقلیه به کربلا در اربعین ارزان تر است + جدول مقایسه قیمت ها

نرخ کرایه اتوبوس

با توجه به تأکید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم افزایش کرایه اتوبوس و دیگر مودهای حمل و نقلی در اربعین امسال، نرخ کرایه اتوبوس ۲۵ نفره تک صندلی تهران-مهران ۹۱ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که سال گذشته به دلیل آنچه یک سر خالی ماندن اتوبوس ها چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت حجاج نامیده شد، ۲۰ درصد به نرخ کرایه حمل افزوده شد که با توجه به تاکید وزیر راه، امسال نباید شاهد افزایش قیمت باشیم.
کرایه اتوبوس ۲۵ نفره تک صندلی تهران کرمانشاه نیز ۶۶ هزار تومان است که قرار است اتوبوس های درون شهری از پایانه مسافری کرمانشاه تا مرز خسروی مسافران را رایگان حمل کنند.

نحوه اعزام ریلی زائران اربعین

اگر زائران قصد سفر ریلی به کربلا در ایام اربعین را داشته باشند، می توانند به دو صورت با قطار تهران-شلمچه و تهران-کرمانشاه به عتبات عالیات مشرف شوند. از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز با اتوبوس های درون شهری قرار است زائران به صورت رایگان به مرز خسروی منتقل شوند. در صورت افزایش تقاضای سفر از مرز خسروی و کمبود خدمات، امکان انتقال بخشی از زائران به مرز مهران از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز وجود دارد.
در حال حاضر قیمت بلیت قطار ۳ ستاره ۶ تخته تهران-کرمانشاه ۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ ستاره ۴ تخته ۹۶ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت بلیت قطار ۴ ستاره ۴ تخته تهران-اهواز ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳ ستاره ۶ تخته ۹۵ هزار تومان است.

شرکت های هواپیمایی

فروش بلیت پروازهای اربعین آغاز شد + نرخ بلیت مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در خصوص قیمت بلیت پروازهای تهران-نجف، تهران-بغداد، مشهد-نجف و مشهد-بغداد گفت: در ایام اربعین حسینی (ع) یعنی از ۲۰ تا ۳۰ مهر، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران – نجف، نجف – تهران و تهران – بغداد، بغداد- تهران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. برای مسیرهای مشهد به بغداد و نجف (و بالعکس) نیز ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.
وی با بیان اینکه نرخ مذکور پروازی ویژه ایام اربعین حسینی (ع) یعنی فاصله زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه امسال تعیین شده، گفت: امسال حدود ۱۰۸ هزار صندلی پروازی برای خدمت دهی به زوار حسینی (ع) در ایام اربعین تدارک دیده شده است که بلیت آن‌ها از هم اکنون از طریق دفاتر و آژانس‌های فروش بلیت هواپیمایی مجاز و همچنین از طریق سایت‌های اینترنتی دارای مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسد.
اسعدی سامانی افزود: بر اساس قانون، نرخ بلیت در همه پروازهای خارجی آزاد و تابع عرضه و تقاضا و هزینه‌های تمام شده است، اما با توجه با استقبال زائران اباعبدالله الحسین (ع) از سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین و برای جلوگیری از سوء استفاده برخی واسطه ها، شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند امسال نیز نرخ ثابتی برای پروازهای اربعین داشته باشند.

قطارهای فوق العاده و فرودگاه های کمکی در خدمت زائران

گفتنی است اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز اخیرا اعلام کرده بود قرار است پروازهای فوق العاده از فرودگاه های کرمانشاه و ایلام به نجف و بغداد برقرار شود.
ضمن اینکه سعید رسولی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه آهن نیز از پیش بینی راه اندازی قطارهای فوق العاده در ایام اربعین حسینی (ع) به مقاصد کرمانشاه و شلمچه خبر داده بود.

فیش حج, تور کربلا, تور کربلا ارزان, تور کربلا هوایی, تور کربلا زمینی, تور کربلا اربعین

دریافت وام سفر به کربلا با ضمانت سپرده عمره

به نقل از «سایت فیش حج»، با نزدیک شدن به اربعین، بسیاری از عاشقان اهل‌بیت (علیهم السلام) در تدارک سفر به کربلای معلی هستند، اما در این بین برخی از زائران برای تأمین هزینه‌های سفر خود به‌فکر دریافت وام هستند.
در حال حاضر هزینه اعلام‌شده از سوی سازمان حج و زیارت برای سفر به عتبات عالیات به‌صورت زمینی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سفر هوایی بین ۳ میلیون و ۶۰۰ تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است، اما طبق دستورالعمل پیش‌بینی شده افرادی که دارای فیش عمره مفرده هستند می‌توانند برای اخذ وام اقدام کنند.

