جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

معرفی انواع فیش حج

حجّ توسط انسان به جا آورده می‌شود و این حج اگر برای خود فرد به جا آورده شود می‌توان آن را به دو نوع واجب و مستحب تقسیم بندی کرد. حج واجب، مطابق اصل شریعت واجب می‌شود و یا به جهتی مثل نذر یا بطلان حج، بر فرد واجب می‌گردد. حج را می توان به طور کلی به سه نوع تمتّع، اِفراد و قران تقسیم ‌ندی نمود. حج (تمتّع) بر افرادی واجب می‌گردد كه موطن آنها بیش از ۹۰ كیلومتر از مكه فاصله دارد. نوع دوم و سوم حج که آن را  اِفراد و قِران می‌گویند، بر افرادی واجب هست كه ساكن مكه می‌باشند و یا  اینکه محل اقامت آنها كمتر 90 کیلومتر از مكه فاصله دارد. در بعضی از مناسک، حج تمتع با حج افراد و قران تفاوت‌هایی دارد. هر یک از حج های گفته شده احکامی دارند و برخی احکام در حج‌ها مشترک است. حج عمره در تمام عمر یک بار بر انسان واجب می‌شود، عمره هم به مانند حج، گاهی واجب و برخی اوقات مستحب است. محل انجام اعمال حج مکه است که در عربستان واقع شده است. جهت انجام این اعمال افراد باید فیش مکه تهیه نماید. سفر برای برگزاری حج از جمله فریضه‌های دین اسلام به شمار می‌رود و هر ساله میلیون ها نفر از مسلمانان با هدف به جا آوردن اعمال حج به شهر مکه سفر می‌کنند. مردم ایران نیز از طریق خرید انواع فیش حج  (فیش حج عمره، فیش حج تمتع(فیش حج واجب)) به این سفر الهی مشرف شوند.

معرفی انواع فیش حج

خرید انواع فیش حج زیر نظر سازمان حج وزیارت

به منظور سفر به شهر مکه و مدینه ایرانیان بایستی انواع بلیط حج شامل فیش تمتع (فیش واجب) و فیش عمره خود را تحت نظر سازمان حج وزیارت خریداری کنند. در ایران مسلمانان برای زیارت خانه خداوند و نیز زیارت پیغمبر مکرم اسلام (ص) نیازمند خرید فیش حج (تمتع و عمره) هستند و می‌توانند انواع فیش حج را به شکل قانونی از طریق مراجعه به سازمان حج و یا دفاتر فروش حج ( فیش عمره، فیش تمتع) با قیمتی مصوب تهیه نمایند. فرم مربوط به خرید فیش حج تمتع در سایت سازمان حج و زیارت نیز راه اندازی شده و قابل دسترسی است.

خرید و فروش انواع فیش مکه همچنین از طریق آژانس‌های زیارتی نیز صورت می گیرد. عمده این آژانس ها دارای مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت می‌باشند. امکان نقل و انتقال انواع فیش حج نیز وجود دارد بدین صورت که کلیه دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی عمره مفرده می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان و شهرستان محل سکونت خود نسبت به ارائه درخواست انتقال اولویت خود اقدام نمایند.

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.