خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در سراسر کشورجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

  روحانیون متولد خراسان شمالی در اولویّت اعزام های استان هستند.
در سال نود و سه حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده محترم مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت ، حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی را به عنوان نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت خراسان شمالی معرفی نمودند . از آنجایی که این اتفاق در فرآیندهای زیارتی استان بسیار  اثر گذار می باشد. به همین جهت خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت خراسان شمالی گفتگویی صمیمی با حجت الاسلام ابوالفضلی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان انجام داده است که مشروح آن در ادامه می آید .
 با توجه به اینکه یکی از ارکان مهم کاروان های زیارتی روحانیون محترم می باشند که از سوی بعثه مقام معظم رهبری معرفی می گردد لطفاً بفرمایید مراحل گزینش روحانیون محترم به چه شیوه ای می باشد ؟
 گزینش روحانیون محترم کاروان ها در دو سطح انجام می شود روحانیون عتبات عالیات و روحانیون عمره .  به این نحو که گزینش روحانیون عتبات عالیات شامل افرادی می گردد  که پایه هفتم را در حوزه گذرانده اند و موفق به کسب نمره لازم در آزمون ورودی که با رقابت بسیار فشرده  و سختی انجام می پذیرد شده اند .   این افراد چنانچه در مصاحبه نیز پذیرش شوند می بایست یک لوح فشرده حاوی فایل صوتی سخنرای خود را تحویل دهند تا بعد از ارزیابی آن توسط کارشناسان مربوطه به عنوان روحانی عتبات عالیات پذیرفته شوند . البته اخیراً دوره های بدو خدمت و ضمن خدمت نیز گذاشته شده تا با توان علمی بیشتری بتوانند انجام وظیفه نمایند .
درخصوص روحانیون عمره روش گزینش قدری متفاوت است و آن این است که باید امتحان پایه ده به صورت کتبی و شفاهی در حوزه علمیه گذرانده باشد و تاییدیه آن را از شورای مدیریت حوزه تحویل بخش آموزش داده و همه مراحل سابق که درباره روحانیون عتبات بود مثل آزمون ورودی ، مصاحبه و لوح فشرده سخنرانی در سطح بالاتر باید ارایه دهند و پس از قبولی در تمام مراحل یک سفر به عنوان کارآموز اعزام می شوند و در سفر دوم با سمت روحانی کاروان عمره عملاً  مسئولیت را به عهده می گیرند .
 روحانیون حج باید چندین سفر اعزام شوند حتی اتفاق افتاده که 19 یا 20 مرتبه عمره رفته اند و سپس با توجه به جمع بندی گزارش ها و اعلام نظر رابطین بعثه به عنوان معین روحانی تمتع معرفی و اعزام می شوند . و بعد از چندین سفر و کسب تجربه و توانایی لازم به عنوان روحانی کاروان حج  که اصطلاحاً مُعان گفته می شود معرفی و اعزام می گردند . البته روحانیون هربار که می خواهند اعزام شوند می بایست در آزمون های ضمن خدمت که شامل مناسک حج ، اعتقادات و تاریخ اسلام است شرکت نموده و امتیاز لازم را در دوره های تکمیلی نیز کسب نمایند .
 مهمترین اهدافی که در طول سفر در شرح وظایف روحانیون تبیین شده است چه می باشد ؟
 پاسخ : در فرآیند جذب روحانیون هدف این است روحانیونی که به عتبات اعزام می شوند توانایی آن را داشته باشند که زائرین را با سیره ائمه و بزرگان دین و شهداء و صالحینی که در آن سرزمین مدفون می باشند آشنا سازند و هدایت معنوی کاروان را در مسائل مذهبی و شرعی به عهده بگیرند . قطعاً روحانیون عمره و تمتع می بایست ضمن داشتن اشراف لازم به مناسک عمره و حج در مسیر آگاهی بخشی به زائرین در مورد سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) تلاش نمایند.

برای تحقق اهداف ذکر شده چه برنامه هایی دارید ؟
  با توجه به بازنشسته شدن برخی از روحانیون محترم و توفیق پیدا نکردن بعضی روحانیون دیگر برای ترمیم کسری با جذب روحانیون توانمند از طریق برگزاری آزمون هایی که ذکر شد اقدام می نماییم .
نظر به سفر اخیری که به عنوان روحانی از این استان داشته اید وضعیّت کاروان ها و زائرین استان را چگونه ارزیابی می نمایید ؟
وضعیّت زائرین استان خوب بود البته باید در قسمت زیر ساخت های فرهنگی فعالیّت بیشتری انجام شود تا زائرین با آمادگی بیشتری به این سفر مقدّس اعزام شوند .
 جناب عالی چه توصیه ای برای روحانیون ، مدیران و عوامل زیارتی استان خراسان شمالی دارید ؟
 البته روحانیون و مدیران محترم به وظایف خود  آشنا  هستند اما با تجربه و مسئولیتی که دارم خواهشمندم خود را وقف زائرین نمایند چون این توفیق همیشگی نیست و لازم است از این فرصت به دست آمده به نحو احسن استفاده نمایند . تعهدی از جانب خداوند در خصوص اعزام همیشگی فلان روحانی و مدیر وجود ندارد بلکه باید به وظایف خود آشنا باشیم با خدمت گزاری به زائرین شکر نعمت به جا آوریم که اگر چنانچه غیر از این باشد خداوند این مسئولیت را به دیگری واگذار می نماید بنابراین می بایست در این مسیر با نیّت خالص شیفته خدمت بود و تمام وجود خود را وقف برای به نحو احسن  انجام دادن وظایف محوله نمود .
 در پایان چنانچه نکته ای به نظر جناب عالی می رسد لطفاً بیان بفرمائید ؟
 تنها نکته ای که تمایل دارم به اطلاع روحانیون عزیز  واجد الشرایطی که این مطلب را مطالعه می نمایند برسد این است که با توجه به نوپا بودن استان خراسان شمالی و فراهم بودن امکان تشرف روحانیون عتبات عالیات ، عمره و حج تمتع از این استان خصوصاَ عزیزانی که بومی این استان هستند و  در حال حاضر در استان های دیگر سکونت دارند حتی الامکان با توجه به اشرافی که به مسائل فرهنگی  و گویش زبانی زائرین این منطقه دارند برنامه های اعزام خود را از این استان تنظیم نمایند .


کلمات جستجو:

فروش فیش حج,اخبار حج,سازمان حج و زیارت,فیش حج,اخبار از مکه,اخبار حجه,سفر حج

 

 

 

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.