جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

اخبار حج و فیش حج

5 روایت حج تمتع سال 1403 به زبانی ساده و خودمانی

سایت فیشحج از نقل همشهری می نویسد: حج پیوند عاطفی ما مسلمانان با یکدیگر و نقطه اتصالمان با خداوند است؛ قدمتی ۱۴۴۵ ساله دارد و هیچ اتفاقی نتوانسته مانع از برگزاری آن شود. حج یک مناسک تک‌بعدی نیست، ابعاد سیاسی و فرهنگی دارد. مسئله فردی هم نیست، روی اجتماع تکیه دارد. بیش از یک میلیون مسلمان اندک‌اندک و در طول چند هفته مانند قطرات آبی در دریای حج وارد می‌شوند تا بیعت خود با دین مبین اسلام را به نمایندگی از همه مسلمانان سراسر جهان تجدید کنند؛ مراسمی که با خود میلیون‌ها روایت و داستان دارد.

حجت‌الاسلام محمدحسین فلاح‌زاده در بیان احکام و مسائل شرعی، به‌ویژه در احکام حج و مناسک، چهره‌ای نام‌آشنا و سرآمد است. او دارای ابتکار و توانایی‌های ویژه در آسان‌گویی و آسان‌نویسی در این حوزه است و امسال هم در سفر معنوی حج با زائران خانه خدا همراه شده و حال و هوای این روز‌های شهر مکه را برای ما توصیف کرده است.

مکه، مملو از میلیون‌ها زائر عاشق

آن روز که حضرت ابراهیم خلیل‌الله (ع) به دستور خدا ندا به سراسر عالم داد که به زیارت این خانه بیایند، هرگز شاید کسی آن زمان تصور نمی‌کرد که روزی فرا رسد که میلیون‌ها زائر عاشق از سراسر عالم سواره و پیاده به زیارت این خانه بیایند. آن ندای ملکوتی در عالم پیچیده است و وجدان‌های بیدار مسلمانان به این ندا پاسخ می‌دهند و با تحمل سختی راه و با صرف هزینه به زیارت این خانه می‌آیند و در کنار هم و در صفوف متحد و بسیار زیبا و وصف‌ناشدنی به گرد خانه حق یعنی کعبه معظمه می‌گردند. این روز‌ها مکه حال و هوای خاصی دارد، تقریبا آخرین گروه زائران از سراسر عالم به این شهر آمدند. مسجدالحرام هنگام نماز‌های جماعت و همچنین در اوقاتی که هوا مناسب‌تر هست، تقریبا مملو از جمعیت می‌شود. اینکه می‌گوییم هوا بهتر است، چون هوای مکه حدودا بالای ۴۵درجه است، شب و صبح جمعیت بیشتر می‌شود، مخصوصا شب‌ها جمعیت زیادی در مسجدالحرام حضور دارند.

5 روایت حج تمتع سال 1403 به زبانی ساده و خودمانی

وحدتی که حج ابراهیمی را تجلی می‌بخشد

زائران خانه خدا به‌دنبال کسب ثروت‌های معنوی هستند که بتوانند با اندوخته زیاد به خانه و کاشانه خود برگردند. یکی از کار‌هایی که سبب افزودن ثروت معنوی آنها می‌شود، تلاوت قرآن در شهر مکه است. اینجا همه متحدالشکل با لباس‌های یکنواخت و به دور از هرگونه تشخصی از پست‌ها، سمت‌ها و موقعیت‌های اجتماعی همه به‌عنوان مسلمان و بندگان خدا و زائران و مهمانان خانه خدا از میقات محرم شده‌اند و به مکه آمدند. چقدر زیباست این وحدت مسلمین در کنار هم و‌ای کاش آن وحدتی که حج ابراهیمی را تجلی می‌بخشد و قدرت و عظمت مسلمانان را به رخ دشمنان می‌کشد، واقعیت پیدا می‌کرد. آرزو داریم که روزی فرا رسد آن دریچه‌ای که امام راحل بر معارف بلند حج و درس‌های آموزنده زندگی این اعمال بسیار نیکو گشوده‌اند، تحقق کامل عینی پیدا کند و آثار زیبا و برکات خود را به جا بگذارد.

 

اینجا همه محترمند، حتی حیوانات و گیاهان

حرم مکه، محدوده‌ای است که نه‌تن‌ها انسان‌ها در امان هستند و احترام خاصی دارند بلکه همه پرندگان و جانداران و حتی درختان و گیاهان نیز امنیت دارند؛ کسی مجاز نیست حتی یک شاخه از آنها را قطع کند یا حیوانی را آزار دهد و پرنده‌ای را شکار کند. یکی از صحنه‌های زیبا در کنار مسجدالحرام و اطراف آن، حضور کبوتر‌های بسیار زیادی است که همگی خانگی و پرورش‌یافته دست همین زائران هستند. شاید بتوان اینگونه تعبیر کرد که زائران خانه خدا، مهمان خدا هستند و این کبوتر‌ها هم، مهمان این زائران هستند؛ خداوند از مهمان خود پذیرایی می‌کند و زائران هم از این کبوتر‌های حرم با ریختن دانه پذیرایی می‌کنند و چقدر صحنه زیبایی ایجاد می‌شود.

