دفتر خدمات خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع (واجب)

جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

 خرید و فروش فیش حج تمتع واجب و عمره

سایت فیش حج جدید با آگهی رایگان خرید و فروش

 آگهی رایگان فیش حج

 آگهی رایگان فیش حج

 آگهی رایگان تور کربلا

قبل از سفر حج تمتع چه کتاب هایی را بخوانیم؟

به گزارش خبرگزاری فیش حج، سفر به سرزمین وحی و حضور در اماكن مقدس شهرهای مدینه منوره و مكه مكرمه از جمله آرزوهای دیرینه مسلمانان جهان اسلام است كه دست یافتن آن برای همه میسر نمی شود، از این رو برای استفاده از این سفر معنوی، مطالعه برخی از كتاب‌ها توصیه می‌شود.
شاید كمتر مسلمانی را می‌توان یافت كه آرزوی سفر به سرزمین معنوی وحی را نداشته باشد. زائران وقتی به این سفر می‌روند به دنبال آن هستند كه بتوانند از این سفر بهتر استفاده كنند. از این رو مطالعه برخی كتاب‌ها را قبل از سفر به زائران  توصیه می‌كنیم.
حضور زائران در دو شهر مكه مكرمه و مدینه منوره، زادگاه رسول گرامی اسلام و خاستگاه و محل تبلیغ دین مبین ما در صدر اسلام، همچنین بازدید از اماكن شریف و مقدس این دو شهر از جمله قبرستان بقیع، منطقه وقوع جنگ احد، مسجد قبا، مسجد ذوقبلتین، مسجد شجره، غار حرا، غار و كوه ثور، شعب ابی‌طالب، عرفات، مشعرالحرام ، منا و… آنقدر جذاب و رویایی است كه هر زائری می‌تواند مشاهدات خود را از این سفر تاریخی روی كاغذ بیاورد.
حضور زائران در اماكن مقدس و مذهبی، مكه مكرمه و مدینه منوره با لباس احرام نیز حال و هوایی عجیب دارد كه می‌توان از این حضور روحانی، سفرنامه و تجربه‌نگاری كرد. به همین دلیل شاید تمام نویسندگان و اندیشمندان با سفر به این سرزمین زیبا، دست به قلم می‌برند و اثری برخاسته از جان و روان خود خلق می‌كنند.
در این مقال، برخی از آنچه درباره حج و عمره به رشته تحریر درآمده و در قالب كتاب رهسپار بازار نشر شده است، معرفی كنیم.

۱. آثار اسلامی مكه و مدینه، تالیف استاد رسول جعفریان
در این كتاب آمده است؛ حج واقعی هنگامی برگزار می‌شود كه فلسفه و ابعاد و آثار و بركات آن شناسایی شود و حاجی با آگاهی كامل از راز و رمز آن مواقف كریمه و مشاعر عظیمه، كه فرودگاه ملائكة الله و توقفگاه اولیاءالله است گام نهد. برای دستیابی به این هدف، كتاب هایی تدوین شده است كه هركدام زاویه ای از آثار مشاهد یا اسرار حج را بازگو می‌كنند.

کتاب آموزش حج تمتع | حج تمتع 97
این اثر آشنایی و اطلاعات فشرده ای را در باره جزیرة العرب، آثار مكه و مسجدالحرام، مسجدالنبی، بقیع و آثار و مساجد مهم مدینه و برخی از دانستنی هایی را كه زائر به آن نیاز دارد، در اختیار جویندگان قرار می‌دهد.

۲- آداب سفر حج، اثر حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر
اخلاق و آدابى كه در این كتاب گردآورى شده، برگرفته از آموزه‌هاى پیشوایان دینى ما در زمینۀ اخلاق و آداب سفر، به خصوص سفر الهى و معنوى حج است كه امید است مورد استفاده واقع شود.

۳- اخلاق و آداب در حج و زیارت، اثر حجت الاسلام محمد تقی رهبر
این اثر به بررسی مناسك و آداب اخلاقی و رسوم اجتماعی حج پرداخته است. نگارنده نخست به جایگاه تزكیه و اخلاق، ضعف‌های اخلاقی و عملی و مسئولیت اخلاقی انسان‌ها اشاره می‌كند. سپس به مقدمات سفر پرداخته و در این ارتباط موضوعاتی چون توجه به عظمت حج، تجرید قلب و خلوص نیت را مطرح می‌سازد.

