جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

مقالات فیش حج

تفاوت حج و فيش حج

حج چیست؟

حج، یکی از فریضه های دینی اسلامی است. مسلمانان در دهه ی اول ماه ذی الحجه، به شهر مکه و مسجد الحرام رفته و اعمال خاصی را با عنوان مناسک حج به جا می آورند. بر هر فرد مسلمان واجب است تا در طول زندگی خویش؛ در صورت داشتن شرایط لازمی که در ادامه به توضیح آن می پردازیم، حداقل یک بار نسبت به انجام  زیارت حج اقدام نماید. بنابراین هر ساله تعداد کثیری از مسلمانان برای ادای زیارت حج، اقدام به تهیه فیش حج می کنند. در واقع حج، رفتن به درگاه خدا و طلب آمرزش بسیار از اوست؛ که دارای ثواب بسیاری است. تقاضای استغفار از خداوند متعال، برای پاک شدن از تمامی گناهان از مهم ترین دلایل حج است. تمامی گناهان افراد، پس از انجام مناسک حج بخشیده و پاک می شوند، در این هنگام، فرد مکلف، همچون فردی تازه به بلوغ رسیده می باشد و عاری از هرگونه گناه و زشتی است. در زمان انجام مناسک حج، افراد به دلیل تحمل سختی های فراوانی از جمله سفر طولانی در میان دره و دشت و صحرا، احساس نزدیکی بیشتری را به خدا احساس می کند. افراد در این زمان به بالاترین میزان خضوع و فروتنی دست می یابند. مناسک حج، موجب به نفع و موفقیت رسیدن تمامی افراد در تمامی جهان می گردد، چه افرادی که به سفر حج رفته اند و چه افرادی که به سفر حج نرفته اند، در هر جایگاه و مقام ومنزلت.

تفاوت حج و فيش حج

آیا انجام حج واجب است؟

انجام حج در صورتی که افراد دارای شرایطی خاص باشند بر آن ها واجب می گردد. که در رابطه با این شرایط، در ادامه به بحث می پردازیم. احکام اسلامی به دسته ی اصلی و فرعی تقسیم می شوند. احکام اصلی عبارتند از توحید، معاد، نبوت، عدل و امامت و احکام فرعی، روزه، حج، نماز، زکات، خمس و جهاد را شامل می شود. بنابر این فریضه ی حج یک فرضیه فرعی دینی است.

انواع حج:

حج، که در واقع میثاقی با خداوند است؛ به سه دسته تقسیم می شود:

 • حج تمتع
 • حج قِران
 • حج اِفراد

حج تمتع بر افرادی واجب است که فاصله محل سکونت آن ها با مکه، بیشتر از 90 کیلومتر باشد. حج قران و افراد، حجی مختص به افراد ساکن مکه و یا افرادی است که فاصله محل سکونتشان با مکه، کمتر از 90 کیلومتر باشد.

در چه صورت فرد شرایط انجام حج را دارد؟

در صورتی که فرد مسلمان دارای شرایط استطاعت باشد بر او واجب است که یک بار در طول عمر خود به انجام حج بپردازد و تکرار دفعات دیگر حج بر آن فرد، مستحب است.

حال این سوال پیش می آید که استطاعت حج به چه معناست؟

 استطاعت حج در واقع داشتن شرایط مناسب و توانایی‌های لازم افراد برای تهیه فيش مکه و سفر به مکه است.

 این استطاعت دارای چهار بُعد است، که عبارتند از:

 •  استطاعت مالی
 •  استطاعت امنیتی
 • استطاعت سلامت جسمانی
 • استطاعت زمانی

استطاعت مالی: استطاعت مالی شرایطی است که فرد بتواند تمامی هزینه های مربوط به سفر حج را به آسانی و بدون اینکه به دردسر بیفتد متحمل شود. اگر شرایط غیر از این باشد فرد استطاعت مالی نداشته و سفر حج برو با واجب نیست. در بعد استطاعت مالی این سوال پیش می‌آید که آیا فرد امکان قرض گرفتن هزینه سفر حج را دارد یا خیر؟ قرض گرفتن پول برای سفر حج در صورتی امکان پذیر است که فرد استطاعت مالی داشته باشد اما در زمان تهیه فیش‌حج امکان استفاده از آن ها را نداشته باشد. بنابراین در این زمان قرض گرفتن هزینه خرید فیش حج بلامانع است. و یا در زمانی فرد شرایط قرض گرفتن هزینه ی تهیه قبض حج و سفر حج را دارد که در هنگام باز پرداخت قرض دچار مشکلی نشود و باز پرداخت به آسانی و بدون دردسر صورت گیرد. اگر شخصی در زمانی دارای استطاعت مالی باشد، و در آن زمان اقدام به تهیه بليط حج و سفر حج نکند، و پس از مدتی استطاعت مالی خود را از دست داده و دیگر توانایی تهیه فیش حج و سفر مکه را نداشته باشد؛ این سفر واجب است. در این زمان فرد می بایست تا به هر صورت هزینه ی سفر و فیش حج را تهیه نماید. چرا که فرد در زمان استطاعت مالی از این عمل خودداری کرده است. بنابراین باید هزینه سفر را تهیه کرده و اقدام به انجام آن کند.

استطاعت امنیتی: در صورتی که سفر حج امنیت و جان مسافر را به خطر بیندازد فرد استطاعت امنیتی ندارد و نمی‌تواند حج را به جا بیاورد.

استطاعت سلامت جسمانی: استطاعت سلامت جسمانی زمانی صورت می پذیرد که فرد توانایی انجام مناسک حج را داشته‌باشد، در این صورت فرد دارای عدم استطاعت سلامت جسمانی است و حج بر او واجب نمی باشد.

استطاعت زمانی: استطاعت زمانی، زمانی صورت می گیرد که فرد زمان و وقت کافی را برای انجام مناسک حج باشد.

همانطور که گفته شد، ظرفیت افرادی که هر ساله به سفر حج فرستاده می‌شود محدود است و افراد مشتاق، باید سالهای طولانی را در انتظار باشند طرح زمان افرادی که دارای توانایی مالی بالایی هستند می‌توانند با پرداخت هزینه‌ها و پولی بیشتر، از منتظر ماندن و انتظار جلوگیری کنند. انجام این کار چون از لحاظ قانونی بلامانع  است

از لحاظ شرعی نیز ایرادی بر آن وارد نیست.

تفاوت حج تمتع با عمره تمتع:

افراد در ابتدا باید به انجام عمره ی تمتع و سپس به انجام حج تمتع بپردازند.

اعمال حج عمره به ترتیب عبارتند از:

 • احرام در منطقه ای که برای احرام مشخص شده باشد
 •  طواف خانه ی خدا
 • ادا و بجا آوردن نماز طواف
 • انجام احکام مربوطه در بین صفا و مروه
 • تراشیدن موی سر

اعمالی که پس از دریافت فیش حج باید صورت گیرد:

 •  احرام بستن در مکه
 • متوقف شدن در روز نهم ذی الحجه تا هنگام غروب در عرفات
 • توقف در شب دهم ذی الحجه تا هنگام طلوع خورشید صبح یازدهم دی الحجه در مشعرالحرام
 • سنگ انداختن در روز عید قربان به جمره عقبه
 • قربانی کردن گوسفندان
 • تراسیدن سر به طور کامل
 • طواف خانه ی خدا
 • انجام اعمال و احکام اسلامی مربوطه در میان صفا و مروه
 •  طواف نسا و نماز آن
 • انجام واجبات روز های تشریق

فیش حج چیست؟

 اکنون مهمترین سوالی که در اینجا مطرح است این است که فیش حج چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

فیش حج؛ مدرکی است که نشان دهنده ثبت نام فرد برای حج می باشد. در تعریف کلی تر؛ در واقع، فیش حج در برابر پرداخت هزینه حج، از طرف سازمان حج و زیارت به ثبت‌ نام کنندگان داده می‌شود، که به منظور رسید پرداخت هزینه است. فیش حج  قبض واریزی بانک، برای بانک‌های ملت یا بانک ملی است و نوع فیش حج می تواند؛ فیش حج تمتع و یا فیش حج عمره باشد. روی فیش؛ عبارت: قبض سپرده گذاری عمره یا تمتع نوشته شده است؛ که از همین، رو فیش حج خوانده می‌شود. تعداد افرادی که متقاضی و مشتاق سفر و زیارت حج هستند بسیار است، و در عین حال هر ساله تعداد محدودی از افراد برای انجام حج پذیرفته می شود. بنابراین افراد بسیاری مجبورند تا سال های زیادی را در نوبت، منتظر بمانند. در این پروسه طولانی، افرادی که توانایی مالی بالایی دارند می‌توانند به جای انتظارهای طولانی مدت، فیش حج خود را از فیش‌های حج موجود در بازار آزاد تهیه کنند.