 

از مهمانی رمضان به مهمانی حج دعوت شدم

چند سال پیش برای ضبط برنامه به صدا و سیما رفته بودم. وقتی وارد استودیو شدم، مرد میانسالی در حال ضبط بود و من دقایقی منتظر ماندم تا ایشان بیرون بیاید. وقتی من را دید از آنجا که می‌دانست که بنده یکی از خدمتگزاران حجاج هستم گفت: خیلی دلم می‌خواهد مکه بروم. من هم به او گفتم: در دعا‌های ماه رمضان درخواست حج زیاد است، از خدا بخواهید. آنجا ما از هم جدا شدیم. تا اینکه همان سال عازم مکه بود و به مدینه مشرف شدیم. یک روزی از زیارت قبر پیامبر و قبرستان بقیع برمی‌گشتم، یک‌دفعه آقایی آمد، بعد از احوالپرسی دیدم که پیشانی مرا بوسید. بعد با چشمان غرق اشک گفت: من همانی هستم که چندماه پیش داخل استودیو بودم و شما چنین مرا راهنمایی کردید. خودم هم در تعجب هستم که در بین چند هزار کارمند صدا و سیما چطور شده است که اسم من درآمد و به مکه آمدم.

 

کوچ به دنیایی دیگر

لحظه موعود فرا رسیده و حجاج در کنار خانه خدا لباس احرام می‌پوشند؛ لباسی که یادآور لحظه کوچ از این دنیا است و با ذکر الهی لبَّیک‌اللهمّ لبَّیک، لبَّیک لا شریک لک لبَّیک، إنّ الحمد و النّعمه لک و الملک، لا شریک لک لبَّیک روانه صحرای عرفات می‌شوند؛ صحرایی که دنیای دیگری است و بی‌واسطه مــی‌شــود ساعت‌ها در آن با پروردگار مناجات کرد./

 

منبع: همشهری

 

کلمات کلیدی: اخبار حج تمتع 1403, روایات حج تمتع سال 1403, تمتع 1403

 

سامانه تکمیل اطلاعات حج تمتع(واجب)

برای ثبت نام در حج تمتع، باید از طریق سامانه رزرو حج تمتع سازمان حج و زیارت اقدام کنید. این سامانه در دو نسخه جدید و قدیم ارائه می شود:

نسخه جدید:

آدرس:

https://tamatoreserve.haj.ir


قابلیت ها:
پیش ثبت نام
انتخاب کاروان
پرداخت اینترنتی
مشاهده لیست کاروان ها
انصراف ا رزرو
مشاهده رسید رزرو
نسخه قدیم:

آدرس: https://tamatoreserve.haj.ir
قابلیت ها:
رزرو زائرین
مشاهده رسید رزرو
انصراف از رزرو

سامانه تکمیل اطلاعات تمتع
نکات مهم:

ثبت نام در حج تمتع به صورت نوبت بندی انجام می شود. اولویت با کسانی است که زودتر در سامانه پیش ثبت نام کرده و ودیعه گذاری نموده اند.
برای ثبت نام در سامانه، به کد ملی، شماره شناسنامه و شماره شبای خود نیاز دارید.
پس از ثبت نام، می توانید کاروان مورد نظر خود را انتخاب و هزینه آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنید.
لیست کاروان ها به همراه ظرفیت و هزینه آنها در سامانه قابل مشاهده است.
در صورت انصراف از رزرو، تا 72 ساعت قبل از اعزام، وجه شما به طور کامل عودت داده می شود.

 مدارک لازم برای ثبت نام حج واجب در سایت حج و زیارت haj.ir، ذکر گردیده اند، لذا در این تیتر از مقاله حقوقی دینا، این مدارک، مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا خوانندگان محترم، در صورت نیاز، از اطلاعات ارائه شده در این تیتر، استفاده نمایند. این مدارک، عبارتند از:

  • اصل شناسنامه
  •  اصل کارت ملی هوشمند یا رسید کارت ملی هوشمند، همچنین، 2 قطعه عکس 4*6 پرسنلی
  •  اصل فیش حج تمتع (به‌جز افراد ثبت‌ نامی ۱۳۹۹)
  •  اصل پاسپورت ایران و گذرنامه با مدت اعتبار ۷ ماه (حداقل ۲۰ آذر ۱۴۰۳)

 

نحوه بازیابی یا اخذ کد رهگیری سامانه رزرو حج تمتع ۱۴۰۳
دو روش برای بازیابی یا اخذ کد رهگیری سامانه رزرو حج تمتع ۱۴۰۳ وجود دارد:

۱. بازیابی کد رهگیری:

به سامانه رزرو حج تمتع به آدرس https://tamatoreserve.haj.ir/CPanel/TrackingCodeRecovery.aspx مراجعه کنید.
کد ملی و شماره همراه خود را که در سامانه ثبت نام کرده اید، وارد کنید.
کد امنیتی را که در تصویر مشاهده می کنید، وارد کنید.
بر روی دکمه "بازیابی کد رهگیری" کلیک کنید.
در صورتیکه اطلاعات وارد شده صحیح باشد، کد رهگیری به شماره همراه شما ارسال خواهد شد.

۲. اخذ کد رهگیری:

اگر برای اولین بار است که وارد سامانه می شوید و کد رهگیری ندارید، باید از طریق دفاتر حج و زیارت اقدام به اخذ کد رهگیری کنید.
برای یافتن نزدیکترین دفتر حج و زیارت به خود، می توانید به سایت سازمان حج و زیارت به آدرس https://www.haj.ir مراجعه کنید.
نکات مهم:

برای ورود به سامانه رزرو حج تمتع، به کد رهگیری، کد ملی و شماره شناسنامه خود نیاز دارید.
کد رهگیری یک کد منحصر به فرد است که برای هر زائر صادر می شود.
از به اشتراک گذاشتن کد رهگیری خود با دیگران خودداری کنید.


