جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب) سایت فیش حج سایت فیش حج

نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت: ارز حج ۹۷ را قبل از گرانی دلار خریداری کردیم

سازمان حج و زیارت با توجه به پول‌هایی که از داوطلبین در سال ۹۶ دریافت کرده بود اقدام به خرید ارز کرد. اگر به سایت بانک مرکزی مراجعه کنید قیمت‌ها کاملاً مشخص است. ۱۵ اسفندماه ما تمام ارز موردنیاز را از طریق بانک مرکزی خریداری کردیم. آن روز قیمت ارز با احتساب ۳ درصد کارمزد، ۳۸۸۳ تومان بود و این قیمت در سایت بانک مرکزی قابل‌مشاهده است. پس‌نیازی به خرید ارز نداریم و قیمت ۳۹۰۰ تومانی که من اعلام کرده بودم مربوط به خرید اسفندماه است و نیازی به خرید ارز نداریم.
هفته گذشته نحوه تخصیص ارز حج تمتع سال ۹۷ واکنش‌های زیادی در رسانه‌ها داشته است.
به گزارش بخش اقتصادی و مالی سایت فیشحج: جمعه هشتم تیرماه رسانه‌ها از قول حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت نوشتند: «با رایزنی‌های انجام‌شده با رئیس‌جمهور و همچنین رئیس بانک مرکزی قرار شد باوجود حذف ارز مبادله‌ای این امر برای حجاج مستثنی شود و از این رو حجاج ما بتوانند با ارز ۳۹۰۰ تومان به سفر حج بروند.»
این اظهارات سبب بروز برخی انتقادات شد و نحوه قیمت‌گذاری و تخصیص ارز حجاج با ابهامات فراوانی روبرو شد.

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع
حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر در گفت‌وگو با خبرنگار فیشحج در پاسخ این ابهامات با اشاره به اینکه صحبت‌های منتشرشده جهت ارائه توضیحات به حجاج بوده و بنای انتشار آن وجود نداشته، گفت: «صحبت‌های من مربوط به همایش آموزشی توجیهی حجاج استان تهران بود و بنای انتشار آن را نداشتیم و به همین دلیل بود که نیازی به توضیح تمام فرایند نبود. لذا صرفاً می‌خواستیم به حجاج این اطمینان را بدهیم که نوسانات ارزی اختلالی در سفرشان ایجاد نخواهد کرد.
سازمان حج و زیارت با توجه به پول‌هایی که از داوطلبین در سال ۹۶ دریافت کرده بود اقدام به خرید ارز کرد. اگر به سایت بانک مرکزی مراجعه کنید قیمت‌ها کاملاً مشخص است. ۱۵ اسفندماه ما تمام ارز موردنیاز را از طریق بانک مرکزی خریداری کردیم. آن روز قیمت ارز با احتساب ۳ درصد کارمزد، ۳۸۸۳ تومان بود و این قیمت در سایت بانک مرکزی قابل‌مشاهده است. پس‌نیازی به خرید ارز نداریم و قیمت ۳۹۰۰ تومانی که من اعلام کرده بودم مربوط به خرید اسفندماه است و نیازی به خرید ارز نداریم.»
نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص نحوه پرداخت هزینه‌های حج به خبرنگار فیش حج گفت: «یکی از مشکلات اخیر ما انتقال این ارز به عربستان بود و با توجه به پیگیری‌هایی که ما انجام دادیم و مساعدت وزیر حج عربستان این مشکل هم برطرف شد و طرف سعودی همکاری لازم جهت این انتقال را انجام داده و ازاین‌جهت هم جای نگرانی نیست.»
وی همچنین با اشاره به اینکه روزی که مردم برای سفر حج ثبت‌نام کردند دلار ۹۰۰ تومان بود و امروز ارزش پول این عزیزان ۸ برابر کاهش داشته، گفت: «واقعیت این است که امروز شما اگر بخواهید چند روز سفر خارجی بروید به شما ۵۰۰ تا هزار یورو ارز می‌دهند ولی ما حجاج را با ۲۰۰ دلار ارز مسافرتی به مدت ۴۰ روز راهی عربستان می‌کنیم و ازاین‌جهت هم در حق حجاج ظلم می‌شود اما متاسفانه برخی صرفاً نسبت به پول حج انتقاد دارند. درحالی‌که چندصدهزار نفر در این چند ماه راهی کشورهایی مثل ترکیه شدند و کسی انتقاد نکرد و این زخم‌زبان‌ها از سر بی‌انصافی است وگرنه این نحوه تقسیم ارز مسافرتی عادلانه نیست.»/
منبع : روزنامه رسالت

 

 

فیش حج, اخبار حج, اخبار حج تمتع, اخبار حج واجب, خرید و فروش فیش حج, خرید و فروش فیش حج تمتع, خرید و فروش فیش حج عمره, اخبار حج عمره, فیشحج, سایت فیشحج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.