خرید و فروش فیش حج

این فیش‌های حج موجود در بازار آزاد را بر اساس عوامل مختلف قیمت گذاری می کنند.

که این عوامل عبارتند از:

 • سال اعزام به حج
 • هزینه ثبت نام سازمان حج و زیارت
 • قیمت دلار

سال اعزام به حج:

 یکی از اصلی ترین عواملی که در قیمت فیش حج مهم ترین اثر را دارد، سال اعزام به حج است. سال اعزام به حج بر روی فیش ثبت شده است. هر چه سال اعزام نزدیک‌تر باشد؛ قیمت فیش حج بالاتر، و هرچه سال اعزام دورتر باشد؛ هزینه و قیمت فیش حج کمتر و پایین تر است.

هزینه ثبت نام سازمان حج و زیارت:

 سازمان حج و زیارت یک سازمان دولتی است که برنامه‌ریزی های سفر حج را انجام می دهد. این سازمان دولتی هر ساله مبلغی را برای سفر حج تعیین می‌کند که میزان این هزینه سالانه تغییر می کند. و روی هزینه ی تهیه فیش حج اثر دارد.

قیمت دلار:

مهمترین عامل اثر گذار در تعیین قیمت فیش حج، قیمت دلار است. در واقع؛ قیمت دلار با قیمت فیش حج رابطه مستقیم دارد و بالا رفتن قیمت دلار موجب بالا رفتن قیمت فیش حج نیز می گردد. به همین علت تعداد کسانی که توانایی خرید فیش حج را دارند کاهش می‌یابد و متقاضیانش کم می‌شوند.

خرید و فروش فیش حج در بازار آزاد:

در چه شرایطی خرید و فروش فیش حج صورت می گیرد؟

 انتقال فیش حج باید در صورتی انجام شود که خرید و فروش آن از منظر قانونی ایرادی نداشته باشد. و همچنین باید به این نکته دقت داشته باشند که قیمت تعیین شده برای فروش فیش حج، حتماً باید به توافق کامل طرفین باشد.  در صورتی که صاحب فیش حج به رحمت خدا برود؛ وراث شخص مرحوم با قیمت برابر با قیمت فیش های حج روز، می توانند آن را به فروش برسانند. ممکن است فردی در زمان و شرایطی اقدام به تهیه و خرید فیش حج نمایند که در آن زمان از شرایط مالی بالا و خوب برخوردار بوده باشد، ولی در زمان سررسید؛ استطاعت مالی کافی را نداشته باشد. بنابراین می تواند دست به فروش فیش حج خود زده و هزینه دریافتی را در امور دیگری که به آن ها نیازمند است صرف کند.

انتقال فیش حج:

انتقال فیش حج از شخصی به شخص دیگر: برای خرید فیش حج، ابتدا باید در سایت های مربوط به خرید و فروش فیش، فرد یا افراد فروشنده فیش را پیدا کرده و با آنها به معامله بپردازید و در واقع بر سر قیمت فیش حج به یک توافق دو طرف برسید.  سپس باید به همراه شخص فروشنده به محضر مراجعه کنید تا فیش حج را به صورت قانونی به شما انتقال بدهند. پس از انجام امور محضری، باید به سازمان حج و زیارت مراجعه کنید تا سازمان حج و زیارت با توجه به عملیات محضری انجام شده از طریق سیستم ها و سایت مربوطه، انتقال فیش و نام شما را انجام دهد و فیش به طور رسمی به نام شما منتقل شود.

دلالان فیش حج:

دلالان خرید و فروش فیش های حج، از سه روش به تبلیغات خرید و فروش فیش های حج می پردازند.

روش اول که ساده ترین و ابتدایی ترین راه است، چسباندن آگهی های تبلیغاتی روی دیوار های سطح شهر است.

دومین روش، فرستادن پیامک های انبوه به مردم

و روش آخر تبلیغ در شبکه های مجازی مانند کانال های تلگرامی و ... است.

نکاتی مهم در رابطه با خرید و فروش فیش حج:

در هنگام فروش فیش حج باید توجه داشته باشید که همه ی افرادی که برای خرید با شما تماس برقرار می کنند، خریداران واقعی فیش حج نیستند که این را از سوالات نا معقولی که می پرسند به راحتی می توانید متوجه شوید. در مقابل باید دقت داشته باشید که تمامی اگهی هایی که مبنی بر فروش فیش حج که با آن ها بر خورد می کنید معتبر نبوده و برخی از آن ها مربوط به دلالان است. فروشندگان واقعی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت اند. تهیه ی این فیش های حج از دلالان، علاوه بر اینکه با قیمتی بسیار بالا صورت می گیرد، غیر قانونی نیز می باشد.  همانطور که ذکر شد؛ خرید و فروش فیش حج تنها با نظارت و اجازه ی کامل سازمان حج و زیارت امکان پذیر و قانونی است. در تمامی مراحل انتقال مالکیت فیش حج از سوی فروشنده به خریدار؛ برای جلوگیری از کلاهبرداری ها، فروشنده ی فیش باید همراه و در کنار خریدار قرار گیرد. قیمت خرید فیش، باید معقول و مورد توافق طرفین باشد. هر فرد فروشنده ی فیش تمتع تنها یک بار اجازه و حق انتقال مالکیت فیش حج را دارد، و انجام این کار برای دفعات بعد تنها با صدور مجوز از سوی سازمان حج و زیارت امکان پذیر است./

 

کلمات کليدی:

فيش حج, حج, قیمت فیش حج, خرید فیش مکه, فروش بلیط مکه, قیمت حج, حج تمتع

مراکز خرید و فروش فیش حج در کشور

فیش حج در سطح کشور توسط دفاتر حج و زیارت به متقاضیان علاقمند سفر به خانه خود عرضه می گردد. این فیش ها دارای دو نوع تمتع و عمره بوده است. حج تمتع جز حج های واجب به شمار امده و برای کسانی که مستطیع می باشند واجب می باشد حج عمره نیز مستحب بوده است.

مراکز خرید و فروش فیش حج در کشور

مراکز عرضه کننده فیش حج:

خرید و فروش فیش حج در سطح کشور توسط نمایندگی‌های متعددی صورت می گیرد خرید و فروش فیش حج شرایط خاص خود را دارا می باشد که ما به طور کامل در این مورد صحبت خواهیم کرد. با توجه به این که رفتن به حج یکی از ارکان مقدس دین اسلام بوده است که رفتن به این مکان مقدس دارای پاداش اخروی بوده است. در سطح کشور با توجه به بیشتر شدن میزان مراجعه کنندگان برای این که بتوانند به مکه مشرف شوند باید نوبت برسد تا بتوانند اعزام گردند.که در این راستا نمایندگی های خرید و فروش فیش حج اقدام به این کار یعنی فروش فیش حج هستند. و کسانی که برای رفتن عجله دارند می توانند با خرید فیش حج در مناسک حج شرکت کنند. هر ساله تعداد زیادی از مسلمانان به مکه سفر کرده و به خانه خدا مشرف می شوند این حجاج به شرطی می توانند به این سفر بروند که دارای فیش حج بوده باشند که این فیش ها هم از دفاتر معتبر دارای مجوز خریداری کرده یا نوبت آن ها در حج تمتع بوده باشد. یکی از دلایل خرید و فروش فیش حج تمتع مدت زمان انتظار جهت رسیدن نوبت برای افراد ثبت نام کننده بوده است. که در حال حاضر نوبت دهی ها به بالاتر از 10 سال می‌رسد که برخی از ثبت نام کننده نمی توانند این مدت زمان را تحمل کنند و یا عمرشان کفاف نمی دهد و از دنیا می روند به همین منظور دفاتر دارای مجوز در سطح کشور دست به کار شده و با فروش فیش حج هر ساله تعداد زیادی از این افراد را به خانه خدا مشرف می کنند. البته ناگفته نماند که هر ساله هر کشور بر اساس سهمیه خود حجاج را به این سرزمین اعزام می کند و هر ساله نیز از تعداد ان کاسته می شود. این سفر برای هر فردی یک سفر رویایی و به یاد ماندنی می تواند باشد چرا که انسان در طول عمر خود تنها یک بار به احتمال زیاد بتواند به خانه خدا سفر کند بهتر است که ان را به عنوان یک خاطره رویایی دل نشین برای خودمان داشته باشیم.