اطلاعات بیشتر:

سایت فیشحج.com توضیحات دقیقی در مطالب قبلی ارائه داده است./

 

کلمات اصلی: فیش حج, سامانه تکمیل اطلاعات تمتع

 

استعلام اولویت عمره مفرده ملی

توضیحات مهم استعلام حج عمره بانک ملی: 

  • درصورت فراموشی اولویت اعزام، دارندگان قبوض حج ثبت‌نامی فیش عمره می‌توانند با مراجعه به سامانه حج عمره و یا از طریق کد دستوری #۶۴۵۱۱*۴* از اولویت حج خود یعنی اولویت‌های ششصدگانه عمره اطلاع پیدا کنند.
  • بنابر تصمیم گرفته‌شده، همه دفاتر و کارگزاران زیارتی سراسر کشور آمادگی دارند درصورت مراجعه متقاضیان، با دریافت حق‌الزحمه مربوطه، نسبت به درج اطلاعات افراد در سامانه عمره از قبیل تکمیل اطلاعات متقاضی، تشکیل گروه، دریافت کلمه و رمز عبور و در نهایت ذخیره (رزرو) اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند. 
  • برداشت وجه اولیه ودیعه ثبت نام به منزله انصراف و خروج از فرایند نوبت بندی می باشد.
  • مدت زمان سفر عمره ۱۰ روز شامل ۵ روز در مدینه و ۵ روز در مکه است.
  • قرعه کشی تمامی ثبت نام شدگان شهریور و مهرماه سال 1390 نزد بانک های ملی و ملت در تاریخ 190.10.28 با حضور نهادهای نظارتی کشور انجام شد.
  • اولویت ثبت نام کنندگان از 301 تا 600 است.

آدرس درج شده متن زیر را کپی کرده و در مرورگر سیستم یا گوشی خود وارد نمایید:

https://omreh90.bmi.ir

 

استعلام اولویت عمره مفرده ملی

 

 

 

حج تمتع سال 1403 تا این لحظه که پنج شنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

سایت فیشحج گزارش آخرین اخبار حج تمتع سال 1403 را چنین بیان میدارد : با ورود بیش از ۴۵۵۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی، بیش از ۵۲ درصد از حجاج کشورمان تا بامداد امروز برای انجام اعمال حج تمتع وارد عربستان شده‌اند. تعداد زائران ایرانی که در قالب کاروان‌های مدینه اول و دوم، از دو شهر مدینه و جده وارد عربستان شده‌اند از مرز ۴۵۵۵۰ نفر عبور کرد.

حج تمتع سال 1403 تا این لحظه که پنج شنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

از این تعداد ۳۳ هزار و ۹۰۵ نفر در قالب ۲۴۶ کاروان با ۱۴۹ پرواز وارد مدینه شدند که ۲۳ هزار و ۸۲۱ زائر پس از محرم شدن در میقات شجره با قطار سریع السیر حرمین راهی مکه شدند. ده هزار و ۸۴ زائر نیز در مدینه حضور دارند. بر پایه این گزارش، با ورود ۲۵۹ کاروان از دو شهر جده و مدینه به مکه ۳۵ هزار و ۴۶۹ زائر تا بامداد امروز (پنج شنبه) وارد مکه شده‌اند تا خود را برای انجام اعمال حج تمتع امسال آماده کنند. تعداد زائران ایرانی که امسال برای انجام حج تمتع در سرزمین وحی حضور می‌یابند ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر خواهد بود و آخرین پرواز زائران ایرانی ۲۱ خرداد انجام می‌گیرد.

اعزام زائران ایرانی از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و زائران مدینه اول از طریق فرودگاه مدینه وارد شهر پیامبر شدند و پس از پنج روز اقامت در مدینه منوره و زیارت حرم نبوی و جنت البقیع به مکه مکرمه مشرف شدند. زائران مدینه دوم هم از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده و در مسجد جُحفه مُحرم می‌شوند و به زیارت خانه خدا می‌روند و پس از مناسک حج تمتع با قطار سریع السیر حرمین، به مدینه منوره اعزام خواهند شد. بنابر اعلام عربستان، مناسک حج تمتع از ۲۵ خرداد آغاز می‌شود و همه زائران باید قبل از این زمان، به مکه مکرمه مشرف شوند تا بتوانند اعمال حج تمتع را به جای آورند./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات کلیدی: حج تمتع سال 1403, خبر اعزام حج تمتع 1403, خریدفروش فیش حج اعزامی سال 1403

 

خبرهایی از حج تمتع سال 1403

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج می نویسد در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که بیش از ۲۰ هزار زائر وارد مدینه شده‌اند و عملیات حج ۱۴۰۳ با آرامش بیشتری نسبت به سال گذشته ادامه دارد. در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی برگزارشد سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت ، گزارشی از حوزه‌های مختلف عملیات حج پیش رو ارائه کرد.

وی گفت: شرایط پایدار، قابل قبول و اطمینان بخشی در کاروان‌های ایرانی وجود دارد و با قوت کار‌ها پیگیری می‌شود. رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به همکاری مجموعه حج و زیارت و هواپیمایی در انتقال زائران به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: دراین ارتباط و برای تسهیل و استفاده بهتر از ظرفیت هواپیمایی، پرواز‌های سه ایستگاه پروازی به تهران منتقل شده است.خبرهایی از حج تمتع سال 1403

 

درادامه این جلسه، معصومی نماینده هواپیمایی در ارتباط تصویری از جده از انتقال نزدیک به ۲۰۱۹۰ زائر و عوامل با انجام بیش از ۸۰ پرواز به مدینه منوره خبر داد و گفت: مسئولان هواپیمایی دو کشور در خصوص پرواز‌های حج در ارتباط هستند. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاثیر انتقال به موقع زائران در حوزه‌های مختلف بویژه اسکان و نقل را یادآور شد و تاکید کرد که راهکار‌های مختلف در این خصوص مورد توجه قرار گیرد تا در انتقال و همچنین بازگشت زائران به کشور خللی ایجاد نشود. در ادامه این جلسه، به برگزاری آیین‌های بزرگداشت شهدای گرانقدرخدمت توسط کاروان‌های ایرانی در مدینه و مکه اشاره و اعلام شد که مراسم امضاء دفتر یادبود با حضور مسئولان و نمایندگان بعثه‌های کشور‌های مختلف فردا (پنج شنبه) در محل استقرار بعثه جمهوری اسلامی ایران در مدینه برگزار خواهد شد.

