جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

اخبار حج و فیش حج

سازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شد

هزینه قطعی سفر هر کاروان بر مبنای مخارج ارزی و ریالی، مدت اقامت و گروه قیمتی مسکن برای هر زائر محاسبه و مبلغ نهایی آن برای هر کاروان در «دو مرحله» پرداخت می‌شود که در بخش اول پرداخت «یکصد و بیست میلیون تومان» (۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) درست و (مبلغ اعلام شده قبلی) به این وسیله اصلاح می‌شود. پیش‌تر هزینه اولیه حج تمتع ۱۴۰۲ را ۱۳۰ میلیون تومان اعلام شده بود.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت ، نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۰۲ از امروز دهم اسفندماه آغاز شد که البته با توجه به اولویت‌های اعلام شده در پنج گروه، در مرحله نخست افرادی که در حج تمتع ۱۳۹۹ ثبت‌نام‌کرده و هزینه این سفر را واریز کردند و البته از تشرف به حج تمتع انصراف نداده‌اند، می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح امروز اقدام به ثبت‌نام کنند. 

زمان ثبت‌نام برای اولویت‌های حج تمتع ۱۴۰۲ : اولویت‌های دوم شامل افرادی است که تاریخ فیش حج آن تا پایان سال ۱۳۸۵ است که ثبت‌نام این افراد نیز از ۱۲ اسفند ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود.
همچنین دارندگان فیش حج تمتع تا ۳۱ فروردین ۱۳۸۶ نیز از ۱۴ اسفند، دارندگان فیش حج تمتع تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ از ۱۶ اسفند و دارندگان فیش حج تمتع تا اول خرداد از ۱۸ اسفند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

سازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شدسازمان حج‌وزیارت اعلام كرد: قیمت اولیه حج ۱۲۰ میلیون تومان شد
واریز قسط اول ۱۳۰ میلیون تومانی پس از ثبت‌نام: هزینه علی الحساب سفر حج تمتع که با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود، ۱۳۰ میلیون تومان است که به عنوان قسط اول باید واریز شود. پس از نهایی شدن هزینه حج، اقساط بعدی نیز اعلام خواهد شد.
البته افرادی که در حج ۱۳۹۹ ثبت‌نام و هزینه حج را همان سال با ارز ۹ هزار تومانی واریز کرده بودند، مشمول این امر نیستند و هزینه نهایی برای آن‌ها نیز پس از قطعی شدن قراردادهای مسکن، تغذیه و سایر امور اعلام ‌می‌شود و این افراد باید در یک قسط مابه التفاوت آن را بپردازند.
مشمولان تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ پیش از ثبت‌نام‌ باید اطلاعات خود را بروزرسانی کرده و بعد از آن اقدام به ثبت‌نام کنند. برای بروز رسانی اطلاعات و نام‌نویسی حج ۱۴۰۲ به آدرس سایت زیر  مراجعه کنید. https://reserve.haj.ir

به گزارش سایت فیشحج از خبرگزاری فارس، سال آینده ۸۷ هزار و ۵۵۰ ایرانی به حج تمتع مشرف می‌شوند که با اعلام سعودی‌ها، محدودیت کرونایی لغو شده است./

منبع: 
1-باشگاه خبرنگاران جوان
2- خبرگزاری فارس

 

کلمات اصلی آگهی: فیش حج, هزینه حج تمتع سال 1402, خرید و فروش فیش حج کاروان 1402

قیمت ارز و حج تمتع سال 1402 از زبان رئیس سازمان حج و زیارت

سایت فیشحج از زبان سیدصادق حسینی به دنبال توافق ایران و عربستان درباره حج ۱۴۰۲ به تشریح آخرین جزییات حج پرداخت و با یادآوری این که سفر اخیرشان به دعوت وزارت حج و عمره عربستان با هدف بازدید از اکسپوی حج ۲۰۲۳ و امضای تفاهم‌نامه حج انجام شده است، گفت: نمایشگاه اکسپوی حج ۲۰۲۳ به خوبی برگزار شد و ۷۰۰ شرکت عربستانی تمام خدمتی را که به زائران در حج و عمره می‌توانستند ارایه دهند، معرفی کردند. فرق حج ۱۴۰۲ با گذشته در این است که در گذشته یک شرکت مشخص را در مقابل ایران قرار می‌دادند و تمام خدمات را الزاما باید از آن شرکت می‌گرفتیم، اما اکنون تمام شرکت‌های سعودی خدمات خود را در اکسپو عرضه کرده بودند و کشور‌ها حق انتخاب داشتند که حداکثر صرفه‌جویی و کاهش قیمت را می‌توان داشت.
وی با اشاره به سهمیه حج ایران در سال ۱۴۰۲ گفت: ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر سهمیه حج ایران تعیین شده است که البته ما از وزارت حج عربستان درخواست داشتیم سهمیه حج ایران را با توجه به رشد جمعیت افزایش دهند. به طور طبیعی باید این سهمیه دو تا سه هزار نفر اضافه می‌شد که آن‌ها اعلام کردند درخواست افزایش سهمیه را به یک سال بعد موکول کرده‌اند و از هیچ کشوری درخواست افزایش حج را نپذیرفته‌اند. حسینی گفت: قیمت نهایی هنوز استخراج نشده است. کمیته نرخ‌گذاری تشکیل شده تا آخرین نرخ‌ها را استخراج کند و در روز‌های آینده قیمت نهایی حج اعلام خواهد شد. البته قیمت گروه‌ها واحد نیست، ما در حج امسال پنج گروه داریم که هزینه‌های هر یک متفاوت است.
رییس سازمان حج و زیارت درباره نرخ ارز تخصیصی برای تبدیل هزینه‌های حج گفت: نرخ ارز براساس مصوب هیأت دولت ۲۸۵۰۰ تومان تخصیص داده شده است که هزینه ارزی حج بر این اساس محاسبه می‌شود. نرخ ارز تخصیصی به حج نزدیک به ۱۵ درصد زیر قیمت بازار است که از دولت به همین خاطر تشکر می‌کنیم. حسینی درباره هزینه ارزی حج که پیش‌تر حدود چهارهزار دلار اعلام شده بود، اظهار کرد: ۵۰ تا ۵۵ درصد هزینه حج هر زائر به اسکان مربوط است و، چون این هزینه هنوز دقیق و کامل تعیین نشده است. مذاکرات شفاهی با هتل‌ها انجام شده است و هتل‌های زیادی برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و بعد از مذاکره و اجاره هتل‌ها هزینه دقیق حج را می‌توان اعلام کرد. او درباره محدودیت‌های حج، اظهار کرد: محدودیت‌های سنی برداشته شده و درباره محدودیت واکسن که روز‌های گذشته خبر آن اعلام شد، عربستان هنوز به ایران در این‌باره اعلامی نداشته است.
حسینی همچنین گفت: از ۸۷ هزار نفر سهمیه حج ایران، ۳۷ هزار نفر در اولویت هستند که شامل افرادی می‌شود که سال ۹۹ هزینه حج را پرداخت کرده و به خاطر کرونا از این سفر باز مانده‌اند. درباره الزام سفر این دسته افراد، ما از آن‌ها خواهش می‌کنیم امسال مشرف شوند،، اما اگر عذری داشتند هزینه و اولویت آن‌ها محفوظ است. او اضافه کرد: اولویت دوم، سپرده‌گذاران سال ۸۵ هستند که اگر آن‌ها هم برای ثبت‌نام در کاروان مراجعه نکردند، سپرده‌گذاران سال ۸۶ فرا می‌خوانیم که شامل اولویت‌های فروردین سال ۸۶ می‌شود و اگر آن‌ها هم مراجعه نکنند، سراغ اولویت‌های دیگر می‌رویم.
حسینی درباره پرداخت هزینه مابه‌تفاوت افرادی که سال ۹۹ هزینه ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: امسال هنوز نمی‌دانیم عربستان بابت خدمات چقدر هزینه دریافت می‌کند، اگر آن هزینه افزایش نیابد، این افراد با همان هزینه قبلی اعزام می‌شوند، اما اگر هزینه خدمات در عربستان افزایش پیدا کند، مابه‌تفاوت آن را از زائران می‌گیریم.

