خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در دفاتر معتبر حج تحت نظارت سازمان حج و زیارتجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

جدیدترین خبر از اعزام حج عمره مفرده

فیش حج - با توجه به تمایل طرف سعودی به برقراری عمره مفرده در ایران، مسؤولان سازمان حج و زیارت برقراری عمره مفرده را منوط به پذیرش شرایط ایران از سوی عربستان عنوان کردند.
سفر عمره یکی از سفر‌هایی است که بسیاری از مسلمانان آرزوی آن را دارند تا جایی که مسلمانان از نقاط مختلف جهان در ایام مختلف برای این سفر معنوی به عربستان سفر می‌کنند، به طوری که در هیچ زمانی از سال، مکه مکرمه و خانه خدا خالی از زائر نیست و در هر زمان هزاران زائر به دور کعبه طواف می‌کنند.
از سال ۱۳۹۴ پس از بی‌کفایتی آل‌سعودی در فاجعه منا و شهادت بیش از هشت هزار مسلمان در ایام حج تمتع و در ادامه آن اختلافات سیاسی ایران و عربستان، روابط سیاسی بین دو کشور قطع شد و بر همین اساس به دلیل عدم اطمینان ایران از طرف سعودی به منظور تأمین سلامت و امنیت زائران کشورمان، حج تمتع در سال ۹۵ برگزار نشد و حتی پس از آن اعزام زائران به عمره مفرده قطع شد.
سال بعد یعنی سال ۹۶ با یک سال تأخیر حج برپا شد و عاشقان به این سفر معنوی مشرف شدند. امسال هم بر اساس توافقنامه طرف ایرانی و سعودی حج تمتع در آرامش و سلامت برگزار شد و مسؤولان کشورمان بر اساس وعده‌ای که مبنی بر برقراری مجدد عمره مفرده داده بودند، چندین بار با طرف سعودی جلسه داشتند تا موضوع عمره مفرده را پیگیری کنند.
البته با توجه به عدم ارتباط سیاسی بین ایران و عربستان، امکان توافق رسمی برای برپایی عمره مفرده وجود ندارد و سازمان حج و زیارت باید با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین دو کشور عمره مفرده را همچون حج تمتع برپا کند.
بر همین اساس هفته گذشته حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه‌ای با مسؤولان حج عربستان به موضوع عمره مفرده نیز اشاره کرد.

جدیدترین خبر از اعزام حج عمره مفرده
مسؤولان سعودی نیز در جلسات متعدد از تمایل به برقراری عمره مفرده در ایران خبر دادند که حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و یکی از نمایندگان فراکسیون حج مجلس شورای اسلامی نیز در جلسات مختلفی با طرف سعودی، این امر را پیگیری کرده و خواستار تحقق شرایط ایران برای برقراری عمره مفرده شدند.
همچنین رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ما نسبت به برخی امور به دلیل عدم وجود ارتباط سیاسی با عربستان نگران هستیم، معتقد است که تا زمانی که امنیت، عزت و کرامت زائران ایرانی تأمین نشود، برای از سرگیری عمره مفرده اقدام نمی‌کنیم.
البته بر اساس گزارش‌ها، طرف سعودی در تلاش است تا شرایط ایران برای برقراری عمره مفرده را تأمین کند تا عمره مفرده در صورت تأیید سازمان حج و زیارت مجدد برپا شود که با این امر احتمال برقراری عمره مفرده افزایش خواهد یافت؛ اما در هر صورت، برقراری عمره مفرده در گرو پذیرش شرایط ایران از سوی طرف سعودی خواهد بود.
انعقاد تفاهم‌نامه ایران و عربستان برای از سرگیری عمره مفرده ممکن است در سفر حج مسؤولان سازمان حج و زیارت و یا پس از این سفر معنوی انجام شود.

اخبار حج, اخبار حج عمره, اخبار حج عمره مفرده, عمره مفرده, فیش حج عمره مفرده, اخبار عمره, اخبار مفرده, زمان اعزام حج عمره مفرده

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.