این جلسه با گزارش علی اصغری رئیس ستاد مدینه ادامه یافت که به انتقال حدود ۹ هزار زائر با قطار سریع السیر از مدینه به مکه تاکنون اشاره کرد و گفت: بیش از ده هزار زائر دیگر هم در شهر پیامبر هستند. وی با اشاره به رضایتمندی زائران ایرانی از اعزام با قطار به مکه گفت: تاکنون ۱۷۵ هزار پرس غذا هم در آشپزخانه‌های مرکزی مدینه طبخ و توزیع شده است.علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در گزارش خود به ویزیت بیش از ۱۳۰۰ نفر از ابتدای فعالیت این مرکز در مدینه اشاره کرد و مجموعه خدمات ارائه شده به زائران در این مدت را ۴۱۳۰ مورد عنوان کرد. وی با بیان اینکه از ۴ بیمار اعزام شده به بیمارستان‌های مدینه سه بیمار مرخص شدند و بیمار چهارم نیز در آستانه ترخیص و اعزام به مکه است، گفت: در مکه مکرمه هم تاکنون بیش از ۴۶۰ نفر ویزیت شدند./

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حج

 

کلمات اصلی آگهی: فیش حج, اخبار حج تمتع سال 1403, تمتع 1403

تشرف نخستین گروه زائران حج تمتع فردا شنبه (۲۹ اردیبهشت) به مکه

 سایت فیشحج.com از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نخستین گروه زائران به سرزمین وحی، فردا شنبه (۲۹ اردیبهشت) از مدینه به مکه مشرف می‌شوند. سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه عزیمت سفر سرپرست حجاج ایرانی به سرزمین وحی، آمار زائران ایرانی را که از ۲۴ اردیبهشت تاکنون به سرزمین وحی مشرف شده اند ۹ هزار و ۸۵۰ زائر اعلام کرد و گفت: فردا شنبه ۲۹ اردیبهشت نخستین گروه از زائران به سرزمین وحی، از مدینه به مکه مکرمه مشرف خواهند شد.

تشرف نخستین گروه زائران حج تمتع فردا شنبه (۲۹ اردیبهشت) به مکه

سیدعباس حسینی همچنین درخصوص زائران در نوبت انتظار عمره مفرده نیز گفت: هماهنگی‌های لازم با مسئولان عربستان انجام شده است و در تلاش هستیم تا بعد از اتمام سفر‌های حج تمتع، اعزام‌های عمره مفرده نیز ازسرگرفته شود. امسال در موسم حج تمتع ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از زائران و عوامل از کشورمان حضور خواهند داشت. اعزام زائران حج تا ۱۸ خرداد ادامه دارد و پس از آن عملیات برگشت زائران به کشور آغاز می‌شود. زائران حج امسال در قالب ۱۰۶ کاروان شامل ۶۶ کاروان مدینه قبل و ۴۴ کاروان مدینه بعد از پایانه سلام فرودگاه امام خمینی (ره) عازم سرزمین وحی خواهند شد. پرواز‌های برگشت زائران حج تمتع ۱۴۰۳ از اوایل تیر آغاز می‌شود./

منبع: خبرگزاری صداوسیما باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی اخبار: فیش حج, حج تمتع سال 1403, تشرف تمتع سال 1403

بازگشت زائران عمره به کل ایران آغاز شد

سایت فیشحج به نقل از وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان از وضعیت اولین گروه های اعزامی حج عمره سال 1403 اردیبهشت ماه می نویسد : سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات اعزام زائران عمره به سرزمین وحی به اتمام رسید و از امروز بازگشت زائران در قالب ۲۲ پرواز آغاز شد. حسام قربانعلی، سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه عملیات اعزام زائران عمره که از روز سوم اردیبهشت آغاز شده بود با انجام ۲۲ پرواز به پایان رسید و از امروز ۱۳ اردیبهشت پروازهای بازگشت زائران عمره به کشور آغاز خواهد شد.

بازگشت زائران عمره به کل ایران آغاز شد

او اظهار کرد: عملیات اعزام زائران عمره پس از ۹ سال در قالب توافق‌ بین جمهوری اسلامی ایران و دولت عربستان سعودی انجام شد و امروز پس از اعزام آخرین گروه زائران حج عمره عملیات بازگشت پس از ۱۰ روز آغاز می شود. قربانعلی با بیان اینکه بخش‌های مختلف هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام مناسب این عملیات برنامه‌ریزی کردند گفت: از آنجا که با پایان عملیات حج مفرده، عملیات اعزام زائران حج تمتع نیز در پیش است، ما باید به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کردیم که در زمان مربوط بتوانیم به بهترین شکل پاسخگوی زائران بیت‌الله الحرام باشیم.