قیمت ارز و حج تمتع سال 1402 از زبان رئیس سازمان حج و زیارت
او درباره کاهش مدت سفر حج بیان کرد: کاهش این مدت تابع مولفه پرواز است که به دلیل تحریم‌ها ناچاریم از ظرفیت داخلی و هواپیمای خودمان استفاده کنیم که زمان سفر حج را طولانی می‌کند، اما اگر هواپیمای بزرگ در اختیار داشته باشیم مدت سفر حج به کمتر از ۳۰ روز کاهش می‌یابد. اگر سازمان هواپیمایی بتواند هواپیما‌های کشور‌های دیگر را اجاره کند و غربی‌ها هم اذیت نکنند، مدت زمان سفر حج را کاهش می‌دهیم. رییس سازمان حج و زیارت در ادامه به مذاکره درباره دیه شهدای منا اشاره کرد و گفت: آن‌ها معتقدند منا حادثه طبیعی بوده و آن‌ها به هیچ کشوری دیه نداده‌اند، ولی ما درخواستمان را کتبی و شفاهی مطرح کردیم.
او ادامه داد: استفاده از فرودگاه سوم نیز در مذاکرات با عربستان مطرح شده است. ایران قبلاً فقط از دو فرودگاه استفاده می‌کرد و فرودگاه طایف پیشنهاد شد که نظر مثبتشان (عربستان) را اعلام کردند.
حسینی همچنین از تفاهم با عربستان درباره رفع مشکلات راه‌اندازی کلینیک‌های ایرانی و انتقال داروی ایرانی در زمان حج خبر داد. رییس سازمان حج و زیارت گفت: بخش زیادی از زائران امسال با قطار سریع‌السیر از مکه به مدینه انتقال داده می‌شوند که قیمت پایین‌تری دارد. این اقدام برای نخستین‌بار صورت می‌گیرد.
او ادامه داد: یک اقدام تحولی دیگر که پیگیر هستیم بخشی از پخت غذا برای زائران در هتل‌ها انجام شود، در این صورت کیفیت غذا افزایش می‌یابد. این اقدام در کاهش سرانه کارگزاران اعزامی و هزینه سفر تاثیر دارد. حسینی گفت: بسیاری از زوجین تمایل دارند هنگام حج کنار هم باشند، درحالی که سال‌های گذشته اتاق مشترک برای زوجین نداشتیم، اما امسال به بخشی از کاروان‌ها اتاق زوجین تخصیص می‌دهیم. اگر امسال تقاضا زیاد باشد سال‌های بعد این سهمیه افزایش می‌یابد. البته این اقدام سبب افزایش هزینه می‌شود. برای همین امسال سهمیه کمتری درنظر گرفته شده است.
رییس سازمان حج و زیارت سپس به تدابیری که برای منا پیش‌بینی شده است، اشاره کرد و افزود: اینترنت اختصاصی برای زائران ایرانی در منا قرار است امسال تامین شود.او ادامه داد: یکی از نگرانی‌ها در سال‌های قبل برای افراد مسن، گم شدن در منا بود که به همین منظور اپلیکیشنی طراحی شده و امیدوارم قبل از اعزام آماده استفاده شود.
حسینی گفت: صرفه‌جویی در هزینه هتل‌ها یکی از تدابیر حج آینده است که هتل‌های جدیدی شناسایی شده که قیمت مناسبی دارد و بخشی از زائران را با هدف کاهش هزینه‌ها در آنجا استقرار می‌دهیم. معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دغدغه‌هایی که درباره سهمیه کارگزاران مطرح شده است، گفت: کاهش سرانه این سهمیه پیگیری می‌شود که در این صورت هزار نفر به سهمیه زائران اضافه می‌شود. به گفته او، سرانه کارگزاران ۶.۴ درصد کل سهمیه حج بوده است که بنا داریم این سهمیه را به ۵ درصد برسانیم. حسینی گفت: در روز‌های آینده براساس نامه‌ای که برای رییس‌جمهور فرستاده شده است شورای عالی حج برگزار می‌شود و تمام نهاد‌های درگیر حضور می‌یابند و وظایف آن‌ها تاکید می‌شود. در همین رابطه کتابی با عنوان فرایند‌های حج و عمره که نقشه راه است، منتشر شده است که وظایف هر یک از دستگاه‌ها را نیز مشخص می‌کند.
رییس سازمان حج و زیارت درباره زمان ثبت‌نام، گفت: ثبت‌نام در کاروان‌های حج که قرار بود ۳۰ دی‌ماه انجام شود به خاطر شرایط کنکور ملغی شد و مناسبت معنوی دیگری را پیدا می‌کنیم که در روزه‌های آینده اعلام خواهد شد. حسینی همچنین درباره برقراری عمره گفت: مهمترین مسأله عمره بازگشایی سفارتخانه‌ها و حمایت کنسولی است که تا اتفاق نیفتد نمی‌توان عمره را برگزار کرد./