کتاب آموزش مناسک حج تمتع | حج تمتع 97
هم‌چنین مطالبی در خصوص مناسك و آداب حج، اصلاح مال و مسائل حقوقی، انتخاب هم‌سفر، لوازم سفر، آداب و اخلاق در سفر، نحوهٔ شروع سفر، مراقبت اخلاقی در جمع، مصاحبت درست، و آداب سخن و سكوت بیان می‌كند. در پایان نیز به اخلاق و آداب در حرمین و رفتار با زائران دیگر اشاره كرده و در خصوص استفاده از فرصت‌های معنوی حج، تودیع و ره‌آورد چنین سفر مهمی سخن می گوید.

۴- با قرآن در سرزمین وحی، اثر استاد محسن قرائتی
این كتاب به بررسی جنبه‌های فردی و اجتماعی حج و سرزمین وحی بر اساس قرآن و تفاسیر پرداخته است. مؤلف كه صاحب تفسیر نور است، از این اثر خود برخی از آیات را برای زائران و روحانیون دست اندركار در امور حج گزینش كرده و این اثر را سامان داده است.

کتاب آموزشی زیارت مکه | خرید و فروش فیش حج

از جمله عناوین مورد بحث در كتاب این موارد است: قبل از سفر، اهمیت و ضرورت حج، اخلاص، حكمت‌های حج، مدینه، اهل‌بیت (ع)، مسجد النبی و مساجد دیگر، میقات و احرام، مكه، مسجد الحرام و كعبه، مقام ابراهیم، سعی و صفا و مروه، عرفات و مشعر، منی و قربانی و حلق، بازگشت به مكه، پایان حج.

۵- جرعه‌ای از صهبای حج، تالیف آیت الله جوادی آملی
این كتاب تلخیصی از كتاب صهبای حج نویسنده است كه حاصل آثار گفتاری و نوشتاری نویسنده درباره حج و زیارت است. حقایق و اسرار و حكمت‌های فراوان حج در این كتاب تبیین شده است. پرسش‌های برخی خوانندگان و مراجعان به كتاب صهبای حج ضرورت تبیین بیشتر برخی مطالب را به همراه داشت. از اینرو در كتاب حاضر پاسخ‌های كتبی نویسنده به آن پرسش‌ها، همچنین نكات جدیدی كه در بازنگری نهایی برخی مباحث تفسیری ارائه كرده، آمده است. كتاب در چهار بخش تدوین یافته است.

خریدار فیش حج و آموزش نحوه ی حج تمتع 97
بخش نخست از بخش‏های چهارگانه این كتاب، با عنوان «ابعاد حج» عهده‏دار تبیین جایگاه، اهمیت و نظام حج در اسلام است. مباحث كلی این بخش، بر دیگر مباحث كتاب پرتو افكن است. از این‏رو، در بخش‏های دیگر، گاه مصادیقی از این مباحث ارائه می‏شود. بخش‏های دوم و سوم با عناوین «اماكن حج» و «مناسك حج»، برخی از معارف و اسرار و ویژگی‏های اماكن و مناسك حج و نیز شرایط، اوصاف و مراتب حج‏گزاران و زائران را بیان می‏كند. بخش چهارم نیز با عنوان «زیارت» به بیان معارفی درباره زیارت اختصاص داده شده است.

6- حج در قرآن، اثر دكتر محمد علوی مقدم
این كتاب به بررسی آیات مربوط به حج پرداخته است. نویسنده ابتدا آیات هر موضوع را گردآوری كرده، آنگاه نظریهٔ برخی از قدمای مفسران را در ذیل آن آورده است.
حج در قرآن | فیش حج دیدگاه در قرآن
۷- درسنامه با قرآن در مكه و مدینه، تالیف اكبر دهقان
این اثر به بررسی آیات قرآنی مربوط به مكه و مدینه پرداخته است. در فصل اول، آیات مربوط به حج و مكه و در فصل دوم، آیات مربوط به مدینه منوره و مسائل تاریخی آن مانند برخی جنگ‌ها و آیاتی كه مربوط به پیامبر اكرم است، آمده است. در آغاز متن آیه شریفه و ترجمه آن بیان شده و بعد ازآن واژه‌های مشكل آن معنا گردیده و سپس تفسیر آیه شریفه بیان شده و در پایان نكته‌های مختلف ادبی، اخلاقی، تربیتی، اجتماعی و عرفانی با بهره‌گیری از منابع مختلف شیعه و اهل سنت، آورده شده است.

