دفتر خدمات خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع (واجب)جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

کعبه خانه ی ازادگی و ازادی:
براى اين كه صفت ممتاز آزادى و آزادگى كه از آنِ فرشتگان است (چون فرشتگان از رذائل اخلاقى آزاد هستند) در انسان ظهور كند، خداوند متعال هم اين خانه را خانه آزادى معرفى كرد تا مردم در اطراف اين خانه آزاد طواف كنند و معناى طواف اطراف خانه آزاد، آزاد شدن و  آزادگى آموختن است.
قرآن در دو جا از كعبه به عنوان «بيت عتيق» نام مى برد:
1«عتيق»; يعنى آزاد و «عتق» يعنى آزادى. اين خانه آزاد است، نظير ديگر مساجد نيست كه گاهى ملكِ كسى باشد و گاهى مسجد ساخته شود. خانه اى است كه ابداً ملك كسى نشده و مالكى جز خدا نداشته و ندارد. خانه اى است كه از رقّيّت، مالكيت و ملكيت غير خدا آزاد است. شما اطراف خانه آزاد طواف كنيد تا درس آزادگى بياموزيد. ملكِ احدى نشويد. مملوك كسى نگرديد و زمام شما به دست غير خدا نباشد.
كعبه بيتى است كه «لا  يملكهُ أحد ولم يملكه أحد.»طواف اطراف اين خانه انسان را آزاد مى كند كه ملك كسى نشود و بنده كسى نگردد. نه ملكِ مالكِ درون شود نه ملكِ مالكِ بيرون. انسانِ آزمند و طمعورز، ملكِ آزِ درونى خود است; «الطمع وثاق أكيد.» انسانى كه گرفتار طمع است، بنده ديو و اهرمن درونى است.
على، امير مؤمنان ـ ع ـ فرمود: «عبد الشهوة أذلّ من عبد الرق»; «بنده شهوت ذليل تر از بنده زرخريد است» بنده زرخريد عزيز است و انسانِ تابع شهوت ذليل. طواف اطراف كعبه، انسان را از شهوت و غضب آزاد مى كند. انسان آزاد شده از بندِ شهوت و رها شده از قيد غضب فرشته است.
اگر برگِ توت با تربيت مى شود حرير و پرنيان، چرا انسان با تربيت فرشته نشود!
حج بهترين آيين فرشته شدن است. اگر كسى خانه پاك را زيارت كرد و پاك نشد، بدا به حالش. اگر انسانى اطراف خانه آزاد طواف كرد و به سمت بيت عتيق احرام بست و عتق و آزادى فراهم نكرد، بدا به حالش. اين كه امام صادق ـ سلام الله عليه ـ فرمود: «"النظر الى الكعبة عبادة» براى آن است كه كعبه نمودى از عرش خداوند و مظهر طهارت است. اين خانه مجلاى عتق و آزادى از بندگى غير خدا است">>. نگاه به معدن طهارت، عبادت است. نگاه به مجلاى آزادگى عبادت است. نگاه به نمونه عرش خدا عبادت است.
خانه پاك، براى پاكان:
اين خانه، خانه طهارت است و طوافِ آن، طواف حريم طهارت. نتيجه طواف كعبه طاهر شدن است، همانند قرآن كه كتاب طاهر، مطهّر و  تنزيه من ربّ العالمين است و فهميدن آيات آن جز با طهارت دل ميسّر نيست.
«انّه لقرآن كريم فى كتاب مكنون لا يمسّه الاّ المطهّرون»
 جز دل هاى پاك به حقيقت قرآن نمى رسند. همانگونه كه تا انسان طاهر و مطهّر نباشد دستِ دل او به محتوا و معارفِ آن نمى رسد.كعبه نيز خانه پاك خدا است و كسى در حريم و اطراف كعبه طواف مى كند كه پاك باشد و اين معصومين ـ عليهم السلام ـ هستند كه به حقيقت كعبه و طواف اطراف آن مى رسند و به دنبال آنان، شاگردانشان كه به مقدار طهارت از طواف اطراف كعبه برخوردار هستند. همانگونه كه معصومين اند كه به حقيقت قرآن مى رسند زيرا كه آيه تطهير آنان را «مطهّر» معرفى فرموده است.
اگر گفته اند اين خانه پاك است و براى پاكان ساخته شده; يعنى طواف اطراف اين خانه درس طهارت مى دهد وانسان اگر طاهر شد، محبوب خداوند است (انّ الله يحبّ التوّابين ويحبّ المتطهّرين.)
بنابر اين همانطورى كه عرش خدا پاك است و فرشتگان پاك خدا اطراف آن طواف مى كنند، كعبه نيز خانه خدا، مركز توحيد و پاك از شرك و آلودگيها است و طواف كنندگان اطراف آن هم پاكانى هستند كه از هر آلودگى و رجز و رجسى مطهّر و مصون اند و طواف اطراف اين خانه هم درس طهارت مى دهد.ابراهيم و اسماعيل، معماران كعبه براى اين كه خداوند متعال آثار فرشتگان را در انسان احيا كند، كعبه را بنا كرد. بهترين انبيا با بهترين وصف، بهترين خانه را در روى زمين بنا كردند. كعبه اولين خانه عبادت عمومى است; (انّ اوّل بيت وُضعَ للناس للّذى ببكّة مباركاً وهدىً للعالمين.)در روى زمين قبل از كعبه هيچ خانه اى به عنوان معبد همگان ساخته نشده است.خداوند براى اين كه حاجيان طوافگر در اطراف كعبه به وصف فرشتگان متصف شوند و آثار فرشته خويى در آنها احيا شود، كعبه را به دست پاك ترين و موحّدترين بشر يعنى ابراهيم و اسماعيل ـ عليهماالسلام ـ بنا كرد; (واِذ يرفع ابراهيمُ القواعد من البيت واسماعيل)اين دو پيامبر گرانقدر معماران كعبه هستند و آنچه در درون اينها است را بنيان نهادند و به هنگام بناى كعبه اين نيايش از درونشان مى جوشيد كه: «ربّنا تقبّل منّا» خدايا! قبول فرما و از ما بپذير.كعبه با دست دو پيامبر الهى با خلوص ساخته شد. نه در معماران شرك راه داشت، نه در بنا و نه در احداث و مرمّت آن. خانه ايست سراسر پاك تا بتواند محاذى بيت معمور و در نتيجه محاذى عرش خدا باشد. خلوص اين دو پيامبر به حدّى است كه خداوند خانه ساخته شده به دست آن دو را به خود نسبت مى دهد و مى فرمايد: اين خانه خانه خدا است همانطورى كه عرش عرش خدا است. و نيز به اين دو معمار دستور مى دهد كه اين خانه را براى طواف كنندگان، نمازگزاران، ركوع و سجودكنندگان پاك و تطهير كنند.

 

کلمات جستجو:

فروش فیش حج,بیت عتیق,;کعبه,فیش حج,معارف,طاهر و مطهر,خرید و فروش فیش حج

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.