منبع: سایت باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی خبر: فیش حج, حج تمتع 1402, قیمت ارز تمتع سال 1402

تفاوت های حج تمتع سال 1402 با سالهای قبل حج واجب

فیشحج : بزرگترین سایت خریدفروش فیش حج و اطلاع رسانی لحطه ای حج تمتع و عمره از قول سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت می نویسد که در سایت های خبری آمده است ایشان گفته اند: اقداماتی که امسال برای حج ۱۴۰۲ در حال پیگیری آن هستیم که در سال‌های قبل رخ نداده بود این است که با توجه به درخواست تعدادی از زائرین مبنی بر سفر‌های زوجی به این صورت که در سفر حج به جزء ایام تشریق کنار هم باشند، به همین خاطر درصدی از اعزام به حج ۱۴۰۲ را به این شکل انجام می‌دهیم که البته هزینه بیشتری دارد، زیرا یک اتاق چهارنفره باید در اختیار دو نفر قرار بگیرد، اگر مورد استقبال قرار بگیرد سال‌های آینده میزان اعزام زائرین به این شکل افزایش پیدا می‌کند.

تفاوت های حج تمتع سال 1402 با سالهای قبل حج واجب
وی افزود: دومین اقدام این است که در سال‌های قبل تغذیه زائرین به صورت متمرکز انجام می‌شد یعنی طبخ غذای همه زائرین در دو آشپزخانه در مکه و دو آشپزخانه در مدینه انجام می‌شد که تصمیم بر این است بخشی از طبخ غذا به هتل‌ها واگذار شود، زیرا کیفیت افزایش پیدا می‌کند. وی با اشاره به سومین اقدام جدید برای حج ۱۴۰۲ گفت: اقدامی که در حال بررسی آن هستیم و هنوز قطعی نشده این است که با توجه به اینکه تعدادی از زائرین توان پرداخت هزینه هتل‌های درجه یک و دو را ندارند، تعدادی از هتل‌هایی که دور‌تر از حرم هستند، اما قیمت پایین تری دارند و کیفیت مساوی با هتل های نزدیک حرم دارند را انتخاب کنیم تا زائرینی که تمکن مالی ندارد بتواند به این هتل‌ها منتقل شوند./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی: فیش حج, حج تمتع 1402, خرید و فروش فیش حج واجب 1402

خبری کوتاه از حج سال 1402 محدویت ها

وبسایت فیشحج از قول خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان می نویسد وزیر حج عربستان اعلام کرد که حج امسال هیچ محدودیتی از نظر تعداد زائران، سن و محدودیت‌های کرونایی نخواهد داشت. توفیق بن فوزان الربیع، وزیر حج و عمره عربستان اعلام کرد که هیچ محدودیتی برای تعداد زائران در موسم حج امسال وجود نخواهد داشت.

حج تمتع 1402

به گزارش روزنامه الوطن سعودی، فوزان الربیع در مراسم آغاز به کار همایش و نمایشگاه خدمات حج و عمره «اکسپو حج» با اشاره به اینکه هزينه بیمه درمانی زائران حج تمتع ۷۳ درصد و برای حج عمره ۶۳ درصد کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: حج امسال از لحاظ تعداد زائران برابر با قبل از شیوع کرونا خواهد بود. فوزان الربیع همچنین اعلام کرد که حج امسال بدون محدودیت سنی و انجام آزمایشات مربوط به کرونا برگزار خواهد شد. او با تأکید بر اینکه حج امسال هیچ محدودیتی نخواهد داشت، گفت: "هیئت‌های حج، می‌توانند با هر شرکت دارای مجوز به منظور افزایش رقابت قرارداد ثبت کنند."/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات کلیدی: فیش حج, محدودیت حج تمتع 1402, حج تمتع 1402

رئیس سازمان حج از ثبت نامی های فعلی شده تا 13 سال آینده خبرداد

اخبار موثق و صحیح از منابع مختلف تنها در بزرگترین سایت خریدوفروش فیش حج و اطلاع رسانی های به موقع با نام فیشحج.com اما خبر مهم آنست سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در سال‌های ۸۵ و ۸۶ امکان ثبت نام وجود داشت و افراد در آن سال‌ها به هر تعدادی، می‌توانستند ثبت نام کنند. وی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر هنوز در نوبت حج تمتع هستند گفت: اگر سهمیه اعزام زائرین همین سهمیه فعلی باشد و کامل انجام شود زائرین تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند. 

رئیس سازمان حج از ثبت نامی های فعلی شده تا 13 سال آینده خبرداد

حسینی ادامه داد: در خصوص عمره مفرده کسانی که ثبت نام کردند و فیش دارند پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر هستند که اگر سفر حج عمره از سر گرفته شود بر اساس اولویت‌های مشخص شده اعزام انجام خواهد شد. وی با اشاره به اینکه بهتر بود افرادی که در آن سال‌ها متولی کار حج و زیارت بودند به تعداد زائرین همان سال ثبت نام می‌کردند و کار اعزام را انجام می‌دادند گفت: همانطور که کشور‌های دیگر هم به همین شکل کار را انجام می‌دهند. وی در پایان گفت: مشکلی که الان وارث آن هستیم این است که تعداد زیادی ثبت نام کردند که بعضا افرادی که سن بالایی دارند نگران هستند که نتوانند این فرضیه را انجام دهند./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی آگهی: فیش حج, ثبت نام جدید حج تمتع, فیش حج تمتع تا چه تاریخی ثبت نام دارد

