خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در دفاتر معتبر حج تحت نظارت سازمان حج و زیارتجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

روش نقل و انتقال اولویت های تشرف عمره مفرده

در شرایطی که با توجه به ازدحام افراد در صف اعزام به عمره مفرده امکان نام نویسی مجدد وجود ندارد و از سوی دیگر ناکافی بودن اطلاعات متقاضیان تهیه قبوض ودیعه‌گذاری عمره از شرایط نقل و انتقال این قبوض همواره موجب سوء استفاده سودجویان از احساسات مذهبی مردم برای کسب منافع آنان شده است، لذا سازمان حج و زیارت چکیده‌ای از دستورالعمل نقل و انتقال قبوض عمره مفرده را با ذکر جزئیاتی از روند آن به شرح ذیل اعلام می‌دارد:
1-   انجام کلیه مراحل نقل و انتقال اولویت‌های تشرف عمره با مراجعه حضوری طرفین (انتقال دهنده و گیرنده) بهمراه اصل شناسنامه وکارت ملی و کارت ثبت‌نامی فقط در دفاتر زیارتی دارای مجوز نقل وانتقال درسطح استان/ شهرستان قابل انجام و پیگیری است و سازمان حج و زیارت و دفاتر حج وزیارت استانی مسئولیتی در قبال آن دسته از انتقالات و توافقاتی که به هرشکل درخارج از دفاتر زیارتی تنظیم، هماهنگ و توافق شده باشد، ندارد. ضمناً اسامی و مشخصات دفاتر زیارتی دارای مجوز  با مراجعه به بخش مربوطه در پایگاه و سامانه مدیریت حج و زیارت هریک استانها، قابل رویت وکنترل است.
2- تنها قبوض ودیعه‌گذاری عمره مفرده دارای اولویت‌های یک تا 300 مربوط به ثبت‌نام‌های عمومی سال 1387 در بانک ملت با مبلغ ودیعه‌گذاری پنج میلیون ریال و دو میلیون و پانصد ریال و اولویت های (301 تا 600) مربوط به ثبت‌نام های عمومی سال 1390در بانک‌های ملی و ملت با مبالغ ودیعه‌گذاری هشت میلیون ریال و  شش میلیون ریال طبق ضوابط و مقررات مربوطه در صورت طی شدن مراحل مربوطه در دفاتر زیارتی مجاز، قابل رسیدگی و واگذاری می‌باشد.

