جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

نکاتی درزمینه خرید و فروش فیش حج

هر مسلمانی آرزو دارد برای یک بار هم که شده به سفر معنوی حج مشرف گردد، با همین هدف سال ها انتظار را به جان می خرد تا این توفیق نصیب وی گردد. به عمین علت است که خرید و فروش فیش حج بازار داغی دارد. قطعا برای زیارت خانه خدا که توفیقی کم نظیر است هم بایستی هزینه نمود و نیز پس از ثبت نام از مجاری رسمی سال ها منتظر ماند تا به سرزمین وحی اعزام شد. لذا این موقعیتی است که به آسانی قسمت هر فردی نمی شود. ثبت نام سفر حج هر چند سال یک بار صورت می گیرد، و این مساله باعث شده خرید و فروش فیش مکه رونق داشته باشد تا کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند، اما در حال حاضر نمی توانند به این سفر بروند فیش حج خویش را به سایرین واگذار نمایند. مدت زمانی که افراد در انتظار می مانند تا به این سفر معنوی مشرف گردند گاهی بسیار زیاد است و بعضا افرادی هستند که 10 یا20 سال منتظر می مانند تا به سفر حج تمتع مشرف گردند. تقاضای زیاد نیز برافزایش مدت زمان اعزام افراد به حج می افزاید. افرادی که نمی توانند به این سفر بروند و قبلا ثبت نام نموده اند به فروش برگه حج خود اقدام می نمایند و افرادی که مستطیع هستند  و فاقد مشکل مالی، سریعتر به این سفر مشرف می شوند. بر این اساس افرادی که به دنبال خرید فیش حج هستند می توانند هر ساله اولویت های سال های گذشته را از این افراد و یا بعضا دلالان خریداری نمایند. بهتر است جهت خرید فیش حج از مجاری قانونی و دفاتر زیارتی اقدام نمایید و چنانچه به هر دلیلی قصد فروش فیش حج خود را دارید، فیش مکه خود را ارزان نفروشید، زیرا این افراد کلاهبردار و سودجو بدنبال خرید رسیدحج از افراد حقیقی می گردند و پس از پرداخت مبلغ ناچیزی این فیش را با مبلغ گرانی به متقاضیان می فروشند. همچنین کار آنها به هیچ وجه قانونی نمی باشد. عمدتا افراد سودجو در تلاش اند تا فیش افراد را به شکل وکالتی  و یا به صورت صلح نامه ای خریداری کنند  و بعدا این فیش را با قیمتی چند برابر به فروش برسانند. در این مسیر، مشکلات زیادی ممکن است برای فروشندگان فیش مکه پیش آید، ضمن آنکه ممکن است مراحل کار به درستی انجام نپذیرد. از آنجایی که این خرید و فروش از طریق سازمان حج و زیارت انجام نشده  و دفاتر کارگزاری ها نیز در این زمینه نقشی نداشته اند و خریدار و فروشنده از مبادی قانونی با یکدیگر آشنا نشده و ممکن است به هم نیز دسترسی نداشته باشد، همیشه ممکن است مشکلاتی در زمان خرید و فروش بلیط حج پیش آید.

نکاتی درزمینه خرید و فروش فیش حج

بدین سبب است که مسئولین بارها و بارها به متقاضیان تشرف به سفر حج اعلام کرده اند که بهتر است خریداران و فروشندگان در شهر و استان خود از طریق دفاتر کارگزاری رسمی سازمان حج و زیارت در حضور کارشناسان رسمی این فرایند واگذاری را انجام دهند تا مورد تائید از نظر قانونی نیز باشد. همچنین بهتر است خریدار و فروشنده مشخص کنند که چه کسی هزینه های انتقال را باید پرداخت کند تا بعدا مشکلی در این زمینه پیش نیاید. بهتر است کلیه امور از طریق مجاری قانونی صورت گیرد و سند قطعی بلیط سفر حج به نام خریداران بخورد تا بعدا مشکلی پیش نیاید. همیشه قیمت فیش حج دارای نوسان بوده است و بدین سبب قیمت خرید و فروش فیش حج 99 معمولا بین خریدار و فروشنده به شکل توافقی است. ذکر این نکته ضروری است که فروشندگان فیش حج تمتع (واجب) باید در نظر داشته باشند که فقط یک بار امکان انتقال حج عمره و تمتع خود را دارند و برای بار بعدی می بایستی مجوز کتبی از سازمان حج و زیارت دریافت کنند.

 

منابع :

  1- https://makkah-madinah.accor.com/tag/hajj-guide/

2- https://hajjumrahplanner.com/hajj/

3- https://ehaj.haj.gov.sa/docs/ehaj/pdf/userguide/en/HajCompanyNOTunderHajMissionRepresentativeGuide1.0.pdf
4- https://economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/view-why-only-haj-end-subsidies-for-all-pilgrims/articleshow/62588096.cms?from=mdr

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.