شروع حج تمتع (واجب) سال 1402 کلیک خورد

قابل توجه دارندگان فیش حج تمتع اعزامی سال آینده در جدیدترین خبر از سایت فیشحج.com به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان بیان میدارد رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر آغاز عملیات حج ۱۴۰۲ را اعلام کرد. سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در همایش توجیهی آموزشی حج و اربعین ۱۴۰۲ گفت: امیدواریم این نشست در برگزاری بهتر حج امسال از نظر معاینات پزشکی و خدمات بهتر کادر پزشکی موثر باشد. عملیات حج ۱۴۰۲ آغاز شده و مذاکرات اولیه حج توسط سازمان حج و زیارت با سازمان حج و زیارت عربستان شروع شده است. وی در ادامه درباره تعداد زائران حج آینده گفت: بر اساس اعلام حج و زیارت برای حج ۱۴۰۲؛ ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر زائر حج داریم. آغاز عملیات حج از ۵ ذی القعده تا ۵ محرم یعنی ۶۰ روز است. در این مدت باید مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر خدمات بهداشتی و درمانی را ارایه کند.

شروع حج تمتع (واجب) سال 1402 کلیک خورد
مرعشی گفت: باید برخی از تیم‌های پزشکی زودتر از زائران در مدینه حضور داشته باشند. با توجه به اینکه هر ساله قوانین جدیدی برای برگزاری مراسم اضافه می‌شود، ما باید برای برگزاری معاینات اقدامات لازم را انجام دهیم. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر توضیح داد: امسال از کل زائران حج ۲۳ هزار نفر بالای ۶۵ سال سن دارند و با جمعیت پیری رو به رو هستیم، که قاعدتا بیماری‌هایی دارند که اهمیت معاینات را بیشتر می‌کند و در کنار این معاینات باید زمان بندی‌هایی را هم در نظر بگیریم. مرعشی افزود: امسال زمان مکفی لازم را داریم و باید پرونده پزشکی زائران تکمیل باشد و بیماری‌های زائران باید به درستی تشخیص داده شود و مشخص شود که زائران به چه دلیلی نمی‌توانند به حج اعزام شوند. وی در ادامه بیان کرد: باید به زائرانی اجازه تشرف بدهیم که استطاعت حضور در مراسم حج را از نظر جسمی داشته باشند. اگر واقعا توانایی جسمی ندارند باید جلوی تشرف آن‌ها گرفته شود و اگر امکانش را دارند بی دلیل اجازه حضور از آن‌ها گرفته نشود./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات اصلی این اخبار: فیش حج, خبر از حج تمتع 1402, اخبار حج تمتع 1402

آماری از حج عمره در سال 1401 در عربستان

اخبار صحیح در حوزه حج عمره و تمتع (واجب) و جابجایی قانونی فیش حج تمتع و عمره

وب سایت فیشحج.com به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان اظهار میدارد که پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی از ابتدای سال ۱۴۴۴ قمری تاکنون چهار میلیون نفر با تشرف به خانه خدا، عمره مفرده بجا آورده‌اند. از ابتدای سال ۱۴۴۴ قمری سفر به خانه خدا با کاهش محدودیت‌ها همراه شده و حتی سعودی‌ها برای برخی کشور‌ها محدودیت‌های کرونایی را لغو کردند؛ تاجایی که در روز‌های اخیر مسؤولان حج عربستان از برداشتن محدودیت‌ها برای زائران ترکیه خبر دادند. با عادی شدن شرایط و پذیرش زائران خارجی و به منظور تحقق چشم‌انداز ۲۰۳۰، سعودی‌ها شرایط حضور در عربستان را آسان کرده‌اند و حتی آماده پذیرش زائران از کشور‌های مختلف بدون نیاز به کاروان هستند تا از این طریق امکان سفر به سایر شهر‌های عربستان نیز محقق سازند و به هدف توریستی کردن این کشور نزدیک شوند.

فیش حج, فیش حج عمره, اخبار حج
سایت خریدوفروش فیش عمره فیشحج بزرگترین سایت در خریدفروش بی واسطه انتقال فیش مکه می باشد، علاوه بر این، سعودی‌ها در جدیدترین گزارش از تعداد عمره‌گزاران در سال جدید از تشرف چهار میلیون زائر به خانه خدا خبر داده‌اند که در این گزارش پیش‌بینی شده در نیمه دوم سال قمری این تعداد افزایش یابد. سفر به خانه خدا و تشرف به عمره مفرده برای ایرانیان همچنان به دلیل نبود روابط سیاسی ایران و عربستان محقق نشده است و حدود ۶ میلیون ایرانی در صف انتظار تشرف به سرزمین وحی هستند. این امر در حالی است که در زمان برقراری این سفر‌ها سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی عازم عمره مفرده می‌شدند./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی خبر: فیش حج, فیش حج عمره, اخبار حج

از خرید فیش حج عمره تا اعزام برای حج عمره 1402

فیشحج : بزرگترین سایت اطلاع رسانی و آگهی حج عمره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان می نویسد: سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حج و زیارت استان قزوین که در سالن اجتماعات مدیریت حج و زیارت استان برگزار شد، اظهار داشت: ۶ میلیون نفر در نوبت اعزام به حج عمره هستند، اما متأسفانه مسئولان کشور عربستان پاسخ مکاتبات ما برای ساماندهی و اعزام این ۶ میلیون نفر را نمی‌دهند.
وی اضافه کرد: در سال‌های قبل شاهد این بودیم که هر سال ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر به حج عمره مفرده می‌رفتند، اما چند سالی است که به‌دلیل سیاست‌های کشور مقصد شاهد محدود شدن حضور حجاج ایرانی در عمره مفرده هستیم که البته تلاش می‌کنیم با مذاکره و رایزنی شرایط را به حالت عادی برگردانیم و در این حوزه از ظرفیت دستگاه دیپلماسی هم استفاده می‌کنیم.
حسینی با اشاره به ورود سازمان کنفرانس اسلامی به موضوع ساماندهی سهمیه حج تمتع کشور‌های جهان اسلام ادامه داد: بر پایه سندی که با موافقت همه کشور‌ها در این سازمان تدوین شده است، در مراسم عبادی حج تمتع یک‌دهم درصد از جمعیت هر کدام از کشور‌های مسلمان اجازه حضور دارند و در واقع هر کشوری که جمعیت بیشتری داشته باشد، سهم بیشتری هم از زائران حج تمتع خواهد داشت.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از اجرای طرح «زیارت زوجین» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس این طرح که در قالب سیاست‌های تشویقی حوزه ازدواج دنبال می‌شود، زوجین می‌توانند کنار هم به زیارت حج و سایر اماکن زیارتی در سطح دنیای اسلام بروند و در این زمینه تسهیلاتی هم در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