روش نقل و انتقال اولویت های تشرف عمره مفرده
3- طرفین برای دنبال کردن روند نقل و انتقال قبوض عمره، بایستی با حضور در دفاتر زیارتی نسبت به تکمیل برگه درخواست و توافق نامه اقدام نموده و دفاتر زیارتی نیز مدارک را کنترل و اسکن و در سامانه نقل و انتقالات درج نموده و پس از اخذ تأئیدیه نهایی از دفتر حج و زیارت استان، انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبوض را به بانک مربوطه ارجاع داده که در بانک تنها مجوز انتقال اولویت تشرف فرد انتقال دهنده به حساب مشخصی که انتقال گیرنده در بانک مربوطه (به مبلغ 8 میلیون ریال برای افراد بالای10سال و6 میلیون ریال برای افراد زیر 10 سال) افتتاح می‌نماید، بصورت سیستمی و با معرفی‌نامه صادر می‌گردد.
تذکر مهم: سود قبوض ودیعه‌گذاری عمره در بانک در حسابی که در زمان ثبت نام از سوی ثبت نام کننده افتتاح گردیده، واریز  می‌شود و در هنگام انتقال نهایی قبوض تنها اولویت تشرف به انتقال گیرنده قبض واگذار می‌گردد از این رو دفاتر زیارتی و بانک عامل هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت اصل و سود مبلغ ودیعه‌گذاری شده از سوی انتقال دهنده به انتقال گیرنده ندارند. بدیهی است چنانچه توافقی در این خصوص میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده صورت گرفته باشد، شخص انتقال دهنده یا نماینده قانونی وی می‌بایست با حضور در بانک، بعد از انتقال نهایی اولویت، شخصاً نسبت به برداشت مبلغ سود ودیعه عمره از حساب مربوطه و پرداخت آن به انتقال گیرنده اقدام نماید.
4- قبوض ودیعه‌گذاری عمره خارج از اولویت های ذکر شده در بند دوم (شامل قبوض ثبت نامی سال 1385 به قبل که تبدیل به قبوض هشت میلیون ریالی نشده است) ارزش و اعتباری برای تشرف و هرگونه نقل وانتقال را نداشته و دارندگان اینگونه قبوض می‌بایست برای رسیدگی به وضعیت قبض ودیعه‌گذاری خود به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نمایند.
5- انتقال اولویت های ذکر شده در «بند دو» برای بار دوم ، فقط در صورتی که میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبض نسبت خویشاوندی قابل اثبات با مدارک شناسنامه ای  وجود داشته باشد،  پس از ارائه مدارک  به دفاتر خدمات زیارتی تنها برای یکبار مجاز خواهد بود.
6- با توجه به فرآیند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری عمره و روان‌سازی کلیه مراحل آن و وجود دفاتر زیارتی در اقصی نقاط کشور، این دفاتر بعنوان امین و مشاور هموطنان عزیز در امور نقل وانتقال قبوض، آماده ارائه خدمات لازم به هموطنان دراسرع وقت درچارچوب ضوابط ابلاغی(بدون نیاز به هیچگونه مراجعه ای از سوی متقاضیان به دفاتر حج و زیارت استانها) خواهند بود.
7- دفاتر خدمات زیارتی بایستی جدول نرخ حق‌الزحمه تعیین شده بابت ارائه خدمات نقل و انتقال را در محلی که برای مراجعین قابل مشاهده باشد، نصب نموده و این دفاتر مجاز به دریافت هیچ گونه وجه اضافی غیر از مبلغ تعیین شده تحت هیچ عنوانی نخواهند بود.
8- به متقاضیان دریافت اولویت تشرف به عمره تأکید می شود از مراجعه به مراکزی غیر از دفاتر مجاز زیارتی، افراد واسطه و سودجو که خارج از فرآیندی که به آن اشاره شد و یا با تنظیم وکالت نامه - که در صورت فوت شخص انتقال‌دهنده ابطال خواهد شد- اقدام به خرید و فروش قبوض ثبت نامی عمره می نمایند، جداً خودداری نموده و هرگونه درخواست را تنها از طریق دفاتر زیارتی مجاز در نزدیکی محل سکونت خود دنبال و پیگیری نمایند و به واسطه بهره‌مندی از سود بالاتر در فروش و یا تخفیف بیشتر فریب سودجویان و آگهی های تبلیغاتی را نخوردند.
9- هرگونه هماهنگی، توافق و حتی تنظیم وکالت نامه‌ در خصوص انتقال قبوض خارج از دستورالعمل‌های جاری سازمان حج و زیارت، هیچ تضمینی در پذیرش و تأیید روند انتقال قبوض را بدنبال نداشته و به لحاظ ماهیتی نیز قابل ابطال بوده و توسط این سازمان قابل پیگیری نخواهد بود و مشکلات عدیده ای را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.
10- هرگونه تغییری در روند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری عمره مفرده در قالب اطلاعیه های سازمان حج و زیارت، از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و نیز پورتال های استانی و دیگر رسانه ها اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: فیش حج, فیش حج تمتع, فیش حج واجب,  نقل و انتقال فیش حج عمره , نقل و انتقال فیش حج تمتع ,عمره 92,تعلیق عمره,خرید و فروش فیش حج و عمره,فیش عمره,ممنوعیت انتقال فیش

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.