مراکز عرضه کننده فیش حج

خرید فیش حج از نمایندگی فروش:

خرید فیش حج توسط موسسات و شرکت های متعددی اقدام به خرید و فروش این فیش می کنند. متقاضیان فیش حج می توانند با مراجعه کردن به این مراکز اقدام به خرید فیش حج نمایند. البته در هنگام خرید فیش حج باید مدارک خود را به همراه خود برده باشند که به راحتی بتوانند این خرید را انجام دهند. دراین بین افراد سود جویی نیز در سطح کشور وجود دارند که از این فرهنگ مذهبی مردم نیز سو استفاده می کنند و به نوعی کلاه برداری می کنند. متقاضیان خرید فیش حج دقت داشته باشند که همیشه این فیش را از دفاتر معتبر که داری مجوز رسمی از دولت می باشند خرید کنند. تا دچار مشکل نگردند. دفاتر معتبر در داخل کشور دارای وب سایت هایی هستند که خریداران می توانند شرایط ثبت نام و مدارک لازم جهت این کار را در سایت مطالعه کرده و از معتبر بودن دفتر نیز اطمینان خاطر داشته باشند. هر ساله مقداری به سود این فیش اضافه می گردد. که باید توسط خریداران به دفاتر و بانک ها پرداخت شود. ناگفته نماند که ما دو نوع حج داری یکی حج عمره و دیگری حج تمتع بوده است که یک سری تفاوت هایی با همدیگر دارند. که در این مقاله به همه آن ها خواهیم پرداخت.

خرید فیش حج از نمایندگی فروش

قیمت خرید و فروش فیش‌حج:

قیمت خرید و فروش فیش‌حج در سطح کشور بر اساس میزان اولویت تعیین می گردد که هر چه قدر به سال اعزام نزدیک تر باشد قیمت آن نیز بالا خواهد بود. در سایت های فروش تمامی قیمت ها بر اساس میزان اولویت درج شده است البته قیمت خرید و فروش فیش‌حج به نوعی به صورت توافقی نیز می‌تواند باشد که بین خریدار و فروشنده صورت می گیرد. قیمت های فیش حج نیز همیشه در حال نوسان می باشند که در صورت خریدار بودن می توانید با تماس تلفنی قیمت های فیش حج را به دست آورید و در صورت مایل به خرید داشتن می توانید سر قیمت فیش حج با فروشنده به توافق برسید. و فیش حج خود را خریداری نمایید. در این سامانه ها تمامی اطلاعات لازم دراین خصوص نوشته شده است و شما می توانید به راحتی این اطلاعات را مطالعه کرده و در خرید و فروش فیش حج خود از آن ها استفاده نمایید. در یک مورد خریدار فیش حج که نوع فیش حج تمتع بوده و بانک صادرکننده فیش بانک ملی بوده و سال اعزام نیز سال 1401 بوده است در این فیش حج زمان ثبت نام روز ماه و سال مهم نبوده است. و خریدار می تواند سر قیمت با فروشنده به توافق برسند. وضعیت این فیش حج اصل بوده و هیچ شک و شبهه ای در کار نبوده است استان صادر کننده این فیش نیز استان خراسان رضوی می باشد. و شهر صادر کننده فیش شهر کاشمر بوده است علاقمندان در صورت مایل بودن می توانند به سایت مراجعه کرده و اقدام به خرید این فیش نمایند.

قیمت خرید و فروش فیش‌حج

فروش فیش حج در کشور:

فروش فیش حج به صورت اینترنتی نیز در سطح کشور صورت می گیرد. شرکت های فروش فیش حج فیش های خود را با شناسه بندی در جدولی طبقه بندی کرده و جهت دید عموم در نت قرار می دهند تا علاقمندان در صورت مایل بودن می توانند به این صفحات مراجعه کرده و بر اساس میزان سرمایه و علاقه خود فیش مورد نظر خود را خرید کنند. این فروشندگان تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری را در این پیج ها قرار داده اند تا در صورت نیاز مشتری بتواند به راحتی تماس گرفته و ایهامات خود را به راحتی بر طرف کند . در یک مورد از فروش فیش حج که در سامانه های فروش فیش حج می توان آن را دید با این شرایط به فروش می رسد. که نوع فیش حج تمتع بوده است و بانک صادر کننده فیش بانک ملی بوده است. زمان ثبت نام این فیش سال 1386 بوده است. قیمت خرید این فیش توافقی بوده است و خریدار می تواند با تماس گرفتن سر قیمت با فروشنده به توافق برسد. نوع فیش نیز اصل بوده است استان صادر کننده این فی مازندران و شهر آمل می باشد. این فیش ها در سطح کشور مشاوران خاص خود را دارند که میتوان جهت خرید و فروش فیش حج از این مراکز راهنمایی ها لازم را به دست آورد. و سپس تصمیم خود را برای این کار گرفت. یکی دیگر از روشهای خرید فیش حج سایت های اینترنتی می باشند که می تواند یکی از آسان ترین روشهای خرید در سطح کشور بوده باشد که خریدار می تواند در منزل خود این خرید را انجام دهد. بدون آن که به بیرون از منزل رفته باشد. فیش حج نرم افزار خرید و فروش خود را نیز دارا می باشد که به راحتی به گوشی های اندروید نصب شده و می‌توان از ان در جهت خرید و فروش فیش حج بهره برد. همان طور که گفته شد سامانه های خرید و فروش فیش حج به صورت شبانه روزی به خریداران و فروشندگان فیش حج سرویس دهی می کنند تا مشتریان به راحتی بتوانند این معامله را انجام دهند.

فروش فیش حج در کشور

فلسفه به وجود آمدن فیش حج:

خرید و فروش فیش حج بانکی واریز بانکی در کشور بوده است که در سطح کشور برای خرید و فروش فیش حج عمره یا تمتع به این نام در کشور شناخته شده است. متاسفانه با توجه به این مسئله که میزان مسافرت به شهر مدینه و مکه هر ساله با محدودیت هایی نیز روبه رو بوده است هر کشوری بر اساس میزان سهمیه خود به این کشور حجاج ارسال می کند. که این سهمیه هم بر اساس میزان مسلمانانی که در ان کشور وجود دارد تعیین می گردد. برای کشور ایران نیز میزان سهمیه حج عمره و حج تمتع متغیر بوده است و نمی توان به راحتی عدد در این مورد وارد کرد. به همین دلیل سازمان حج و زیارت کشور هر ساله شروع به اسم نویسی متقاضیان از طریق بانک ملی و ملت کرده است با توجه به گفته سازمان حج و زیارت نقل و انتقال فیش حج آزاد بوده کسانی که مایل به تهیه فیش حج می باشند می توانند با روشهای قانونی اقدام به این کار نمایند. و یا فیش خریداری کرده خود را به خریدار بفروشند و آن را واگذار نمایند. کسانی که در سردرگمی این فیش ها واقع شده اند می توانند به ادرس وب سایتی که در پایان این مقاله گذاشته ایم می توانند به آدرس مذکور مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این مورد را به دست اورند. چرا که این سایت یک سایت با اطلاعات دقیق و کاملی در خصوص فیش حج بوده است. علاقمندان به خرید و فروشندگان با استفاده از این سایت می توانند در خانه خود نشسته و مشتری فیش حج خود را پیدا کرده و قیمت را نیز به توافق برسند و معامله خود را به همین آسانی انجام دهند بینندگان این اطلاعات می توانند ادرس سایت ما را به دوستان و اشنایان خود بدهند و از ما به این صورت حمایت کرده باشند.