از خرید فیش حج عمره تا اعزام برای حج عمره 1402

گذرنامه ۳.۵ میلیون نفر در اربعین امسال مهر خورد
حسینی ساماندهی حضور زائران در مراسم پیاده‌روی اربعین را سنگین‌ترین کار سازمان حج و زیارت در سال‌های اخیر دانست و افزود: در اربعین امسال شاهد این بودیم که ۳.۵ میلیون گذرنامه زائران مهر خورد و نظیر این آمار در تاریخ این کشور سابقه نداشته است و نشان می‌دهد که چه جریان مردمی بزرگی در زیارت اربعین شکل گرفته است.
وی اجرای طرح سفر‌های ارزان‌قیمت زیارتی را یکی از اقدامات نهاد متبوع خود برای ترویج فرهنگ زیارت برشمرد و ادامه داد: این سفر‌ها در همه استان‌ها به‌ویژه قزوین هم راه‌اندازی شدند و با توجه به اینکه قزوین یک استان دانشگاهی و با جمعیت بالای دانشجویی است، به‌دنبال راه‌اندازی سفر‌های زیارتی دانشجویی با همکاری ستاد خدمات سفر استان هستیم.

راه‌اندازی پرواز‌های زیاتی از مبدأ قزوین
مدیرکل جدید حج و زیارت استان قزوین هم در مراسم معارفه خود با اشاره به برنامه‌های خود برای مدیریت این سازمان در استان گفت: یکی از برنامه‌های ما راه‌اندازی پرواز‌های زیارتی از مبدأ استان قزوین است تا زائران مجبور نباشند برای هر سفر زیارتی بین‌المللی خود به تهران یا سایر استان‌ها بروند و در این زمینه نیازمند اجرای مصوبه سفر برای عملیاتی شدن فرودگاه قزوین هستیم.
بشیر سلیمی اضافه کرد: یکی از مشکلات کارگزاران امور زیارتی در استان قزوین تأمین ارز برای زائران در کشور عربستان و سایر مقاصد زیارتی خارجی است که مردم را مجبور می‌کند برای تهیه ارز به استان قم بروند، بنابراین یکی از برنامه‌های ما این است که کلیه فرآیند تأمین و انتقال ارز از طریق صرافی‌های داخل استان قزوین انجام شود.
وی اعزام هنرمندان به سفر‌های اربعین و زیارت عتبات عالیات را از دیگر برنامه‌های خود برشمرد و گفت: همچنین برای آسان‌سازی اعزام زائران به‌دنبال جذب روحانیون بیشتری به بدنه اداره‌کل حج و زیارت استان قزوین هستیم تا پیوست‌های فرهنگی و معنوی سفر‌های زیارتی تقویت شود.
سلیمی ادامه داد: در دوره جدید به‌دنبال اعزام اقشار و گروه‌های مختلف اجتماعی به سفر‌های زیارتی به‌ویژه حج خواهیم رفت و در این زمینه نگاه ویژه به سفر‌های زیارتی دانشجویان و گروه‌های علمی و دانشگاهی خواهیم داشت، ضمن اینکه از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان هم برای رشد کمّی و کیفی سفر‌های زیارتی بهره خواهیم برد.
سلیمی یادآور شد: باید نقش حلقه‌های میانی و گروه‌های مردمی در امور حج تمتع و عمره مفرده را تقویت کنیم؛ چرا که حجم کار در این حوزه گسترده است و باید از ظرفیت نهاد‌های مردمی بیشتر استفاده کنیم و در این زمینه به‌دنبال این هستیم که از تجربیات ارزشمند این گروه‌ها در اربعین برای ساماندهی بهتر اعزام‌ها به مراسم حج بهره بگیریم.
در این مراسم از زحمات عباس دمیرچی مدیرکل سابق حج و زیارت استان قزوین با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و بشیر سلیمی با دریافت حکم انتصاب به‌عنوان مدیرکل جدید حج و زیارت استان معرفی شد./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات کلیدی: فیش حج, حج عمره 1402, زمان اعزام حج عمره 1402

نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع از زبان معاون سازمان حج و زیارت

سایت فیشحج به نقل از سایت باشگاه خبرنگاران جوان به گفته معاون سازمان حج و زیارت درباره جزئیات نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع و نقش تسهیل گری این سازمان در این خصوص توضیح داد. اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در خصوص نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع گفت: نقل و انتقال فیش‌های حج در سامانه‌ای که در سازمان حج تشکیل شده است، انجام می‌شود و آن دسته از افرادی که قصد واگذاری اسناد خود را دارند و در گذشته برای سفر حج ثبت نام کرده بودند می‌توانند با ثبت نام در این سامانه به نقل و انتقال فیش‌های خود اقدام کنند.

نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع از زبان معاون سازمان حج و زیارت
وی با تأکید بر اینکه افرادی که به علت استطاعت مالی به دنبال خرید فیش حج هستند نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه تشرف فیش مورد نیاز خود را خریداری کنند، گفت: سازمان حج و زیارت هیچ دخل و تصرفی در قیمت فیش حج ندارد و خرید و فروش به صورت توافقی انجام می‌شود و ما تنها پل ارتباطی بین واگذارکننده و خریدار سند هستیم. معاون سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر پشت نوبت اعزام به حج هستند گفت: برخی از افراد به علت نبود استطاعت جسمی یا مالی امکان اعزام ندارند و می‌خواهند سهمیه خود را واگذار کنند؛ بنابراین سازمان حج امر واگذاری را برای آن‌ها تسهیل می‌کند. متقاضیان بعد از ثبت اطلاعات خود در سامانه با تأیید مدارک به یک دفتر زیارتی مراجعه می‌کنند و کار‌های نقل و انتقال فیش خود را انجام می‌دهند.
رضایی از واگذارکنندگان فیش‌ها درخواست کرد که به افراد واسطه گر و دلال اطمینان نکنند چرا که آن‌ها ممکن است مبالغ هنگفتی درخواست و سوءاستفاده کنند. وی توصیه کرد خریدار و فروشنده صرفاً به این سامانه مراجعه کنند و به قیمت‌هایی که دلال‌ها می‌دهند توجه نکنند، چرا که فقط باعث افزایش قیمت خواهد شد./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات کلیدی آگهی: فیش حج, نقل و انتقال فیش حج, خریدوفروش فیش حج قانونی

لازمه برقراری حج عمره مفرده سال 1402

سایت فیشحج اطلاع رسانی به روز اخبار حج و فیش حج عمره و تمتع به زبان ساده از خبرگزاری های مختلف به صورت واقعی و بدون تغییر فقط برای کاربران این سایت می باشد. به نقل از سایت خبرنگاران جوان معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به آمادگی ایران برای اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده، افزود: ما آمادگی لازم برای برقراری عمره مفرده را داریم، اما برای اعزام زائران ایرانی به عربستان به منظور انجام اعمال عمره مفرده باید از ایرانیان، حمایت کنسولی انجام شود.

لازمه برقراری حج عمره مفرده سال 1402

حج عمره مفرده سال 1402

فیشحج وب سایت خبری و آگهی حج و زیارت مکه (کعبه و مسجدالحرام): در ادامه خبر رضایی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های ما حمایت کنسولی از زائران است، تصریح کرد: هنوز این شرط از سوی سعودی‌ها محقق نشده است تا ما بتوانیم زائران را به زیارت خانه خدا برای اعمال عمره مفرده اعزام کنیم. در صورتی که عربستان با شروط ایران موافقت کند، عمره مفرده قابل برگزاری است و ما مشکلی در زمینه اعزام زائران نداریم.
حفظ و تضمین سلامت، امنیت، عزت و کرامت زائران، استقرار کنسولگری ایران در عربستان برای دفاع از حقوق شهروندی ایرانیان در این کشور و همچنین لغو قوانین سختگیرانه برای ورود اتباع عربستانی به ایران از جمله شروط ایران برای برقراری عمره مفرده است که با توجه به لزوم حمایت کنسولی، باید منتظر دور ششم مذاکرات ایران و عربستان و تصمیم ۲ کشور درباره وضعیت روابط سیاسی ایران و عربستان باشیم./

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی خبر: فیش حج, اعزام حج عمره مفرده, خریدوفروش فیش حج عمره مفرده

نظر خبرگزاری ایرانی در مورد فیش حج

با داغ شدن بازار خرید و فروش فیش حج تمتع در برخی از استان‌ها به دلیل کم بودن متقاضی واگذاری فیش حج نسبت به خریدار، قیمت فیش‌های حج تمتع ِدارای اولویت، نجومی شده و حتی به حدود 200 میلیون تومان رسیده است.
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، افزایش تقاضا برای انتقال فیش حج تمتع در روزهای اخیر موجب بالا رفتن قیمت فیش حج شده است؛ تا جایی که در برخی از استان‌های کشور فیش حج تمتع با قیمت بالای حدود ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
هیچ سازمان و نهادی نقشی در قیمت‌گذاری فیش‌ حج تمتع ندارد
این امر در حالی است که هیچ سازمان و نهادی به صورت رسمی نقشی در خرید و فروش فیش‌های حج تمتع ندارد و فقط سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام در سال‌های گذشته به منظور ساماندهی متقاضیان خرید یا واگذاری فیش حج، سامانه تشرف را راه‌اندازی کرد تا ضمن برقراری ارتباط متقاضی خرید و واگذاری فیش حج، افراد بتوانند در چارچوب قانونی اقدام کرده و به نوعی از سوءاستفاده برخی افراد جلوگیری شود. 
ورود دوباره دلالان به بازار زیارت
با این وجود، بسیاری از متقاضیان خرید یا واگذاری فیش حج تمتع بدون مراجعه به سامانه تشرف، اقدام به خرید و فروش فیش حج می‌کنند و از طرفی هم برخی افراد در استان‌های مختلف با خرید فیش متقاضیان واگذاری اولویت حج تمتع، آن را در ایام ثبت‌نام حج با قیمت بالاتری به متقاضیان عرضه می‌کنند و همین امر موجب شده تا دیگر قیمت فیش حج تمتع نجومی شود و دلالی به بخش زیارت هم ورود پیدا کند.

چه شد قیمت فیش حج از ۳۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان رسید؟

این امر در حالی است که با بسته شدن راه زیارت خانه خدا به دلیل شیوع کرونا در ۲ سال گذشته، فیش حج کم‌تر از ۳۰ میلیون تومان بود. اما اکنون با باز شدن مسیر زیارت خانه خدا در حج تمتع و همچنین افزایش نرخ ارز و بالا رفتن قیمت حج تمتع، بازار خرید و فروش فیش حج داغ شده و بسیاری هم در این بین به فکر سودجویی از زائران هستند؛ تا جایی که در برخی استان‌ها شاهد عرضه فیش حج تمتع با قیمت حدود ۲۰۰ میلیون تومان هستیم.
علاوه بر این، با توجه به اینکه امکان انتقال فیش حج تمتع از استانی به استان دیگر وجود ندارد و در برخی از استان‌ها تعداد متقاضیان خرید فیش حج بیش از متقاضی واگذاری است، سودجویان با خرید فیش‌های ودیعه‌گذاران درصدد بالا بردن قیمت آن هستند و از طرفی هم برخی که استطاعت مالی و جسمی دارند و می‌خواهند به این سفر معنوی مشرف شوند، مجبورند تا با قیمت‌های مختلف این فیش را تهیه کنند.