وی تاکید کرد: عملیات اعزام زائران عمره ۱۴۰۳ بامداد روز سوم اردیبهشت از فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز شد و طبق هماهنگی با دیگر دستگاه‌های متولی مقرر شد با ۴۴ پرواز رفت و برگشت ۵ هزار و ۶۱۰ زائر اعزام شوند. وی یادآور شد: عملیات اعزام زائران عمره امسال از ۱۱ فرودگاه کشور شامل تهران، زاهدان، اهواز، تبریز، یزد، کرمان، بندرعباس، ساری، اصفهان و شیراز انجام شد./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات اصلی: فیش حج, عمره, خریدفروش عمره

پس از هشت سال وقفه، حج عمره اعزام از سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳

فیشحج - بزرگترین سایت خبری صحیح به نقل از ایسنا می نویسد: سازمان حج و زیارت زمان و شرایط جدید اعزام کاروان‌های عمره را اعلام کرد. پس از اعلام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از موافقت عربستان با صدور مجوز پرواز‌های عمره، سازمان حج و زیارت به اطلاع دفاتر خدمات زیارتی رسانده است که اعزام زائران عمره از سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود. بر اساس برنامه‌ریزی‌های سازمان حج و زیارت، اعزام عمره‌گزاران از ایران در دوره‌ای کوتاه و در ماه شوال انجام می‌شود؛ بنابراین متقاضیانی که در کاروان‌های عمره سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام قطعی و واریز وجه کرده‌اند، فراخوانده شده و در اولویت ثبت‌نام قرار گرفته‌اند.

با توجه به نزدیکی مناسک حج تمتع، بازه زمانی درنظر گرفته‌شده برای سفر عمره حدود ۱۰ روز و کمتر از آنچه قبلا پیش‌بینی شده بود، درنظر گرفته شده است. هزینهٔ این سفر ۱۰ روزه با توجه به گروه قیمتی ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است. اعزام زائران ایرانی به عمره درحالی قرار بود پس از حدود هشت سال وقفه در سال ۱۴۰۲ ازسرگرفته شود، که به دلیل صادر نشدن مجوز پرواز تا امروز به تعویق افتاده است. بنابر اعلام سازمان حج و زیارت سال ۱۴۰۲ حدود ۴۱ هزار و ۲۰۰ نفر برای سفر عمره ثبت‌نام کرده بودند که با طولانی شدن زمان صدور مجوز پرواز‌ها و اعزام زائران، این سازمان اعلام کرد هزینه این سفر را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

پس از هشت سال وقفه، حج عمره اعزام از سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳

اکنون با اعلام تاریخ جدید برای اعزام کاروان‌های عمره، این سازمان اطلاع داده است: با توجه به تعداد کم افراد اعزامی در قیاس با افرادی که در سال گذشته ثبت‌نام و واریز وجوه کرده بودند، این سازمان امکان اعزام همه این عزیزان را نداشته و لاجرم دفاتر حج و زیارت استان‌ها باید با مدیریت امر، نسبت به ثبت‌نام از متقاضیان بر اساس تاریخ واریز وجه افراد اقدام کنند. به بیان دیگر، اولویت اعزام با افرادی است که سال گذشته در گروه‌های اعزامی عمره ثبت‌نام و وجوه مربوطه را زودتر از دیگران واریز کرده بودند (اولویت ثبت‌نام و اعزام بر اساس تاریخ پرداخت وجوه هزینه سفر توسط متقاضیان است). 

سازمان حج و زیارت همچنین به دفاتر خدمات زیارتی و مدیران کاروان‌های عمره تاکید کرده است: با توجه به کاهش تعداد عمره‌گزاران و به تبع آن کاسته شدن از تعداد گروه‌های اعزامی، این نام‌نویسی، اعلام و فراخوان عمومی نداشته و گروه‌های اعزامی صرفاً باید با تماس و دعوت از افراد یادشده تکمیل شود. ثبت‌نام از افراد عمره‌گزار صرفاً توسط دفاتر زیارتی تعیین شده و از طریق سامانه umrah.haj.ir خواهد بود. همچنین اعلام شده است: به دلیل فاصله زمانی بسیار محدود تا شروع اعزام کاروان‌های عمره، لازم است پیگیری لازم و مؤثر از طریق دفاتر زیارتی مجری به منظور ثبت‌نام قطعی، واریز وجوه، تحویل مدارک و سایر امور لازم برای دریافت روادید انجام شود./

منبع: ایسنا

 

کلمات اصلی: فیش حج, زمان ثبت نام حج عمره 1403, قیمت حج عمره

تعیین تکلیف انصراف دهندگان از حج عمره سال 1402

سایت فیشحج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان می نویسد با تاکید مدیریت این وب سایت مبتنی بر وجو صحت این خبر ابراز میدارد: مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه گفت طبق اطلاعیه سازمان حج و زیارت انصراف عمره‌گذاران به صورت متمرکز اعلام شده و هزینه سفر از امروز به حساب‌ها آن‌ها واریز می‌شود. سعید کریمی‌خو، مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه تعداد کاروان‌های اعزامی از کرمانشاه به حج عمره را پنج کاروان (سه کاروان اهل سنت و دو کاروان شیعه) به ظرفیت ۵۳۶ نفر عنوان کرد و گفت : تعدادی از این افراد خود از قبل انصراف داده و مابقی هم از سوی سازمان حج و زیارت به صورت متمرکز انصراف آن‌ها اعلام شده است. وی با بیان اینکه هزینه سفر همه عمره‌گذاران از امروز، ۲۸ بهمن‌ماه تا پایان هفته‌جاری عودت داده می‌شود، گفت: به محض این‌که طرف سعودی مجوز ورود هواپیما‌های ایران را صادر کند، روند ثبت‌نام مجدد عمره‌گزاران و تعیین کاروان آن‌ها آغاز خواهد شد.