فلسفه به وجود آمدن فیش حج

اولویت خرید و فروش فیش حج تمتع:

سازمان حج و زیارت در سطح کشور فیش حج تمتع را از سال 79 تا سال 86 ثبت نام کرده است که روش اعزام به ترتیب ثبت نام فیش حج بوده است و در حال حاضر در سطح کشور تا سال 85 به خانه خدا مشرف شده اند و هر سال سازمان حج و زیارت چند ماه را بسته به ظرفیت اختصاص داده شده به کشور و تراکم ثبت نام در ماه های مذکور به مردم اعلام می کند. در این ماه ها که چند روز ماده به اعزام شدن حجاج به سرزمین وحی میزان خرید و فروش فیش حج در سطح کشور بیشتر می شود تعداد زیادی از مشرف شوندگان به صورت آزاد فیش برای خود از دفاتر حج و زیارت خرید می کنند و به این سفر مشرف می شوند. البته خرید کنندگان فیش حج پس از خرید نمودن اصل فیش باید مبالغی را هم به بانک مورد نظر پرداخت کنند تا فرایند خرید فیش حج کامل گردد.

اولویت خرید و فروش فیش حج تمتع

اولویت خرید و فروش فیش حج عمره:

در سطح کشور توسط سازمان حج و زیارت ثبت نام حج عمره طی سال های 86و 87 و سال 90 ثبت نام عمره توسط این سازمان صورت گرفته . روش ارسال حج عمره به صورت قرعه کشی اولویت بندی شده است. الویت ها به این صورت بود که از شماره 1 تا 300 در سال 86 و 87 و اولویت 300 تا 600 برای ثبت نام کنندگان سال نود بوده است. نقل و انتقال فیش حج عمره تا اولویت 600 برای افراد غیر فامیلی درجه یک صورت می گیرد. و این هم شرایط خرید و فروش فیش حج عمره در سطح کشور بوده است که توسط دفاتر زیر نظر سازمان حج و زیارت اجرا می گردد. البته روش نقل و انتقال فیش حج تمتع با این فیش کمی فرق دارد. فیش هایی که قبل از سال 30/03/85 بوده باشد قابل انتقال بوده است. طبق گفته های دین و قران کسانی باید به این سفر مشرف شوند که از همه لحاظ مستطیع بوده باشند یعنی در زندگی خود هیچ گونه مشکل مالی و جانی نداشته باشند و اگر این شرایط برای یک فردی برقرار شد آن فرد باید در مناسک حج آن سال در میان همه مسلمانان جهان اعمال حج را به جای آورد و حق الله را در حق خود ادعا کند.

اولویت خرید و فروش فیش حج عمره

نکاتی در مورد خرید و فروش فیش حج:

با توجه به گفته های معاون حج عمره سازمان حج و زیارت کشور فرمودند نکته ای که باید خریداران فیش حج به آن دقت کنند این است که وقتی در شهر تهران اقدام به خرید فیش حج می نمایید فیش حج فردی به ان فروخته می شود که ان فرد ساکن شهر دیگری بوده است و این باعث می شود که خریدار فیش حج به صاحب اصلی فیش حج دسترسی نداشته باشد. و به این صورت قیمت فیش حج را به صورت ارزان خریداری کرده و با قیمت بسیار کلانی به خریدار می فروشند. وی به زائران خاطر نشان کرد که به هیچ وجه به این گونه از اشخاص که در سطح بازار وجود دارند اعتماد نکنند و فیش حج خود را تنها از مراکز و دفاتر زیر نظر سازمان حج و زیارت تهیه کرده باشند تا بعدا دچار مشکلات این چنینی نگردند. الته ایشان توصیه کردند که در هنگام خرید فیش حج از سایت های به ادعای فرد در خصوص داشتن مجوز از سازمان حج و زیارت اکتفا نکرده و جست و جو کنند که ایا کارگزار واقعا کارگزار این سازمان بوده است یا نه. ایشان دوباره تاکید کردند که کسی که می خواهد فیش حج خود را واگذار کند و کسی که می خواهد این فیش را خریدار کند باید در محل مورد نظر حاضر شوند پس با این حساب بهتر است که هیچ فردی به صورت صلح نامه ای و یا وکالت نامه نه فیش بخرد و نه فیشی بفروشد. البته ناگفته نماند که زمانی که شرایط تشرف در کشور معلوم نیست پس خرید فیش حج و فروش ان نیز در کشور می تواند بی معنی بوده باشد. در مورد فیشهای حج تمتع می توان گفت که هیچ فردی نمی تواند برای خود اعلام کند که کی قرار است به خانه خدا مشرف شود پس بهتر است که کسی در این خصوص اظهار نظری نداشته باشد. در خصوص دارندگان فیش حج مفرده باید گفت که دارندگان این فیش می توانند در صورت تمایل داشتن فیش حج خود را به کارگزار سازمان حج و زیارت واگذار نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت خرید و فروش حج عمره و تمتع:

مدارک مورد نیاز جهت فروش حج فیش حج عمره به این صورت بوده است. که جهت فروش عمره ثبت نامی بانک ملت مواردی که نیاز به همراه داشتن آن می باشد عبارتند از اصل کارت فیش حج عمره ثبت نامی و اصل کارت حساب مربوط به فیش حج عمره، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی بوده است. و متقاضیان در صورت داشتن چنین شرایطی می توانند به همراه این مدارک به دفتر کار گزاری حج و زیارت مراجعه کرده و فیش حج خود را واگذار نماید. جهت فروش فیش حج عمره ثبت نامی در بانک ملی مواردی که به همراه داشتن ان ها واجب بوده است این مدارم عبارتند از همراه داشتن اصل فیش حج عمره ثبت نامی بانک ملی و اصل شناسنامه و کارت ملی زائر بوده است. که با این مدارک می توان این فیش حج را به خریدار واگذار کرد. فروش فیش حج تمتع نیز به صورت زیر می باشد که جهت این کار و موارد مورد نیاز اصل فیش حج تمتع ثبت نامی و همراه داشتن اصل شناسنامه و اصل کارت ملی بوده است و در فروش فیش حج تمتع تاریخ ماه سال بسیار مهم بوده است و خریدار در هنگام خرید باید به این نکته دقت لازم را داشته باشد. این نکته به این دلیل مهم است که تاریخ ماه و سال ثبت نامی فیش حج تمتع ارتباط مستقیمی با زمان اعلام شدن کاروان ها جهت مشرف شدن به خانه خدا را دارند. بهتر است که تمامی این عملیات ها در چهار چوب قوانین کشور بوده باشد تا برای کسی مشکلی پیش نیاید. و هر دو طرف از معامله خود راضی بوده باشند.

چند نکته در مورد فیش حج:

یادمان باشد که هر خریدار یا فروشنده ای فیش حج واقعی نبوده است. با سوال درمورد قیمت فیش حج می بینید که هزینه ها عجیب و غریب می باشند. و این بیانگر این مسئله می تواند باشد که مثلا قیمت فیش حج تمتع در هنگام نوشتن این مقاله هیچ گاه از قیمت 30 میلیون بالاتر نرفته ان هم اگر اماده اعزام بوده باشد و دارای سود نیز بوده باشد و این هزینه ها به طور دائم در حال تغییر و نوسان می باشند. این مبالغ گاهی به 7 میلیون نیز احتمال دارد برسد و افراد بر اساس برخی شرایطی که با ان روبه رو می شوند برای فیش حج خود قیمت گذاری می کنند. تا برای فیش خود در کشور مشتری پیدا کنند. اگر شما هم به دنبال خریدار و فروشنده فیش حج هستید میتوانید با مراجعه کردن به سایت فیش حج با دیدن بنر هایی که در این سایت زده شده به هدف مورد نظر خود برسید این بنر ها شرکت های خریدار و فروشنده فیش حج می باشند که می توانید با تماس گرفتن با ان‌ها اشنا شوید. ناگفته نماند که همه دارندگان این بنر دارای دفتر رسمی و معتبر هستند. و آن‌هایی هم که در سایت دارای بنر های بزرگی می باشند نشان از طولانی بودن تجربه ان‌ها در این زمینه بوده است . نکته دیگر در این مورد این مورد می تواند باشد که فروشنده واقعی فیش حج در کشور داشتن دفتر خرید و فروش فیش حج می باشد و این شرکت در کدام منطقه فعالیت می کند آیا هزینه نقل و انتقال فیش به عهده خریدار است این ها توافقاتی است که باید به ان توجه نمود. و ایا حضور خریدار و فروشنده در دفتر الزامی است و مبلغ انتقال فیش حج چقدر بوده است. یکی دیگر از نکات در این زمینه داشتن مجوز خرید و فروش فیش حج از سازمان حج و زیارت بوده است که این دفاتر باید این مجوزها را داشته باشند. این مورد بیشتر مهم بوده است زیر در سطح کشور بسیاری از دلالان اقدام به خرید و فروش فیش حج می نمایند که این مورد می تواند یک خطر بزرگی برای تهیه نمودن فیش حج بوده باشد. نکته دیگر در این خصوص می تواند این مطلب باشد که مدت زمانی که طول می کشد تا این خرید و فروش در کشور صورت بگیرد چقدر زمان بر بوده است. در این مقاله نکات و مواردی که ممکن است یک خریدار و یا یک فروشنده و خریدار ممکن است در این امر با ان مواجه شود را به طور کامل در این جا قید کردیم باشد که این مطالب در جهت خرید و فروش فیش حج مفید واقع شده و علاقمندان به این کار به راحتی بتوانند با خیال راحت کار های اداری و غیره را در کمال اعتماد کامل انجام دهند و نگران هیچ چیزی نبوده باشند.