شرایط دریافت وام

پیش از این محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت در اعلام شرایط دریافت وام گفت: هنگام ثبت‌نام در سامانه عتبات، گزینه‌ای وجود دارد که با انتخاب آن، شرایط استفاده از وام فعال می‌شود. وی همچنین اعلام کرد که اطلاعات متقاضی دریافت وام به بانک‌های ملی یا ملت ارسال و فیش سپرده عمره مفرده متقاضیان دریافت وام به‌عنوان ضامن لحاظ می‌شود. نحوه بازپرداخت نیز طبق ضوابط بانک است، اما بانک‌های ملی و ملت شرایط دریافت وام را به‌صورت دقیق‌تر اعلام کردند. بعد از ثبت‌نام متقاضیان، اطلاعات وارد سیستم و با مراجعه مشتری به بانک شرایط دریافت وام آغاز می‌شود بر این اساس بانک‌های مذکور به هر متقاضی دریافت وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با سود ۱۸ درصد می‌پردازند.

مبلغ هر قسط ۹۶ هزار تومان و مبلغ سود آن ۲۲۳ هزار تومان است که در مجموعه با در نظر گرفتن مبلغ سود متقاضیان باید یک میلیون و ۷۲۳ هزار تومان به بانک بازگردانند. فیش عمره مفرده افراد نیز حکم ضامن را خواهد داشت، اما یکی از شروط مهم برای دریافت وام این است که سود سپرده عمره مفرده دست‌نخورده باقی مانده باشد. طی چند سالی که از زمان ثبت‌نام سفر عمرده مفرده گذشته، ماهانه مبلغی به‌عنوان سود سپرده به حساب آن‌ها واریز شده است، اما برای دریافت وام باید این مبلغ در حساب وجود داشته باشد.

 

کلمات مرتبط :: فیش حج, فیش حج عمره, دریافت وام کربلا, شرایط دریافت وام کربلا, ضمانت سپرده عمره, خرید و فروش ضمانت سپرده عمره, خرید و فروش فیش حج عمره, خرید و فروش حج عمره

رئیس سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام جدید برای تمتع می گوید