تعیین تکلیف انصراف دهندگان از حج عمره سال 1402

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه در توضیح فراخوان ثبت‌نام اسناد حج تا پایان آذرماه ۱۳۸۶ برای حج تمتع ۱۴۰۳، افزود: با توجه به روند جاری و آمار و ارقام مربوطه، امکان انجام پیش ثبت‌نام توسط دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع مربوط به آذرماه سال ۱۳۸۶ با رعایت کامل موارد اشاره شده، از ۲۵ بهمن‌ماه فراهم شده است.وی اضافه کرد: متقاضیان تشرف به حج ۱۴۰۳ از طریق سامانه https://tamatoreserve.haj.ir نسبت به اخذ کد رهگیری و واریز مبلغ علی‌الحساب اقدام کنند. کریمی‌خو اضافه کرد: اولویت انتخاب کاروان فقط با متقاضیانی خواهد بود که در مرحله‌ی پیش‌ثبت‌نام نسبت به واریز مبلغ علی‌الحساب حج تمتع اقدام کرده باشند./

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات مهم آگهی: فیش حج, حج عمره سال 1402, پس گرفتن پول عمره

فیش حج از دیدگاه ChatGPT چت جی بی تی

فیش حج یا همان رسید حج، یک سند مالی است که توسط سازمان حج و زیارت صادر می‌شود و به زائران حاضر در مراسم حج اختصاص دارد. این فیش نوعی مدرک است که نشان‌دهنده ثبت‌نام زائر برای انجام مناسک حج است و به عنوان یکی از اسناد مورد نیاز برای ادای مناسک حج محسوب می‌شود. اطلاعات مختلفی از جمله نام و نام خانوادگی زائر، شماره پاسپورت، شماره فیش حج، محل اقامت در حج، نوع ویزا و دیگر مشخصات زائر در فیش حج ذکر می‌شود. زائران ملزم به حمل این فیش در طول مدت حضور خود در سعودیه هستند و باید آن را به مسئولین مربوطه نشان دهند. فیش حج به عنوان یک اسناد مهم، هنگام ورود به سعودیه و در طول انجام مناسک حج باید مورد توجه باشد و باید اطمینان حاصل شود که تمام اطلاعات در آن صحیح و مطابق با شرایط ثبت‌نام هستند.

فیش حج از دیدگاه ChatGPT چت جی بی تی

در مراسم حج، تمتع به افرادی اطلاق می‌شود که امکان انجام مناسک حج به دلیل محدودیت‌های سنی، جسمانی یا اقتصادی برای آن‌ها ممکن نیست. این افراد می‌توانند به عنوان زائر تمتع شرکت کنند و از مزایای حاصل از حضور در محل مناسک حج بهره‌مند شوند. فیش حج تمتع یک سند مالی است که به افراد تمتع صادر می‌شود. این فیش حاوی اطلاعات شخصی زائر تمتع است و نشان‌دهنده ثبت‌نام او برای شرکت در مناسک حج به عنوان زائر تمتع می‌باشد. همچنین، این فیش به آن‌ها اجازه ورود به محل مناسک حج را می‌دهد. زائران تمتع می‌توانند در طول مراسم حج از فرصت‌های مختلف مانند اقامت در مناطق مقدس، شرکت در نمازها و مناسک مختلف حج بهره‌مند شوند، اما آن‌ها از انجام مناسک اصلی حج، مانند طواف و سعی بین الصفا و المروة معاف هستند. اطلاعات مربوط به زائران تمتع، شامل نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، و دیگر اطلاعات ضروری در فیش حج تمتع ثبت می‌شود.

فیش حج عمره یا رسید حج عمره یک سند مالی است که توسط مراکز مربوطه سازمان حج و زیارت صادر می‌شود. این فیش برای افرادی است که می‌خواهند به عنوان زائر عمره وارد سعودیه شوند و مناسک عمره را انجام دهند. فیش حج عمره شامل اطلاعات مهمی است که مرتبط با زائر می‌باشد، از جمله نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، نوع ویزا، تاریخ ورود و خروج از سعودیه، و اطلاعات مرتبط با اقامت در شهرهای مقدس مکه و مدینه. زائران عمره از این فیش برای ورود به سعودیه و انجام مناسک عمره استفاده می‌کنند. این فیش هنگام ورود به سعودیه باید در اختیار زائر باشد و باید به طور صحیح تمام اطلاعات مربوط به زائر در فیش درست باشد. زمانی که یک فرد قصد دارد به عنوان زائر عمره وارد سعودیه شود، ابتدا باید ثبت‌نام کند و سپس فیش حج عمره را دریافت کند. این فیش به عنوان یک مدرک مهم و اجباری برای شرکت در مناسک عمره و اقامت در سعودیه محسوب می‌شود.

قیمت فیش حج (رسید حج) برای انجام مناسک حج در توسط مراکز مختلف تورهای حج و زیارت یا نمایندگی‌های مجاز ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع خدمات، نحوه اقامت، طول مدت اقامت و دیگر خدمات ارائه شده بستگی داشته باشد. در این زمینه، مراجعه به موسسات معتبر و مجاز که در امور حج و عمره فعالیت دارند، برای اطلاع از قیمت‌ها و شرایط بهتر است. همچنین، نرخ‌ها ممکن است هر سال تغییر کنند، بنابراین تازه‌ترین اطلاعات را از منابع رسمی و معتبر دریافت کنید. همچنین، باید توجه داشت که قیمت فیش حج توسط دولت تعیین می‌شود و ممکن است هر سال تغییر کند. بنابراین، برای دقت بیشتر و به‌روز بودن با شرایط فعلی، مراجعه به سایت رسمی سازمان حج و زیارت است.