حج از مسائل واجب دین اسلام به خصوص مذهب شیعه است برای بجا آوردن حج نیازمند خرید فیش حج است. فیش حج سند ثبت نام حج برای حج تمتع یا همان حج واجب افراد زیادی مایل هستند که این فرضیه را انجام دهند به شرط آنکه اسطاعت مالی لازم را داشته باشند خریداری می نمایند. مهمترین مسئله اطلاع یافتن از قیمت فیش حج و هزینه سفر تمتع است که ما در این سایت افراد دارای مجوز نقل و انتقال فیش حج را معرفی می نماییم.

فیش حج

این برگه به ظاهر یک کاغذ سپرده گذاری حج تمتع در سال های مختلف است که افراد در آن زمان ثبت نام نموده اند که در حال حاضر ثبت نام نداشته و افراد دارنده این سند معتیر حج می توانند به فروش فیش حج خود با قیمت توافقی بین خریدار و فروشنده اقدام نموده و تخفیف لازمه توسط فروشنده داده می شود در این افراد دارنده بعضی افراد به صورت عمده فیش حج دارند که افراد معرفی شده در این سایت من جمله این افراد هستند.

دلالان فیش حج کسانی هستند که با واسطه عمل کرده و فیش حج را با افراد دارنده به فروش می رسانند و خود سودی می برند که ما در سایت در بخش آگهی های رایگان فیش حج به آن داریم زیرا این آگهی ها رایگان بوده و هر کسی می تواند اقدام به درج آگهی کند و همان طور که در انتهای سایت نوشته شده است این سایت صرفا جهت خرید و فروش فیش حج می باشد و از صحت آگهی های درج شده اطلاعی نداشته شخص خریدار باید توجه داشته باشد نکات ریز ذکر شده در این مقاله می تواند کمک کننده باشد تا با خرید و فروش فیش حج آشنا شوید.

قیمت فیش حج

فیش حج را افراد کمی دارند و تهیه آن مشکل است ما در این سایت تلاش خود را مبنی بر خرید بی واسطه فیش حج نموده ایم. هر سال ظرفیت محدودی ار دارندگان با اولویت اعزام از شهرهای مختلف اعزام می شود. حج تمتع اعزام آن در بازه زمانی کوتاهی انجام می پذیرد. فریضه حج تمتع در بین ایرانیان محبوبیت خاصی دارد به خصوص هر ایرانی چه متول باشد یا نباشد زیارت خانه خدا و کعبه دارای ارج و قرب خاصی می باشد. عده ی زیادی در انتظار بوده اند تا بتوانند به این سفر معنوی اعزام شود و قرعه کشی تمتع برایشان زمان زیادی داشته است بالطبع خریدار فیش حج هزینه بیشتری برای خرید بابت این زمان انتطار باید بپردازد و مسئله دیگر عدم ثبت نام جدید حج تمتع در سالهای اخیر است از سال 87 به بعد ثبت نام حج واجب نبوده است و همین موضوع مزید بر علت عدم قیمت قطعی فیش حج شده است که مدیریت قیمت را مشکل کرده است اما مسئله بعدی دارندگان فیش حج عمره چه از نوع فیش حج عمره مفرده یا سپرده حج عمره است که با توجه به عدم اعزام در سال های اخیر سبب نامشخص شده قیمت این نوع فیش حج شده است هر سال بعد از حج تمتع اعزام عمره مطرح می گردد مسئولین با توجه به کمبود دلار و عدم تامین اعتبار دلار برای اعزام شوندگان به حج عمره منتفی می گردد چرا که دلار لازمه باید به صورت ارز دولتی عرضه شود که کار سختی برای تامین در سازمان حج و زیارت برای معرفی به بانک مرکزی است و همین عامل اصلی سبب شده است به بهانه های واهی این فریضه مستحب محقق نگردد تامین دلار تمتع نیز برای بانک مرکزی در سال های اخیر کار مشکلی است به نحویی که از سال 95 به بعد هر سال 200 دلار داده می شود که برای یک حاجی که می خواهد هزینه سفر تمتع خود را انجام دهد مبلغ بسیار کمی است. در سال جدید با توجه به تغییر تحولات صورت گرفته شده ان شا الله وضعیت بهتر خواهد بود و در آینده نزدیک حج عمره آماده اعزام می باشد اما نکته مهم آن است که هرچه قیمت دلار بالاتر برود، قیمت فیش حج نیز افزایش پیدا می کند هم چنین سال اعزام به حج نیز نقش کلیدی داشته و بر قیمت خرید فیش حج تاثیر مستقیمی دارد.

نحوه ی انتقال فیش حج

کافی است در سایت کسی که قصد فروش فیش حج را داشته پیدا کنید و با شماره همراه اوتماس گرفته و بر سر قیمت توافق کرده و در یک محضر کار انقال فیش حج را انجام دهید.

دلار حج تمتع چقدر است؟

میزان ارز پرداختی به زائران حج تمتع در سال گذشته نیز دویست دلار بوده که نسبت به سال 96 به میزان 100 دلار کاهش داشته است، به طوری که در سال‌های پیش از آن 300دلار به عنوان ارز مسافرتی به حجاج پرداخت می‌شده است.

هزینه ی ثبت نام حج بعد از تهیه فیش مکه

سازمان حج و زیارت برگزار کننده حج می باشد که تعیین کننده هزینه ی ثبت نام سازمان حج و زیارت نیز می باشد که معمولا هر سال تغییر می کند.

فلسفه خرید فروش فیش حج

 

 

پیش بینی و بررسی قیمت فیش حج تمتع 99

بسیاری افراد مایل به رفتن به سفر حج هستند دوست دارند قیمت فیش حج تمتع 99 را بدانند تا بتوانند برای آن برنامه ریزی کنند.  قیمت فیش حج تمتع 99 با توجه نزدیک بودن تاریخ اعزام نسبت به سال‌های بعدی قیمت بالاتری دارد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد پیش بینی و بررسی قیمت فیش حج تمتع 99 ارائه خواهد شد.

بررسی قیمت فیش حج تمتع 99

ثبت نام فیش حج تمتع به دلیل محدود بودن سهمیه هر کشور برای اعزام به حج در کشور ما نیز با محدودیت تعداد مواجه است. به دلیل تقاضای بسیار زیاد اعزام به حج افرادی که خواستار این سفر مقدس هستند باید سال‌های طولانی را به انتظار بمانند تا نوبت اعزام آن‌ها فرا برسد. در میان افرادی هستند که به دلیل طولانی بودن این پروسه مایل هستند فیش حج تمتع را به صورت آزاد خریداری کنند. قیمت فیش حج تمتع با توجه به عوامل مختلفی همچون قیمت دلار، هزینه‌ی ثبت نام سازمان حج و زیارت و سال اعزام مشخص می‌شود و در این میان قیمت فیش حج تمتع 99 به دلیل نزدیک بودن تاریخ اعزام قیمت بالاتری دارد.