درسنامه با قرآن در مكه و مدینه

۸- درسنامه پیش‌درآمدی بر فرهنگ‌نامه اسرار و معارف حج، از معاونت امور روحانیون بعثه رهبری
این كتاب متن آموزشی برای روحانیون كاروان‌های حج است و هدف آن بیان اسرار و معارف حج است. به این موضوعات می‌پردازد: تعریف واژه‌ها و اصطلاحات؛ ضرورت طرح مباحث اسرار و فلسفه مناسك حج؛ منطق و روش پرداختن به بحث «فلسفه اسرار حج»؛ منابع و روش قرآن در بیان احكام و فلسفه و اسرار آن؛ روش اهل‌بیت در بیان احكام و فلسفه و اسرار آنها؛ سیره و روش بزرگان مذهب در موضوع اسرار و حكمت‌ها؛ نمای كلی حج در قرآن.

۹- سیمای عقاید شیعه: ترجمه كتاب دلیل المرشدین الی الحق الیقین، تالیف آیت الله شیخ جعفر سبحانی
این كتاب به بررسی جنبه‌های عقاید اخلاقی شیعه مثل زیارت پرداخته است. نویسنده جهت تقریب مذاهب، وحدت هر چه بیشتر بین مذاهب اسلامی و روشن شدن افكار عمومی مسلمانان، بعضی از موضوعات مهمّی كه موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین بود را مورد بررسی محققانه قرار داده است. از جمله موضوعاتی كه در این كتاب مورد بحث قرار گرفته موضوع زیارت قبور است.

سیمای عقاید شیعه || فیش حج

۱۰- دروس احكام و مناسك حج، اثر حجت الاسلام محمد حسین فلاح زاده
این كتاب یكی از متون آموزشی حج تمتع است كه به احكام عمومی و مناسك حج پرداخته و در دو بخش تدوین یافته است. بخش اول، حاوی احكام عمومی مورد نیاز زائران و بخش دوم به احكام اختصاصی و مناسك حج پرداخته است.

دروس احكام و مناسك حج || فروش فیش حج

۱۱- احكام فقهی اجرایی حج، اثر استاد محمد حسین فلاح زاده
در این كتاب مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و وظایف و احكام اختصاصی كارگزاران مثل روحانیون و مدیران كاروان‌ها است. این كتاب اختصاص به كارگزاران حج دارد و در چهار بخش گردآوری شده است.
بخش اول، احكام فقهی اجرایی حج ویژه روحانیون كاروان‌هاست. بخش دوم، احكام فقهی اجرایی حج ویژه عوامل اجرایی كاروان‌ها. بخش سوم، نكات فقهی عمره و حج و بخش چهارم، احكام كلی عمره و حج می‌باشد.

۱۲- مناسك مصوّر حج، اثر استاد محمدحسین فلاح زاده
این مجموعه كوچك با ارائه تصویر صحیح اعمال حج و بیان احكام آن، آموزش‌های لازم را در ین زمینه به زائران محترم ارائه می‌دهد.

مخاطبان گرامی می‌توانند برای مطالعه تفصیلی متن كامل دو هزار و پانصد كتاب و مقاله حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در كتابخانه دیجیتالی پایگاه اطلاع رسانی حج به این پایگاه مراجعه کنند./

منبع : شبستان

 

 

 

فیش حج, حج تمتع, آموزش حج تمتع, کتاب حج تمتع, کتاب آموزش حج تمتع, حج تمتع 97, اخبار حج تمتع, کتاب آموزش حج عمره, حج عمره, حج تمتع, خرید و فروش فیش حج, آموزش مناسک حج, آموزش مناسک حج تمتع, آموزش مناسک حج عمره, اخبار تمتع