نحوه خرید و فروش آن به صورت مشروع و قانونی امکان‌پذیر نیست. این فیش به صورت شخصی و براساس مشخصات هویتی زائر صادر می‌شود و انتقال آن به دیگران یا تغییر مالکیت آن توسط افراد غیرمجاز تخلف محسوب می‌شود. در واقع، فیش حج به نفر اختصاصی که ثبت‌نام کرده و شرایط ویزا را اخذ کرده است، صادر می‌شود و تلاش برای خرید و فروش آن در بازار سیاه نه تنها غیرقانونی بلکه ممکن است منجر به مشکلات حقوقی نیز شود. برای انجام مناسک حج، بهتر است به وسیله آژانس‌ها یا نمایندگی‌های معتبر حج و عمره، که اجازه رسمی از وزارت حج و زیارت سعودیه دارند، اقدام کنید. این آژانس‌ها فیش حج را بر اساس مدارک شما و اطلاعات هویتی شما صادر می‌کنند و در طول مراسم حج به شما خدمات ارائه می‌دهند. بهترین راه برای خرید فیش حج و اطمینان از معتبر بودن آن، انتخاب آژانس‌های معتبر و با تجربه در امور حج و عمره است.

برای خرید فیش حج و شرکت در مناسک حج، شما می‌توانید به یکی از آژانس‌های حج و زیارت مجاز یا نمایندگی‌های رسمی مراجعه کنید. این آژانس‌ها از طریق مراحل رسمی و به تایید وزارت حج و زیارت سعودیه، فیش حج را به شما صادر می‌کنند.

در زیر چند مرحله برای خرید فیش حج آورده شده است:

انتخاب آژانس معتبر دارای بند پ سازمان حج و زیارت:
ابتدا به دنبال یک آژانس حج و زیارت معتبر و با تجربه بگردید. از نمایندگی‌های مجاز و تایید شده توسط سفارت سعودیه یا وزارت حج و زیارت استفاده کنید.

تکمیل فرم ثبت‌نام:
پس از انتخاب آژانس، فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات هویتی شما و سایر اطلاعات مورد نیاز برای صدور فیش حج است.

تسویه مالی:
بعد از تکمیل فرم، مراحل تسویه مالی و پرداخت هزینه‌های مربوط به فیش حج را انجام دهید. هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه فیش حج، اقامت، ترانسفر، و خدمات دیگر باشد.

ارائه مدارک:
آژانس ممکن است از شما مدارکی نظیر کپی پاسپورت، عکس رنگی، و سایر اسناد هویتی درخواست کند. این مدارک برای ثبت نام و صدور فیش حج ضروری هستند.

صدور فیش حج:
پس از تسویه مالی و ارائه مدارک، آژانس فیش حج را به نام شما صادر می‌کند. این فیش حج مدرکی است که نشان‌دهنده ثبت نام شما در مناسک حج است. توصیه می‌شود همواره از آژانس‌ها و نمایندگی‌های معتبر و با تجربه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که فرآیند خرید فیش حج به صورت قانونی و معتبر انجام شده است.

خرید و فروش فیش حج استانی

مهم است بدانید که فیش حج یک مدرک رسمی است که به نفر خاصی صادر می‌شود و معمولاً قابل انتقال به افراد دیگر نیست. به عبارت دیگر، فیش حج به نام شخصی است که بر اساس اطلاعات هویتی او صادر شده و انتقال یا فروش آن به دیگران به صورت مشروع ممکن نیست. افراد معمولاً برای شرکت در مناسک حج از طریق آژانس‌های حج و زیارت یا نمایندگی‌های معتبر وزارت حج و زیارت سعودیه، فیش حج را خریداری می‌کنند. بنابراین، خرید و فروش فیش حج به شکل غیررسمی و بدون مجوز، معمولاً تخلف به حساب می‌آید و ممکن است با مشکلات حقوقی مواجه شوید. در هر صورت، اگر فردی تصمیم به خرید فیش حج دارد، باید به یک آژانس یا نمایندگی معتبر مراجعه کند و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهد. همچنین، برای اطمینان از قانونی بودن این اقدام، بهتر است از منابع رسمی و مجاز در این زمینه مشاوره بگیرید. به دلیل پیچیدگی و حساسیت موضوع حج، همواره توصیه می‌شود که افراد از طریق مراکز رسمی و مجاز اقدام به خرید و ثبت‌نام حج کنند و از تراکنش‌های غیررسمی پرهیز کنند.

تاریخ اعزام به حج عمره

به تقویم هجری قمری (تقویم اسلامی) مشخص شود. ممکن است زمان شروع ثبت‌نام و اعزام فیش حج عمره در هر سال با توجه به تصمیمات مقامات سعودی و توافقی سازمان حج و زیارت ایران شرایط سال متفاوت باشد. برای اطلاع از تاریخ اعزام فیش حج عمره برای سال جاری، بهتر است به منابع رسمی سازمان حج و زیارت و یا نمایندگی‌های معتبر در کشور خودتان مراجعه کنید. اطلاعات در مورد تاریخ‌ها و شروع ثبت‌نام معمولاً از طریق اعلام رسمی سایت سازمان و وزارت حج عربستان سعودی در دیگر کشورها منتشر می‌شود. همچنین، برای اطلاعات به‌روزتر و دقیق‌تر، می‌توانید با آژانس‌های حج و زیارت یا نمایندگی‌های رسمی که مجوز اعزام به عمره دارند، تماس بگیرید تا اطلاعات رسمی و به‌روز را دریافت کنید.