پیش بینی و بررسی قیمت فیش حج تمتع 99

نحوه نقل و انتقال فیش حج تمتع

برای نقل و انتقال و به اصطلاح مصالحه‌ی فیش حج تمتع لازم است که از طریق سایت‌های مورد نظر اقدام به پیدا کردن فیش حج تمتع متناسب با شرایط خود بکنید. این شرایط شامل قیمت اعلام شده از طرف فروشنده و توان پرداخت شما و همچنین سال اعزام می‌باشد. پس از توافق بین خریدار و فروشنده لازم است که به محضر مراجعه کرده و کارهای مربوط به انتقال فیش حج به صورت قانونی انجام شود. پس از انتقال خریدار باید به سازمان حج و زیارت مراجعه کند تا این سازمان از طریق سایت حج و زیارت اقدام به ثبت انتقال فیش حج کند. لازم به ذکر است سایت سازمان حج و زیارت فقط از طریق دفاتر این سازمان قابل انتقال است.

 09125946073 حمید توکلی

09123181865 حاج مصطفی

 09124227090 علیاری

09121791336 دفتر فیش حج بسطام پرواز

09122648807 ابراهیمی

09128486008 موسوی

09123486588 حاج رجب

09121133423 محمد حسین

فیش حج, خرید و فروش فیش حج, خرید فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 99, قیمت تمتع 99, فروش تمتع 99, خرید و فروش فیش حج تمتع 99, پیش بینی قیمت فیش حج

بررسی عوامل مؤثر بر قیمت فیش حج واجب

قیمت فیش حج واجب در برای افرادی که مایل به خرید و یا فروش آن هستند همیشه یک سؤال بوده است. این که چه عواملی تعیین کننده‌ی قیمت فیش حج واجب هستند در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. اگر قصد خرید و یا فروش فیش حج واجب را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فیش حج واجب چیست؟

فیش حج واجب به فیش واریزی بانکی گفته می‌شود که نشان دهنده‌ی مبلغ ودیعه‌ی واریز شده توسط سپرده گذار برای رفتن به حج تمتع است. سابق بر این فیش حج دو نوع مختلف عمره و تمتع داشت، ولی امروزه با توجه انجام نشدن حج عمره، فقط فیش حج تمتع برای متقاضیان صادر می‌شود. در این مقاله قصد داریم در ادامه قیمت فیش حج واجب و همچنین نقل و انتقال فیش حج تمتع اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.

بررسی عوامل مؤثر بر قیمت فیش حج واجب

چرا افراد اقدام به فروش فیش حج واجب می‌کنند؟

افراد بسیاری به دلایل مختلف اقدام به فروش فیش حج واجب خود در زمان اعزام و یا حتی قبل از رسیدن موعد اعزام می‌کنند. در صورتی که در زمان اعزام شخص امکان رفتن به سفر حج را نداشته باشد با رعایت شرایط می‌توان فیش حج خود را به غیر واگذار کند.

عوامل مؤثر بر قیمت فیش حج واجب

بسیاری از افراد فکر می‌کنند فیش حج واجب را تنها در زمان رسیدن موعد اعزام می‌توان برای فروش گذاشت. در حالی که چنین نیست. می‌توان فیش حج واجب را در هر زمانی پس از ثبت نام به غیر واگذار کرد و به فروش رساند. سایت‌های زیادی در زمینه‌ی خرید و فروش فیش حج واجب فعالیت می‌کنند و می‌توانند قیمت فیش حج واجب را برای متقاضی مشخص کنند و به فروش برسانند. بدیهی است هر چقدر از زمان ثبت نام گذشته باشد و به موعد اعزام نزدیک‌تر باشد قیمت فیش حج واجب بالاتر خواهد بود.

عوامل مؤثر بر قیمت فیش حج تمتع

قیمت فیش حج تمتع با توجه به قیمت روز ثبت نام حج در سازمان حج و زیارت و همچنین قیمت دلار و تعداد متقاضیان سفر حج تعیین می‌شود. افراد بسیاری به دلایل مختلف در هنگام اعزام به سفر حج تمتع، امکان سفر ندارند و به همین دلیل نوبت خود را واگذار می‌کنند. قیمت فیش حج تمتع که توسط این افراد به فروش می‌رسد و یا به اصطلاح مورد مصالحه قرار می‌گیرد، با توجه به شرایط متغیر است. در ادامه در مورد قیمت فیش حج تمتع و شرایط واگذاری آن اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.

حج تمتع چیست؟

حج تمتع یکی از فرعیات اسلام است که در صورتی که فرد مستطیع باشد بر او واجب می‌شود. افرادی که برای فیش حج تمتع ثبت نام می‌کنند باید بدانند که این فیش حج تمتع شامل عمره تمتع نیز می‌باشد. برای انجام حج تمتع ابتدا باید عمره تمتع انجام داد. عمره تمتع پنج عمل دارد که در زیر هر کدام را توضیح داده‌ایم.

1- احرام بستن از میقات در ماه‌های شوّال، ذی‌قعده و ذیحجّه

2- طواف کعبه که به معنی هفت بار چرخیدن دور کعبه است.

3- گذاردن نماز طواف، این نماز 2 رکعت نماز پشت مقام ابراهیم (ع) است.

4- هفت بار طی کردن مسیر بین صفا و مروه.

5- مرحله‌ی آخر تقصیر است که پس از این مرحله محرمات احرام بر حاجی حلال می‌شود.

عوامل مؤثر بر قیمت فیش حج تمتع

قیمت فیش حج تمتع به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت فیش حج تمتع تأثیر گذار است زمان اعزام است. هر چه قدر این زمان زودتر باشد، قیمت فیش حج تمتع بالاتر خواهد بود. از عوامل دیگری که می‌تواند بر قیمت فیش حج تمتع تأثیر گذار باشد، هزینه‌ی ثبت نام سفر حج جدید است. هر چقدر این رقم که سازمان حج و زیارت مشخص می‌کند بالاتر باشد، هزینه و قیمت فیش حج تمتع بالاتر خواهد بود.

کلمات مرتبط : فیش حج, قیمت فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 99, قیمت تمتع 99, قیمت فیش حج عمره

فیش حج تمتع چیست؟

فیش حج تمتع به فیش واریزی بانکی گفته می‌شود که نشان دهنده‌ی مبلغ ودیعه‌ی واریز شده توسط سپرده گذار برای رفتن به حج تمتع است.

قیمت فیش حج

هر ساله که سازمان حج و زیارت اقدام به ثبت نام حج تمتع می‌کند با توجه به هزینه‌ی حاجیان و همچنین قیمت دلار، قیمت فیش حج متفاوت خواهد بود. به طور کلی فیش حج یک ودیعه است که افراد متقاضی حج تمتع برای این سازمان واریز می‌کنند تا در زمان مناسب و طبق نوبت به حج تمتع اعزام شوند. در صورتی که در زمان رسیدن نوبت فیش حج شخص امکان رفتن به سفر حج را نداشته باشد با رعایت شرایط می‌توان فیش حج خود را به غیر واگذار کند.

فیش حج تمتع چیست؟

حج تمتع

حج تمتع سیزده مرحله و عمل دارد که این اعمال پس از عمره تمتع انجام می‌شوند.

1- مرحله‌‌ی اول احرام بستن از مکه است و بهتر است که این عمل در روز هشتم ذی‌حجه انجام شود.

2- مرحله‌ی دوم رفتن به صحرای عرفات است که در روز نهم ذی‌حجه و یک روز پس از احرام بستن از مکه انجام می‌شود.

3- مرحله‌ی سوم گذراندن یک شب در مشعرالحرام در شب عید قربان است.

4- مرحله‌ی چهارم سنگ زدن بر شیطان در روز عید قربان است. در این مرحله 7 سنگ بر مجسمه‌ای که نمادی از شیطان است زده می‌شود.

5- در مرحله‌ی پنجم هر حاجی باید یک گوسفند در منا قربانی کند.

6- در مرحله‌ی ششم که عید قربان نیز هست سر حاجی‌ها تراشیده می‌شود.

7- مرحله‌ی هفتم طواف کعبه است.

8- مرحله‌ی هشتم نماز طواف است که دو رکعت نماز پشت مقام ابراهیم (ع) است.

9- مرحله‌ی نهم طی کردن فاصله‌ی بین صفا و مروه است که باید 7 مرتبه طی شود.

10- مرحله‌ی دهم طواف نساء است که این مرحله بنا به فتوای برخی از مجتهدین واجب نیست.