28/05/1397, 09:44
فیش-حج-تمتع-سال-86-از-شهر-یاسوج-یک-فقره-فروش-فوری-09303001392فیش حج تمتع سال 86 از شهر یاسوج یک فقره فروش فوری قیمت پیشنهادی از نظر مالک فیش حج : 24میلیون تومان 09303001392 رستم زاده فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 97, قیمت فیش حج تمتع سال 86, کارگزاران حج و زیارت, ثبت نام حج تمتع, قیمت فیش حج تمتع سال 85, حج یاسوج, فیش حج یاسوج, خرید فیش حج یاسوج, فروش فیش حج یاسوج, سامانه ثبت نام حج تمتع 98, استعلام قیمت فیش حج, استعلام زمان اعزام فیش حج, ثبت نام حج تمتع 98, ثبت...
27/05/1397, 22:45
خرید-فیش-حج-به-بهترین-قیمت-09123486588-تهرانیخرید فیش حج به بهترین قیمت 09123486588 تهرانی     کلمات کلیدی: خرید و فروش فیش حج - حج واجب تمتع و عمره,  خرید فروش فیش حج,  فیش حج,  فروش فیش حج عمره بانک ملت,  فروش فیش حج عمره بانک ملی,  قیمت فیش حج عمره,  خرید و فروش فیش حج،عمره و تمتع,  فیش حج تمتع،سازمان حج،عمره مفرده,  قیمت خرید فیش ازاد حج عمره,  قیمت فروش فیش حج عمره آزاد,  خرید فیش حج عمره,  فروش فیش حج تمتع,  خرید فیش حج تمتع,  خریدار...
27/05/1397, 22:44
خریدار-فیش-حج-و-فروشنده-منصف-فیش-عمره-و-تمتع-حمید-توکلی-09125946073خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در سراسر کشور 09125946073 09125199362 09195946073 کلمات کلیدی: قیمت فیش واجب, فیش آزاد حج واجب, خریدار فیش حج تمتع, فیش حج مکه,خرید بلیط مکه, اعزام حج تمتع, قیمت حج تمتع, زمان ثبت نام حج تمتع, ثبت نام تمتع, حج و تمتع , سازمان حج تمتع, فروش فیش حج عمره بانک ملت, فروش فیش حج عمره بانک ملی, دفتر فروش فیش حج, دفتر فروش فیش حج عمره, فروشنده فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره...
27/05/1397, 22:43
فیش-تمتع-دو-عدد-تاریخ-دیماه-۱۳۸۶-از-استان-اصفهان-به-قیمت-فروش-توافقی-09135527542فیش تمتع دو عدد تاریخ دیماه ۱۳۸۶ از استان اصفهان به قیمت فروش توافقی 09135527542 بهارلویی فیش حج, فیش حج تمتع,  فیش حج تمتع بانک ملی اصفهان,  فروش فیش حج تمتع اصفهان,  روش فیش حج تمتع اصفهان,  فروش فیش حج تمتع بانک ملی در اصفهان,  حج عمره بانک ملی در اصفهان,  فیش حج عمره بانک ملی در اصفهان,  فروش فیش حج عمره بانک ملی,  خرید فیش حج عمره بانک ملی,  خرید و فروش فیش حج عمره بانک ملی,  فروش حج عمره بانک...
27/05/1397, 22:37
خرید-فیش-حج-تمتع-واجب-09124809754خریدار هر نوع فیش حج تمتع (واجب) و عمره از تهران و تمام شهرستان های ایران قیمت فیش حج واجب: توافقی شماره تماس خریدار نقدی: 09124809754 فیش حج , حج عمره بانک ملت,  عمره بانک ملی,  کاروان عمره,  ثبت نام فیش عمره,  استعلام اولویت فیش عمره,  اولویت فیش عمره,  عمره مفرده,  مرکز خرید و فروش فیش حج سال 97,  قیمت فیش عمره اصفهان سال 98,  فیش حج واجب,  فیش حج تمتع,  فروش تمتع,  خرید فیش تمتع,  فروش فیش...
27/05/1397, 22:33