سایت فیش حج : «علیرضا رشیدیان» امروز (یکشنبه، 24 شهریور ماه) در نشست خبری که با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی به صورت مشترک برگزار شد طی ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی حج تمتع سال 98، اظهار کرد: در مذاکرات حج امسال توانستیم سهمیه پایه حجاج را بر مبنای جمعیت 84 میلیون نفری کشورمان از 81 به 84 هزار نفر افزایش دهیم ضمن آنکه با تقاضای افزایش سهمیه ما نیز به میزان 2 هزار نفر موافقت کردند که به رقم اولیه افزوده شد و به سرعت این تعداد را در قالب کاروانها ساماندهی و اعزام کردیم .
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تلاش ما اخذ سهمیه بیشتر است تا به نوعی از صف طولانی ثبت نام شدگان حج تمتع که یک میلیون و 200 هزار نفر هستند، بکاهیم، گفت: در این راستا هیچ ثبت نام جدیدی برای حج تمتع نداریم .
وی همچنین تصریح کرد: در موسم حج سال جاری با هماهنگی های انجام شده فقط ۹ ویزای لغو شده داشتیم در حالی که در سال های گذشته این رقم بالغ بر یک هزار و 200 ویزای لغو شده بود.
رشیدیان با بیان اینکه خدا را شاکریم که حج ، بسیار روان و بدون هر گونه مساله برگزار شد، افزود: بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته رضایت نسبی حجاج از خدمات انجام شده نیز حاصل گردید.
علیرغم پیگیری ها، امکان انتقال گوشت دام قربانی به کشور میسر نشد
وی در پاسخ به سوالی در مورد عدم انتقال گوشت قربانی به کشور بیان کرد: انتقال گوشت قربانی به کشور تابع ضوابط و قوانینی است از جمله آنکه سازمان دامپزشکی تاکید داشت باید طبق قوانین سلامت دام قبل، حین و بعد از ذبح به تایید کارشناسان این مجموعه برسد و در این رابطه اقدامات اولیه انجام گرفت اما در مراحل بعد که موضوع انتقال دام ذبح شده مطرح بود ،این امر میسر نشد.
رشیدیان افزود: در مذاکراتی که با رییس بانک توسعه اسلامی داشتیم نیز آنها اظهار کردند که برای انتقال گوشت قربانی به تعداد حجاج ایرانی مشکل ندارند اما تاکید مان آن بود که فقط دامی که برای حجاج خودمان تهیه و با فرایند سازمان حج و زیارت و نمایندگی مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت ذبح شده انتقال یابد؛ در هر حال شرایط لازم امسال میسر نشد اما امیدواریم این امر در سنوات آتی طبق درخواست مطرح شده صورت پذیرد.
وی تاکید کرد: درخواست ما برای انتقال گوشت قربانی به داخل کشور به دلیل تبرک بودن آن است که امیدواریم به این مهم نیز توجه شود.
قابلیت واگذاری فیش های حج در سامانه حج و زیارت
وی تصریح کرد: اما برای تسهیل شرایط برای دارندگان فیش های حج و نیز متقاضیان جدید، برنامه ریزی شده تا ثبت نام شدگانی که به هر دلیل استطاعت و یا توان سفر حج را ندارند یکبار فیش حج خود را از طریق سامانه ای ویژه که بر روی سایت سازمان حج و زیارت فعال شده واگذار نمایند و کسانی که این استطاعت مالی و جسمی را دارند و متقاضی خرید این فیش ها هستند بتوانند از این طریق آن را خریداری نموده و توفیق زیارت بیت الله الحرام را بیایند .
وی با بیان اینکه این اقدام فقط از طریق این سامانه ممکن است تا جلوی هر اقدام سودجویانه و دلالی گرفته شود، گفت: از این رو ثبت نام جدیدی نداریم و فقط افراد متقاضی می توانند فیش کسانی که به هر دلیل تمایل یا استطاعت حج را ندارند از طریق این سامانه خریداری کنند.
شش میلیون نفر متقاضی عمره /راه اندازی عمره مشروط به تحقق و پذیرش شروط ایران
وی در ادامه در پاسخ به سوالی در زمینه برقراری عمره هم با بیان اینکه هم اکنون پنج میلیون و 800 هزار نفر ثبت نامی عمره داریم، گفت : در این راستا امسال مذاکره ای با وزیر حج عربستان داشتیم و در این رابطه مباحث و نکات ویژه ای را مطرح کردیم که نخستین و اصلی ترین موضوع که همه مذاکرات با طرف عربستانی اعم از حج تمتع و یا عمره دنبال می کنیم حفظ عزت، کرامت، امنیت و آرامش حجاج و عمره گذاران ایرانی است .
رشیدیان تصریح کرد: این موضوع را با وزیر حج عربستان طرح کردیم و او نیز بر تحقق این امر تاکید کرد و صحه گذاشت.
وی بحث حمایت های کنسولی از اتباع و زائران ایرانی را موضوع دیگری دانست که در این مذاکرات مورد توجه بوده است و گفت: در این رابطه پیشنهادی برای طرف عربستانی داشتیم نخست آنکه کنسولگری ما در جده همانند سابق دوباره بازگشایی و فعال شود زیرا کنسولگری در بحث تامین حقوق اتباع ایرانی ،کارحقوقی و غیر سیاسی انجام می دهد و یا دفتر حافظ منافع ایران درعربستان و باتبع آن دفترحافظ منافع عربستان درایران افتتاح شود.
وی پیشنهاد سومی که برای تامین حمایت های حقوقی و کنسولی زائران عمره گذار ایرانی به طرف عربستانی ارائه داده را اعزام هیات کنسولی ایران به عربستان عنوان و ذکر کرد: درواقع بر این اساس همانند اقدامی که در زمان حجئ تمتع امسال انجام شد تعدادی از همکاران وزارت خارجه به عنوان نیروهای کنسولی در عربستان مستقر شوند و خدمات کنسولی را به حجاج ایرانی ارائه دهند.
رشیدیان افزود: این پیشنهادات ارائه و مقرر شد آنان با وزارت خارجه کشورشان این موضوع را مطرح و پیگیری کنند و امید است به همین زودی پاسخ آن را اعلام نمایند.
وی تصریح کرد: بحث سوم ما هم آن بود که اگر عمره راه اندازی شود و عمره گذاران ایرانی عازم عربستان شوند انتظار است طرف مقابل هم متقابلا قوانین سختگیرانه ای که برای سفر سیاحان، گردشگران و زائران عربستانی به ایران گذاشته را همزمان لغو کند.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اینکه زائران ما به عربستان بروند و آنان برای سفر اثباع خود به ایران سختگیری کنند از سوی ما پذیرفته نیست واین بحث را در مذاکره با وزیرحج عربستان اعلام کردیم و مقرر شد موضوع را پیگیری کند و امید است پاسخ های رسمی آنان در این مباحث را به زودی دریافت کنیم .
وی با تاکید بر اینکه اگر این سه شرط محقق شود عمره را راه اندازی می کنیم، افزود: مقدمات مربوطه اعم از تامین زیرساخت ها ، اجاره مسکن، حمل و نقل و تغذیه زائران و ... انجام شده و مشکلی در این حوزه ها نداریم و منتظر پاسخ رسمی عربستان در این باره هستیم که در صورت تحقق شروط ما، اقدامات برای سازماندهی و اعزام زائران آغاز می شود.
انتظاری از بانک مرکزی در تامین ارز ارزان برای عمره نداریم
وی در ادامه با اشاره به اظهارنظر رئیس کل بانک مرکزی در زمینه ارز ارزان برای عمره گفت: حج تمتع واجب شرعی بود و رئیس جمهوری و دولت هم برای تامین ارز هفت هزار تومانی برای حجاج با ما همراهی کردند .
رشیدیان تصریح کرد : اما برای عمره مفرده چون این وجوب شرعی وجود ندارد بنابراین ما انتظاری از بانک مرکزی برای تامین ارزان قیمت نداشته و نداریم .لذا در بحث سفر عمره و عتبات ارز غیردولتی استفاده می کنیم .
وی تصریح کرد: ضمن آنکه موضوع تسهیل تردد و سفر زائران ومسافران عربستانی به کشور ما هم خود می تواند به ارزآوری کمک کند.
وی تصریح کرد: در واقع در یک عمل متقابل وقتی عمره گذاران ما به عربستان می رود و ارز می برد انتظار است زائران و گردشگران عربستانی هم همزمان به ایران سفر کنند و محدودیت های سفر آنان از سوی دولت عربستان برداشته شود و یک تعامل دوم طرفه شکل گیرد.
رئیس سازمان حج وزیارت افزود : سازمان حج و زیارت هیچ ماموریت سیاسی ندارد اما تعاملات فرهنگی، گردشگری و زیارتی بین ملت ها می تواند بسیاری از تنش های سیاسی را تا حد زیادی کنترل و مهار کند و امید است با تعاملاتی که بین دوملت همسایه ومسلمان ایجاد می شود فضای بهتری درارتباطات بین دولتها شکل گیرد.
اجازه نمی دهیم خون شهدا دستمایه مباحث سلیقه ای و بازی های جناحی و سیاسی شود
رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به سوالی در زمینه طرح برخی مباحث از سوی غضنفر رکن آبادی در زمینه معامله با عربستان بر سر خون شهدا گفت : 88 هزار زائر ایرانی که امسال به حج اعزام شدند ،شاهد این ادعا بودند که در برخوردها و تعاملات هیچ جا عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی مخدوش نشد.
وی تصریح کرد: آنچه را در فضای مجازی بر اثر مصاحبه این شخص رخ داده بود، می شد به دو شکل پاسخ داد نخست آنکه در حوزه رسانه ای وارد جدل شویم که این با حرمت خون شهدا منافات داشت از این رو با توجه به ادعاهای مطرح شده بهترین راه برای پیگیری این ادعاها را محکمه دانستیم.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه این فرد مدعی شده بود مستنداتی برای این ادعاها دارد ما از محکمه خواستار رسیدگی دقیق به این موضوع هستیم و بدین منظور شکایت کردیم و به طور رسمی و مباحث خود را به دادگاه ارائه کردیم و خواستیم این افراد اسنادشان رابیاورند و تمامی قراردادها ما هم دربحث حج وجود دارد و در هیچ یک از این آنها هیچ معامله ای با خون شهدا نشده است .

