خرید و واگذاری فیش حج عمره و تمتعجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

نکات مهم بهداشتی و تغذیه‌ای که هز زائران حج تمتع 98 باید بداند!

سایت فیشحج از اقتصادآنلاین می نویسد، در شبکه آموزشی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر توصیه‌هایی برای سلامت زائران حج تمتع در حوزه تغذیه و بهداشت بیان شده است: حجاج باید در طول سفر حج به مسائل مختلفی از جمله تغذیه و بهداشت توجه ویژه داشته باشند زیرا این موارد می‌تواند در بسیاری از مواقع منجر به ایجاد بیماری برای حجاج شود. به طور مثال به دلیل این‌ که بسیاری از حجاج ایرانی مُسن هستند، امکان ابتلا به بیماری‌‌هایی مانند اسهال در این افراد وجود دارد. بنابراین لازم است در سفر حج به نکات بهداشتی و تغذیه‌‌ای توجه شود.

نکات مهم بهداشتی و تغذیه‌ای که هز زائران حج تمتع 98 باید بداند!

حجاج غذاهای پرچرب نخورند

بهتر است حجاج از مصرف غذاهای پُرچرب و پُرکالری به ویژه پیش از پرواز پرهیز کنند، زیرا مصرف غذاهای پُرکالری می‌‌تواند مشکلات گوارشی برای حجاج ایجاد کنند. همچنین در مصرف مواد غذایی به ‌ویژه مواد غذایی خام مانند میوه و سبزی لازم است ابتدا از سالم بودن این مواد اطمینان حاصل شود. به حجاج توصیه می‌شود از مصرف غذاهای نامطمئن و روباز پرهیز کنند و تا حد امکان از غذاهای پیش ‌بینی شده در کاروان‌‌های ایرانی استفاده کنند.

به مصرف آب آشامیدنی توجه کنند

حجاج باید به مصرف آب آشامیدنی توجه ویژه داشته باشند، زیرا بسیاری از بیماری‌ها از طریق آب به بدن منتقل می‌‌شوند. توصیه می‌شود تا حد امکان از آب ‌معدنی مطمئن استفاده شود.

بهداشت فردی را رعایت کنید

حجاج باید مسائل بهداشتی مانند مسواک زدن، دوش گرفتن روزانه و شست‌وشوی پاهای خود را در طول روز رعایت کنند. همچنین به حجاج توصیه می‌شود ناخن‌‌های خود را کوتاه و تمیز نگه دارند، تا حد امکان روزی یک ‌بار حمام کنند، لباس‌های خود را مکرر تعویض کرده و بشورند، مسواک زدن را فراموش نکنند.
توصیه می‌شود استفاده از توالت فرنگی را تمرین کنید تا دچار صدمه نشوید. در استفاده از سرویس بهداشتی هتل و محل اسکان، نظافت و بهداشت را رعایت کنید. لباس ‌های خود را در دستشویی‌‌ها نشورید.

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.