نظر خبرگزاری ایرانی در مورد فیش حج در سایت فیشحج
به طور مثال در برخی از استان‌های مرزی برخی حاضرند فیش حج را تا حدود ۲۰۰ میلیون تومان خریداری کنند، اما کسی فیش حج نمی‌فروشد و به دلیل اینکه فیش حج قابل انتقال به استان دیگر نیست، باید متقاضیان تشرف به حج منتظر بمانند تا کسی با هر قیمتی هم که شده فیش حج عرضه کند تا آنها بتوانند آن را خریداری کنند.
البته در برخی از استان‌ها این روند متفاوت است؛ به طوری که تعداد متقاضی واگذاری فیش حج بیش از تعداد متقاضیان خرید است و همین نبود متقاضی، موجب پایین آمدن قیمت فیش حج در بعضی از استان‌ها شده است.
قیمت‌گذاری ناعادلانه در سایه نبود نظارت بر انتقال فیش‌های حج تمتع
بر اساس بررسی خبرنگار فارس و گذری در خیابان‌ها و حتی برخی از سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی می‌توان به نابسامانی در وضعیت فیش حج تمتع پی برد؛ به طوری که فیش حج تمتع در یک سال و حتی یک ماه را برخی افراد ۶۰ میلیون و برخی دیگر تا حدود ۲۰۰ میلیون تومان عرضه می‌کنند و کسی هم امکان اعتراض نسبت به این امر ندارد.
این قیمت‌گذاری ناعادلانه و البته بدون نظارت، در حالی است که اگر سازمان و نهادی متولی تعیین قیمت فیش حج تمتع بود، شاهد چنین رقم‌های نجومی برای انتقال فیش حج نبودیم و فیش حج با قیمت متعارفی عرضه می‌شد.
سازمان حج و زیارت دخل و تصرفی در قیمت‌گذاری فیش حج ندارد
اکبر رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ما دخل و تصرفی در قیمت‌گذاری فیش حج نداریم، می‌گوید: خرید و فروش فیش حج توافقی بین متقاضی خرید و واگذارکننده فیش است. از طرفی ما قانونی نداریم که اجازه دهد تا کف یا سقف قیمتی برای فیش حج تمتع در نظر بگیریم.
وی با اشاره به وضعیت خرید و فروش فیش حج تمتع می‌افزاید: فیش حج تمتع، همچون سندی است که هم‌اکنون به صورت توافقی منتقل می‌شود. البته سازمان حج و زیارت برای ساماندهی فیش حج، سامانه تشرف را راه‌اندازی کرده تا خریدار و واگذارکننده فیش حج را با هم ارتباط دهد.علاوه بر این، اگر تعیین قیمت فیش حج مغایر قوانین بالادستی نباشد، ما توانایی بررسی این موضوع را داریم.
اعزام ودیعه‌گذاران حج تمتع در حالت عادی بیش از ۱۴ سال دیگر طول می‌کشد
اما اکنون هیچ قانونی برای نظارت بر خرید و فروش فیش حج تمتع نیست و همین نبود نظارت موجب نجومی شدن فیش حج تمتع شده است؛ تا جایی که اگر فیش حج به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان هم عرضه شود و کسی با توجه به داشتن استطاعت مالی و جسمی، اقدام به خرید فیش حج با این قیمت کند، برای حاجی شدن جدای از این هزینه، باید قیمت اصلی حج در همان سال را نیز بپردازند. یعنی اگر به طور مثال حج امسال ۱۲۰ میلیون تومان باشد، این زائر برای تشرف به سرزمین وحی ۲۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.
علاوه بر این، از سال ۸۶ تاکنون دیگر ثبت‌نام حج تمتع صورت نگرفت و به گفته معاون سازمان حج و زیارت هم‌اکنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در انتظار تشرف به حج تمتع هستند که البته بیش‌تر آن‌ها از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ برای حج تمتع ثبت‌نام کرده‌اند.
حال اگر تا ۱۵ سال آینده هم حج تمتع با روال عادی برگزار شود و سهمیه ایران هم ۸۵ هزار نفر در هر سال باشد، حدود بیش از ۱۴ سال برای تشرف این افراد به سرزمین وحی زمان نیاز است؛ به طوری که تا سال ۱۴۱۵ این افراد عازم حج تمتع خواهند شد.
چرا برخی ودیعه‌گذاران حج، فیش خود را می‌فروشند؟
حسینی که سال ۸۶ برای حج تمتع ثبت‌نام و یک میلیون تومان به عنوان ودیعه حج تمتع در بانک ملی سپرده‌گذاری کرده و فیش حج خود را ۸۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است، می‌گوید: در آن سال من ۳۲ ساله بودم و همسرم هم ۳۰ ساله که با هم برای حج تمتع ثبت‌نام کردیم. اما همچنان نوبت ما نشده است و اگر هم امسال قرار بر این باشد که امسال در اولویت اعزام قرار بگیریم، دیگر استطاعت مالی برای تشرف به این سفر معنوی نداریم. چرا که اگر با تلاش دولت قیمت حج تمتع از ۱۲۰ میلیون تومانی که اعلام شده هم کم‌تر باشد، من توان پرداخت آن را ندارم و بر همین اساس، ترجیح می‌دهم که فیش حج را بفروشم.
افزایش حدود ۴۰ میلیون تومانی قیمت فیش حج در کم‌تر از ۴ ماه