ثبت‌نام جدید برای تمتع
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به پیگیری موضوع شهدای منا و مسجدالحرام در سه مذاکره که طی حج امسال با وزیرحج عربستان انجام شد، گفت: در هر سه جلسه پیگیری و مکاتبات در این رابطه صورت گرفته و پاسخ طرف عربستان این بود که موضوع مربوط به شهدای مسجدالحرام تقریبا به قطعیت رسیده و مبلغ خونبها و دیه مربوطه به خانواده ها پرداخت می شود .
وی تاکید کرد: در موضوع شهدای منا هم در جلسه آخری که با وزیر حج عربستان داشتیم اعلام کردند که هنوز در موضوع منا به جمع بندی نرسیده اند و به محض حصول نتیجه ، اعلام می کنند.
رشیدیان تصریح کرد: ما همان زمانه به انان اعلام کردیم با وجود گذشت 4 سال انتظار است نتیجه نهایی آن سریعتر اعلام شود و طرح این مباحث مبنی بر اینکه ما در قبال خون شهدا امری را پذیرفته ایم صحت ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از این رو گذاشته ایم تا این موضوع در محکمه بررسی شود نه آنکه تبدیل به جدل رسانه ای و طرح مباحث سلیقه ای و سیاسی شود زیرا ما ما قایل به حرمت خون شهدا هستیم و اجازه نمی دهیم خون شهدا دستمایه بحث های سلیقه ای، سیاسی و جناحی شود.

مطالب مرتبط

نشان سایت ساماندهی

logo-samandehi

آمار سایت جدید

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.