11- پس از طواف نساء، باید نماز طواف نساء که 2 رکعت است خوانده شود.

12- پس از طواف نسا، حاجیان مجدداً به منا بازگشته و شب‌های یازدهم و دوازدهم و برای بعضی شب سیزدهم ذیحجّه را در منا می‌مانند و رمی جمرات سه‌گانه را انجام می‌دهند.

اصل وجود فیش حج

فیش حج در واقع یک برگه ودیعه گذاری است که در بانک ملی و یا بانک ملت در موقع ثبت نام و به ازای دریافت مبلغ ثبت نام به متقاضیان از طرف سازمان حج و زیارت استان تعلق می گیرد. بهتر است بدانید فیش حج تمتع تنها در بانک ملی ثبت نام می شود، اما فیش حج عمره هم در بانک ملت و هم در بانک ملی ثبت نام خواهد شد. داشتن این فیش که سند ثبت نام حج محسوب می شود یکی از ضروریات و ملزومات رفتن به حج می باشد. نکته قابل توجه این است که فیش حج در حج عمره و در حج واجب به صورت قرعه کشی و همچنین به صورت اولویت تاریخ ثبت نام به متقاضیان اعلام می شود. در واقع در حج عمره اعزام به صورت قرعه کشی صورت می پذیرد و در حج واجب یا تمتع به هر اندازه که زمان ثبت نام دورتر و از مدت ها قبل انجام شده باشد زمان اعزام نیز به نسبت زودتر است. (فیش حج لازمه رفتن به خانه خدا)

اصل وجود فیش حج

آشنایی مختصر با حج تمتع و فیش حج آن

بهتر است بدانید که این نوع حج یکی از مهم ترین فرضیات فروع دین مبین اسلام به شمار می آید، در واقع هر مسلمانی در طول زندگی خود و در صورت داشتن شرایط آن باید با گرفتن فیش حج تمتع این نوع حج واجب را به جای آورد. لازم به ذکر است که واجبات اسلام به دو دسته فروع دین و اصول دین تقسیم شده اند، که حج تمتع یا واجب در رده فروع دین قرار گرفته است بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین حج تمتع یا واجب براساس مذهب های مختلف اسلام که شامل تصوف، تشیع و تسنن می باشد صورت می پذیرد. هر شخصی که شرایط انجام این فریضه الهی را داشته باشد باید آن را در دهه اول ماه ذی‌الحجه به جای آورد. همچنین آغاز مراسم این نوع حج در مسجد الحرام واقع در شهر مکه، در کشور عربستان به جا آورده می شود.

آشنایی با خرید و فروش تمتع

امروزه به دلیل عوامل مختلفی همچون مشکلات مالی پیش بینی نشده، مشکلات کاری، بیماری خود متقاضی و یا یکی از اعضای خانواده متقاضی از رفتن به خانه خدا منصرف می شود. بنابراین در این شرایط متقاضی تصمیم به فروش فیش حج خود می گیرد. لازم به ذکر است که این کار را به راحتی می توان به صورت قانونی و زیر نظر سازمان حج وزیارت انجام داد. روال کار جهت خرید و فروش تمتع به این صورت است که بعد از توافقی که بین خریدار و فروشنده صورت می پذیرد، هر دو طرف جهت نقل و انتقالات قانونی به محضر می روند. سپس با مراجعه به دفاتر معتبر حج می توانند درخواست فروش فیش حج را ثبت نمود و در کوتاه ترین زمان ممکن مقدمات لازم را جهت واگذاری فیش انجام دهند. همچنین در صورت تمایل متقاضی نیز می تواند اقدام به رزرو فیش و یا تعویض آن نماید. نکته قابل توجه در خصوص خرید و فروش فیش حج تمتع این است که هر شخص باید در استان محل سکونت خود اقدام به فروش فیش تمتع کنند. همچنین خرید و فروش تمتع براساس تاریخ اعزام ثبت نامی که بر روی قبض ثبت نام وجود دارد قابل اجرا و انجام است. خرید و فروش تمتع در هرزمان که شخص متقاضی بخواهد به راحتی قابل انجام می باشد و تاریخ و زمان مشخصی ندارد. لازم به ذکر است که متقاضیانی که فیش های ثبت نامی آن ها قبل از تاریخ 85/3/30 می باشد می توانند فیش حج خود را به افرادی غیر از فامیل درجه یک خود انتقال دهند. (سازمان حج و زیارت تنها منبع قانونی برای خرید و فروش فیش حج)

آشنایی با حج عمره و فیش حج آن

در واقع منظور از عمره زیارت می باشد و در اصطلاح فقه یعنی زیارت خانه خدا با یکسری آداب خاص است. بهتر است بدانید که عمره به دو قسم عمره تمتع و عمره مفرده تقسیم می شود. عمره مفرده یک عبادت مستقلی است که به حج ارتباطی ندارد و تنها بر اهل مکه واجب می باشد و بر کسانی که ۱۶ فرسخ و یا بیشتر با مکه فاصله دارند مستحب موکد است. همچنین این نوع عمره را می توان در همه سال انجام داد و زمان مشخصی ندارد. اما عمره تمتع با حج آن ارتباط دارد.
در حالت کلی بین حج تمتع و حج عمره تفاوت هایی وجود دارد. برای مثال حج واجب تنها در ماه های ذی حجه، ذی قعده و شوال انجام می شود. این در حالی است که حج عمره را می توان در همه ایام سال انجام داد. همچنین در حج تمتع تراشیدن سر حاجیان جایز نبوده ولی در حج عمره بین سر تراشیدن و تقصیر اختیار وجود دارد.
از دیگر تفاوت هایی که بین این نوع حج وجو دارد می توان به محل احرام آن ها اشاره نمود. در واقع محل احرام در حج در یکی از موقعیت های پنجگانه صورت می پذیرد. اما میقات حج عمره در یک مکانی خارج از حرم و در نزدیک ترین مکان به حرم انجام می شود. همچنین حج عمره دارای طواف نساء می باشد و این در حالی است که حج تمتع طواف نساء ندارد.

آشنایی با خرید و فروش عمره

بهتر است بدانید دفاتر حج وزيارت تنها وظيفه نقل و انتقال فيش‌هاي حج و عمره را به عهده دارند. نکته قابل توجه این است که این دفاتر در قیمت گذاری هیچ گونه دخالتی را ندارند و قیمت گذاری فیش حج به عهده مالكان می باشد. در واقع متقاضیان خرید و فروش عمره باید به صورت حضوری به دفاتر خدماتي حج وزيارت مراجعه کنند همچنین جهت نقل و انتقال فیش حج حضور مالك و گيرنده فيش در دفاتر خدماتي حج وزيارت لازم می باشد. پس از توافق طرفین باید اقدام به پركردن فرم تفاهم نامه سازمان حج نمایند و به صورت سيستمي آن را ارسال کنند. بعد از این مراحل كميسيون نقل و انتقالات سازمان مجوز آن را براي بانک صادر خواهد کرد.نکته قابل توجه این است که نقل و انتقال اسناد ورثه اي با رضايت محضري وراث صورت می پذیرد و باید حتما این رضایت را به همراه داشته باشند. همچنین در صورتی که فیش حج متعلق به فرزندانی باشد که به سن قانونی نرسیده باشند حضور ولي براي نقل و انتقال فيش لازم و ضروری است. لازم به ذکر است که نقل و انتقال قطعی فیش حج عمره تا الویت 600 به جز افراد خانواده درجه یک قابل انجام می باشد.

کلمات مرتیط کلیدی: فیش حج, خرید و فروش فیش حج, خرید فیش حج, فروش فیش حج

فروش فیش حج کاری که می تواند انسانی را از مرگ نجات دهد

فروش فیش حج ؛برای ما وسیله ای از طرف باری تعالی است، که می توانیم به وسیله ی عواید حاصل از فروش آن، قدرت فروش فیش حج را باز افزایش داده و بدین وسیله بتوانیم افراد خاصی را که خداوند به ضیافت خانه اش دعوت نموده است راهی سرزمین وحی کنیم. ما قدر این فرصت را به خوبی می دانیم و صلاحیت خود در برابر ابراز عشق به انسان های شریفی که نمی توانند در صف طویل و چندین ساله ی حج باقی بمانند ابراز کرده ایم. چیزی برایمان گرانقدر تر از خدمت به خلق نیست . چرا که به قول شاعر شیرین سخن : صدها فرشته بر آن دست بوسه می زنند / کز گره مردم یک گره بسته وا کند. از این رو با نگاهی که خداوند به ما داشته است،خود را مقید به پاسداشت این امر شریف می دانیم. با توجه به این که بسیاری از افراد مومن و متعهد بتوانند این فریضه ی الهی را انجام دهند، فرصتی کم نظیر برای ارائه ی خرید فیش حج به کسانی که مشکلی در تهیه ی معمول آن دارند، برای شرکت ما پدید آورده است. ا فیش حج فرصتی خدادادی است که خداوند آن را برای ما مقدر نموده است.