از طرفی بسیاری از افراد که در آن سال‌ها از ثبت‌نام حج تمتع جامانده‌اند یا تازه مستطیع شده‌ و قصد سفر به سرزمین وحی را دارند، به دلیل نابسامانی در خرید فیش حج دچار سردرگمی شده‌اند؛ به طوری که سلیمانی، یکی از متقاضیان خرید فیش حج تمتع می‌گوید: من از مرداد امسال پیگیر خرید فیش حج هستم، اما با توجه به اینکه قیمت‌های مختلفی را از افراد گرفتم، نتوانستم هنوز برای خرید فیش تصمیم‌گیری کنم. مردادماه امسال قیمت فیش حج ۶۸ میلیون تومان بود که اکنون این مبلغ به ۱۰۵ میلیون تومان رسیده است. چطور ممکن است در کم‌تر از چهار ماه حدود ۴۰ میلیون تومان فیش حج رشد پیدا کند؟
وی با انتقاد از نبود نظارت بر قیمت عرضه فیش حج تمتع می‌افزاید: باید نهادی این مسؤولیت را بر عهده بگیرد تا حداقل قیمت فیش حج تا این اندازه به یک باره افزایش پیدا نکند.
به گزارش فیشحج، ثبت‌نام حج تمتع از سال ۱۳۸۶ متوقف شده است و با توجه به مشکلات در اعزام‌ زائران به حج تمتع، تعداد زائران اعزامی به سرزمین وحی برخلاف تصور مسؤولان بوده است؛ چرا که بر اساس برنامه‌ریزی اولیه قرار بود تا نیمه دهه ۱۴۰۰ همه متقاضیان حج تمتع به سرزمین وحی اعزام شوند.
پس از صحبت‌های حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت درباره وضعیت حج تمتع سال آینده و البته پیش‌بینی قیمت آن، بازار خرید و فروش فیش حج تمتع رونق گرفته است.
بر همین اساس، برخی از افرادی که تاکنون به حج تمتع مشرف نشده بودند و فیش حج هم ندارند، به فکر خرید فیش حج دارای اولویت افتادند و برخی دیگر هم که به هر دلیلی امکان تشرف به این سفر معنوی را ندارند، برای فروش فیش خود دست به کار شده‌اند. با این وجود، بسیاری از متقاضیان خرید و فروش فیش حج هنوز درباره نحوه واگذاری آن اطلاعی ندارند و نمی‌دانند که چگونه باید اقدام به خرید یا فروش فیش حج کنند.

چگونگی خرید و فروش فیش حج

در همین رابطه، اکبر رضایی، معاون عمره و حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در نوبت حج تمتع هستند، درباره نحوه واگذاری فیش حج تمتع گفت: از سال ۱۳۸۶ ثبت‌نام حج تمتع متوقف شده است. با توجه به اینکه ثبت‌نام حج تمتع نداریم، برخی از دارندگان فیش حج تمتع که قبلا به این سفر معنوی مشرف شده بودند یا دیگر استطاعت جسمی یا مالی برای رفتن به حج تمتع ندارند، متقاضی واگذاری فیش خود هستند.
وی ادامه داد: از طرفی هم برخی از افراد با داشتن استطاعت ملی و جانی به دنبال خرید فیش حج هستند که ما با راه‌اندازی سامانه تشرف پل ارتباطی را بین واگذار کننده و متقاضی فیش حج ایجاد کردیم که در این سامانه، دارنده فیش حج آنجا مشخصات خود را ثبت و دفتر زیارتی را برای کار اداری انتخاب می‌کند. همچنین دسته متقاضی خرید فیش حج هم درخواستش را ثبت کرده و می‌تواند لیستی از واگذارکنندگان را مشاهده کند و پس از تأیید مدارک دو طرف در دفتر زیارتی بررسی شده و صورت جلسه می‌شود و پس از تنظیم صلح‌نامه و توافق طرفین برای قیمت فیش حج تمتع، دارنده فیش حج تمتع آن را در بانک ملی به متقاضی واگذار می‌کند.

امکان انتقال فیش حج از یک استان به استان دیگر وجود ندارد

رضایی با اشاره به اینکه امکان انتقال فیش حج از یک استان به استان دیگر وجود ندارد، تصریح کرد: اعزام باید در چارچوب باشد. بر همین اساس، فردی که در تهران سکونت دارد، نمی‌تواند از استان دیگری اعزام شود. البته ما در فراخوانی از دارندگان فیش حج در هر تاریخ و اولویتی خواسته‌ایم که با بروزرسانی اطلاعات شخصی خود، روند ثبت‌نام حج، سهمیه‌بندی و حتی واگذاری فیش‌ها را تسهیل کند. چرا که ممکن است به طور مثال زائری در زمان ثبت‌نام حج تمتع در مشهد ساکن بوده، اما اکنون در تهران سکونت دارد و می‌خواهد از اتان محل سکونتش اعزام شود. بر همین اساس، باید در سامانه رزرو اطلاعات خود را بروز کند.

معاون عمره و حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هدف فراخوان این است که دارندگان فیش حج اطلاعات خود به ویژه محل سکونت و کدپستی را بروزرسانی کنند، گفت: با این اقدام، برنامه‌ریزی برای حج تمتع دقیق‌تر صورت می‌گیرد و بهتر می‌توانیم برای هر استان سهمیه در نظر بگیریم.

قیمت فیش حج چقدر است؟

وی همچنین درباره هزینه خرید یا فروش فیش حج تمتع نیز خاطرنشان کرد: ما به طور کلی درباره قیمت‌گذاری فیش حج ورودی نکرده‌ایم و فیش حج مانند سندی در اختیار افراد است و این فیش به صورت توافقی خرید و فروش می‌شود. حتی ما حداقل و حداکثر قیمتی نیز برای فیش حج و اولویت‌ها سند افراد اعلام نمی‌کنیم. ملاک اصلی ما برای ثبت‌نام حج تمتع، داشتن فیش دارای اولویت است که هزینه سپرده‌گذاری به طور مثال یک میلیون تومان در سال ۸۶ به اضافه سود آن محاسبه می‌شود و باقی هزینه‌ها هم بر اساس زمان اعزام، اعلام خواهد شد که زائران باید آن را بپردازند.
به گزارش فیشحج، چندی پیش نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ را حدود ۱۲۰ میلیون تومان پیش‌بینی کرد که البته هنوز این مبلغ نهایی نشده است. از طرفی افرادی که فیش حج تمتع را خریداری می‌کنند، جدای از هزینه برای خرید فیش، باید ما به التفاوت هزینه حج تمتع را به صورت کامل بپردازند و خرید فیش حج به معنای دادن هزینه کامل حج تمتع نیست./

منبع: خبرگزاری فارس

 

کلمات اصلی آگهی: فیش حج, خرید و فروش فیش مکه, قیمت فیش حج

 

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)

 

 خرید و فروش فیش حج در محل شما
شماره های تماس مدیریت: حاج محمدی
09194274225
09166283053
09193283532

 

 خریدوفروش فیش مکه مطمئن
شماره های تماس مدیریت: حاج ایمان
09122648807
09109730057

 

خرید فروش فیش حج
عمره و تمتع

شماره تماس: 
09904137725 خانم شاه وردی

سایت فیش حج سایت فیش حج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.