خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در دفاتر معتبر حج تحت نظارت سازمان حج و زیارتجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

حجرالاسود چيست؟
درباره حجرالاسود فضيلت هاى فراوانى رسيده است و شايسته است كسانى كه طواف واجب انجام مى دهنددر استلام و بوسيدن حجرالاسود حق تقدم داشته باشند و كسانى كه طواف مستحبى انجام مى دهند مزاحم آنان نشوند. و از سنّتهاى طواف اين است كه دست طواف كننده به حجر برسد.وقتى امام سجاد ـ عليه السلام ـ به شبلى فرمود: شبلى! آيا دست تو به حجرالاسود رسيد يا نه، صيحه اى زد كه نزديك بود مَدهوش شود! سپس فرمود: مى دانى اين حجراسود چيست؟! اين يمين الله ودست خدا در زمين است. گرچه خداوند متعال «كِلتا يَدَيْهِ يَمِين» است و دستى به گونه انسانها ندارد، تا دست راست و چپ داشته باشد. او منزّه از جسم و  جسمانيّات است بلكه اين تشبيه معقول به محسوس و تمثّل و تنزّل معقولى است به صورت محسوس، كه گفته شده: انسان با دست خدا تماس گرفته است و  حجرالاسود دست خدا است در روى زمين و الاّ ذات اقدس الهى جسم و ديدنى نيست. او مجرّد محض و هستى صِرف است و ليكن براى اين كه در نشأه طبيعت و حسّ، الگويى داشته باشد، كعبه اى ساخت و در ركن مخصوص، سنگ خاصى بدستورش به عنوان «يمين الله فى ارضه» قرار گرفت. و معنا و سرّ دست زدن به حجر اسود اين است كه:
«خدايا! من تعهّد كردم و با تو پيمان بستم كه ديگر دست به گناه دراز نكنم» ربا ندهم و نگيرم، رشوه ندهم و نگيرم، امضاى باطل نكنم و... سرّ اين كه متشرّعين اصرار دارند استلام حجر كنند، آن است كه مى خواهند اين تعهّد را امضا كنند و اين پيمان را ببندند.
آن همه اصرار و بيان بر استلام، از سوى ائمه ـ عليهم السلام ـ به جهت رازى است كه در استلام نهفته است و آن اين كه:
خدايا! دستم به دست تو رسيد، هرگز دست به بيگانه نمى دهم. اگر كسى مسؤول سياسى مملكت بود و موفّق شد حجر اسود را استلام كند، ديگر نه به شرق دست سياسى مى دهد و نه به غرب. او دستش را در دست سياست بازان نمى گذارد.

 

کلمات جستجو:

فروش فیش حج,اخبار حج,خرید و فروش فیش حج,فیش حج,خرید فیش حج,حجرالاسود,طواف مستحبی ,طواف واجب

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.