تمتع-بانك-ملی-برج-5-سال-85-از-تهران-دو-عدد-فوری-به-فروش-می-رسد-09123102371تمتع بانك ملی برج 5 سال 85 از تهران دو عدد فوری به فروش می رسد . 09123102371 شاکری فیش حج, پیگیری حج تمتع بانک ملی, استعلام اولویت حج تمتع بانک ملی, استعلام فیش حج تمتع بانک ملی, ثبت نام حج تمتع 97, قرعه کشی عمره بانک ملی, بانک ملی حج تمتع, ثبت نام حج تمتع جدید, زمان ثبت نام حج تمتع, قیمت فیش حج تمتع 97, حج تمتع 97, ثبت نام حج تمتع جدید, زمان حج تمتع, استعلام تمتع بانک ملی, تلفن بانک ملی شعبه حج و...
27/05/1397, 22:12
فروشنده-فیش-عمره-اولویت-۳۴۰-بانک-ملی-سال-۸۷-ثبت-نام-آماده-اعزام-09355162045فروشنده فیش عمره اولویت ۳۴۰ بانک ملی سال ۸۷ ثبت نام آماده اعزام قیمت دو میلیون و پانصد سروری 09355162045 فیش حج, قیمت فروش فیش حج عمره, قیمت فیش عمره آزاد, قیمت حج عمره 95, قیمت عمره 97, فیش حج عمره 96, قیمت تمتع 98, قیمت فیش حج تمتع 97, قیمت فیش حج تمتع 86, قیمت فیش تمتع سال ۹۷, قیمت فیش حج تمتع 97 یزد, عمره 97, قیمت فیش حج تمتع 85, قیمت حج واجب آزاد, قیمت فیش حج عمره آزاد, قیمت فیش حج عمره 87,...
27/05/1397, 20:35
فروش-فیش-حج-واجب-به-تاریخ-تير-٨٥-بانك-ملى-از-تهران-09122309059فروش فیش حج واجب به تاریخ تير ٨٥ بانك ملى از تهران قیمت از نظر مالک فیش : ١٥٠٠٠٠٠٠ يعقوبى 09122309059 فیش حج, قیمت فیش تمتع 98, قیمت حج تمتع 97, قیمت تمتع سال 86, قیمت فیش تمتع 99, قیمت فیش حج عمره آزاد, قیمت فیش حج 97, قیمت عمره 97, هزینه حج عمره ۹۷, هزینه حج عمره چقدر است, قیمت حج عمره سال 97, هزینه حج عمره سال 96, قیمت روز فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره 96, قیمت فیش حج تمتع سال 86 اهواز, قیمت...
27/05/1397, 20:01
یک-عدد-فیش-حج-عمره-سال-۸۷-بانک-ملت-به-قیمت-روز-فروشی-09124797635یک عدد فیش حج عمره سال ۸۷ بانک ملت به قیمت روز فروشی 09124797635 زعیمی بهترین خریدار فیش حج عمره, قیمت ازاد فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره ۸۶, قیمت فیش حج عمره سال 90, قیمت فیش حج عمره سال 85, سامانه فیش حج, قیمت فیش عمره, فروش فیش حج عمره بانک ملت, فروش فیش حج عمره بانک ملی, قیمت فیش حج عمره بانک ملت, فیش حج عمره بانک ملت, فیش عمره بانک ملت, فیش عمره بانک ملت سال, فروش فیش عمره بانک ملت, فیش عمره...
27/05/1397, 19:42
خرید-فیش-حج-تمتع-سه-فقره-فوری-شماره-تماس-09128486008خرید فیش حج تمتع تکی و عمده فوری شماره تماس :موسوی 09128486008 فیش حج فیش حج, فروش فیش حج عمره, خرید فیش حج عمره, فروش فیش حج تمتع, خرید فیش حج تمتع, خریدار فیش حج, فروشنده فیش حج, قیمت فیش حج, فروش فیش حج, فروش فیش حج عمره, فروش فیش حج عمره بانک ملت, فروش فیش عمره, فیش عمره اولویت, خرید و فروش فیش حج،عمره و تمتع, خرید فروش فیش حج عمره تمتع واجب, خرید فروش فیشحج, خرید فروش فیشحج تمتع, خرید فروش...

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.