فروش فیش حج کاری که می تواند انسانی را از مرگ نجات دهد
ما با توجه به همه ی ابعاد معنوی این موهبت الهی ، کمترین عواید مادی را در نظر می گیریم و به کسانی که ماوا و آمالشان جز زیارت خانه خدا و بقعه متبرکه ی پیامبر اعظم در مسجد النبی در مدینه ی منوره نیست، خرید و فروش فیش حج را بالاتر از هر شرکت دیگری از شما خریداری می کنیم.
با خرید و فروش فیش حج عده کثیری از عاشقان این فریضه ی الهی؛ به راحتی می توانند عازم حج شوند. با فروش فیش حج توانایی ما را برای خرید بیشتر بالا می برد و در عوض زمینه ی به جا آوردن این فریضه ی واجب را به شما می دهد.
با فروش فیش حج به مومنان کمک کنید تا حجی آرام بخش و شفابخش داشته باشند:
ما در فروش فیش حج کمترین میزان سود مادی را دریافت می کنیم و نیت شما نزد خداوند، پر اجر و ثوابش برایتان در آخرت توشه راهی خواهد بود. پس با فروش فیش حج ما را در کمک رسانی به این بندگان محتاج یاری برسانید.

فیش حج, قیمت حج, قیمت حج تمتع, خرید فیش حج, فروش فیش حج, حج, عمره, تمتع, خریدوفروش فیش حج, خرید و فروش حج

کارشناسان خرید و فروش فیش حج ما منتظر تماس شما هستند تا بالاترین قیمت خرید فیش حج را دهند و فروش با نازلترین قیمت را انجام دهند:

09124227090 علیاری

09121133423 محمد حسین

09125946073 حمید توکلی

09121791336 دفتر فیش حج بسطام پرواز

09123486588 حاج رجب

09123181865 حاج مصطفی

 

خرید فیش حج و فرصت طلایی با تخفیف را از دست ندهید

فیش حج ؛ شما می توانید با خرید از ما قدرت ما را برای انجام این کار برای دیگران بیشتر کنید. خرید فیش حج ؛ فرصتی کم نظیر را برای ما پدید آورده تا بتوایم خدمات مان را برای افرادی که برای این فریضه الهی زمان زیادی ندارند، کاری در راه رضای خدا انجام دهیم. با توجه به این که بسیاری از افراد مومن و متعهد بتوانند این فریضه ی الهی را انجام دهند، فرصتی کم نظیر برای ارائه ی خرید و فروش فیش حج به کسانی که مشکلی در تهیه ی معمول آن دارند، برای شرکت ما پدید آورده است. این فرصت فرصتی خدادادی است که خداوند آن را برای ما مقدر نموده است.

خرید فیش حج و فرصت طلایی با تخفیف را از دست ندهید
ما با توجه به همه ی ابعاد معنوی این موهبت الهی ، کمترین عواید مادی را در نظر می گیریم و به کسانی که ماوا و آمالشان جز زیارت خانه خدا و بقعه متبرکه ی پیامبر اعظم در مسجد النبی در مدینه ی منوره نیست، خرید و فروش فیش حج را بالاتر از هر شرکت دیگری از شما خریداری می کنیم.
با خرید فیش حج عده کثیری از عاشقان این فریضه ی الهی؛ به راحتی می توانند عازم حج شوند. با خرید فیش حج توانایی ما را برای خرید بیشتر بالا می برد و در عوض زمینه ی به جا آوردن این فریضه ی واجب را به شما می دهد.
به ما در خرید فیش حج یاری برسانید:
خرید فیش حج به ما این موهبت الهی را عرضه می دارد که کلید ورود به خانه ی خدا را در اختیار بندگان مخلص خدا قرار دهیم چرا که هر چه بیشتر خرید فیش حج از ما صورت گیرد بودجه شرکت برای خرید فیش حج به صورت مجدد اضافه خواهد شد و از این طریق ما می توانیم بندگانی را که زمیان زیادی برای زویت و طواف خانه خدا ندارند را پشتیبانی کنیم. ما در خرید حج کمترین میزان سود مادی را دریافت می کنیم و نیت شما نزد خداوند، پر اجر و ثوابش برایتان در آخرت توشه راهی خواهد بود. پس با خرید فیش حج ما را در کمک رسانی به این بندگان محتاج یاری برسانید.

جهت خرید فیش حج با شماره های زیر تماس بگیرید :

 آژانس هواپیمایی بسطامیان آریا
09121777029

آژانس هواپیمایی بسطام سیر
09121791336

آژانس هواپیمایی بسطام سفر
09121781434

فیش حج, قیمت فیش حج, قیمت فیش حج تمتع, خرید و فروش فیش حج, خرید فیش حج تمتع, خرید تمتع, فروش تمتع 98

خرید و فروش فیش حج ؛ کمک به افراد ضعیفی که احتیاج به انجام این فریضه دارند

خرید و فروش فیش حج؛ با توجه به این که بسیاری از افراد مومن و متعهد بتوانند این فریضه ی الهی را انجام دهند، فرصتی کم نظیر برای ارائه ی خرید و فروش فیش حج به کسانی که مشکلی در تهیه ی معمول آن دارند، برای شرکت ما پدید آورده است. این فرصت فرصتی خدادادی است که خداوند آن را برای ما مقدر نموده است.

ما با توجه به همه ی ابعاد معنوی این موهبت الهی ، کمترین عواید مادی را در نظر می گیریم و به کسانی که ماوا و آمالشان جز زیارت خانه خدا و بقعه متبرکه ی پیامبر اعظم در مسجد النبی در مدینه ی منوره نیست، خرید و فروش فیش حج را پایین تر از هر شرکت دیگری به شما ارزانی می داریم. چرا که سعی و نیت ما، ارائه این فرصت به کسانی ست که به هر علت از دیدن و زیارت کعبه و مقدسات متفاوتی که در کشور عربستان  و قبله گاه مسلمین وجود دارد. خریدوفروش فیش حج برای آنکه حجی الهام بخش به خانه خدا در مکه داشته باشید، بی آنکه در نوبت های طولانی بمانید این هدیه ی الهی را برای شما فراهم می کند.

خرید و فروش فیش حج ؛ کمک به افراد ضعیفی که احتیاج به انجام این فریضه دارند

با خرید وفروش فیش حج عده کثیری از عاشقان این فریضه ی الهی؛ به راحتی می توانند عازم حج شوند. با خریدوفروش فیش حج توانایی به جا آوردن این فریضه ی واجب را به شما می دهد. به ما در خریدو فروش فیش حج یاری برسانید:

خرید فیش حج به ما این موهبت الهی را عرضه می دارد که کلید ورود به خانه ی خدا را در اختیار بندگان مخلص خدا قرار دهیم. ما در خرید و فروش فیش حج کمترین میزان سود مادی را دریافت می کنیم و نیت شما نزد خداوند، پر اجر و ثوابش برایتان در آخرت توشه راهی خواهد بود. پس با خرید و فروش فیش حج ما را در کمک رسانی به این بندگان محتاج یاری برسانید.

لیست خریدارن و فروشندگان دارای دفاتر معتبر در سراسر کشور:

09121791336 دفتر حج بسطام پرواز

09122648807 ابراهیمی

09125946073 حمید توکلی

09123181865 حاج مصطفی

 09124227090 علیاری

فیش حج, خریدوفروش حج, خرید حج, فروش حج, قیمت فیش حج, قیمت فیش حج تمتع, قیمت تمتع, قیمت حج تمتع 99, لیست خریداران فیش حج, فروشنده معتبر فیش حج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.