 

علل وقفه حج عمره

وقفه حج و عمره ممکن است به دلیل چندین عامل اتفاق بیافتد، و این علل ممکن است متنوع باشند. در طول تاریخ، مواردی مانند بیماری‌ها، آفات، جنگ‌ها، حوادث طبیعی، وضعیت‌های امنیتی، و سایر موارد به عنوان علل وقفه حج و عمره اتفاق افتاده‌اند. در زیر، برخی از علل متداول برای وقفه حج و عمره ذکر شده‌اند:

ویروس‌ها و بیماری‌ها: بیماری‌های واگیر مثل ویروس‌ها و بیماری‌های انتقالی می‌توانند به عنوان عامل اصلی برای وقفه حج و عمره باشند. به عنوان مثال، ویروس کووید-۱۹ (کرونا) باعث وقفه حج و عمره در سال‌های اخیر شد.

وقوع جنگ یا نزاع: وقوع جنگ یا نزاعات نیز می‌تواند باعث توقف حج و عمره شود. در شرایط امنیتی ناپایدار، ممکن است اجازه حرکت زائران به سمت مکه و مدینه صادر نشود.

حوادث طبیعی: حوادثی نظیر زلزله، سیل، طوفان، و سایر حوادث طبیعی نیز می‌توانند باعث وقفه حج و عمره شوند.

تصمیمات دولتی یا سازمانی: تصمیمات دولتی یا سازمان‌های مرتبط با حوزه حج و زیارت نیز می‌توانند بر اساس شرایط خاص، حج و عمره را متوقف کنند. این تصمیمات ممکن است به دلیل نگرانی‌های بهداشتی، امنیتی یا موارد دیگر اتخاذ شوند.

مهم است بدانید که تاریخ و اجرای حج و عمره تحت تأثیر عوامل متعدد قرار دارد و مسئولان دینی و دولتی این تصمیمات را با دقت و بر اساس مصلحت عمومی می‌گیرند./

منبع:ChatGPT

 

کلمات اصلی: فیش حج, فیش حج از نظر ChatGPT, قیمت فیش حج سیستمی


دفتر خرید و فروش فیش حج اویسی
با تهیه فیش حج به سرزمین وحی سفر کنید
بهترین خریدار فیش تمتع و عمره با مناسب ترین قیمت
شماره تماس: 
خانم محمدی 09197274060 
شماره تلفن ثابت پاسخگویی تا ساعت 10 شب (10 خط ویژه) : 77325458 

خرید و فروش فیش حج تمتع وعمره در سراسر ایران
با اخذ مجوز از سازمان و زیرنظر دفاتر رسمی کشور
شماره تماس: اوسطی 09129412600 

*** بهترین خریدار نقدی فیش حج و فروشنده منصف تمتع ***
شماره تماس:
خانم ترابی  09193979927 
*** به خود می بالیم که مفتخر خدمت دهی به شما باشیم ***

فیش حج عمره و تمتع شما را با مناسبترین قیمت نقد و فوری در سراسرکشور
با مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت خریداریم
خانم محمدی 09191274155

خریدار فیش حج تمتع و عمره در سراسر ایران
09910158183 خانم گودرزی

خریدوفروش فیش عمره و تمتع فوری
شماره تماس مدیریت:
حاج ایمان 09122648807

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع فقط در استان تهران و البرز
خانم کریم پور 09193718323 

خریدفروش مشاوره عمره و واجب(تمتع) توسط با سابقه ترین
حاج علیاری 09124227090

خریدار و فروشنده منصف عمره و تمتع (فقط استان تهران)
حاج میثم 09382174868

 نقل و انتقال فیش حج عمره و تمتع با بهترین قیمت
شماره تماس مدیریت دفتر: حاج حسینی 09915411309

خریدوفروش فیش مکه هر نوعی در کل ایران
شماره تماس سرپرست دفتر حج:  09125508898

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع به قیمت روز
خانم کمالی 09124919002

--- خرید فوری نقدی فیش حج به بالاترین قیمت بازار با پرداخت آنی --
--- فروش فوری فیش بدون واسطه و مستقیم --
-- با مجوز اصلی سازمان و امکان ارائه مجوز به خواست شما --
تور کربلا و سوریه و...
خانم یوسفی 09302121059

 خريدار فيش مکه با بالاترين قيمت حتی در محل شما 
فروشنده فیش با منصف ترین قیمت
و ثبت نام تور عتبات: شامل کربلا و سوریه و ...
خانم کریمی  09196784089

خریدار فیش حج عمره و تمتع به صورت نقدی و فوری
سرتاسرکشور بیشتر استان مازندران
حاج ضیائی 09113119819

خرید‌وفروش‌فیش‌حج‌ تمتع‌وعمره‌ در‌سراسرایران
با‌اخذ‌‌‌‌‌مجوز‌سازمان
بامدیریت‌: تاجیک  09196128593  

فروش و خرید برگه حج عمره و تمتع کل ایران
حاج صالح 09126890334 

مرکز خرید و فروش فیش حج تهران
آژانس هواپیمایی بسطام

خرید و فروش عمره و تمتع در دفتر معتبر دارنده مجوز بند پ سازمان حج و زیارت
09121777029 بسطامی 

 دفتر نوای حج ارائه دهنده ی کلیه خدمات
خرید وفروش فیش حج فقط در استان خوزستان
نقل وانتقال با مجوز سازمان حج و زیارت
مدیریت : خانم اصل صباح 09168815087

خریدار فوری و فروشنده فیش حج
کیانی 09212784406 

خریدار فیش واجب و عمره به بالاترین قیمت
فروش فیش به مناسبترین قیمت
با اخذ مجوز انتقال از سازمان حج و زیارت و امضا صلح محضری
09128984162 خانم جعفری

 فروشنده و خریدار فیش حج سرتاسر ایران
حاج حمید توکلی  09125946073 

فروش ویژه دو فقره فیش واجب شهر کرج
ثبت نام سال 85 هر کدام 145 با سود فوری

 

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.